CORONAVIRUS Steeds meer dichte deuren en dringende waarschuwingen 3 Praxïs Een vakantie in Zuid-Frankrijk eindigde voor het echtpaar Gelissen in een afschuwelijk drama. Ton (69) overleed aan corona, zijn ernstig zieke vrouw moest in quarantaine. Dochter Aymie kon thuis alleen machteloos toezien. Ik moest mam vertellen dat haar man niet meer leefde Voorzorgsmaatregelen tegen Coronavirus Voor uw en onze gezondheid vragen wij het volgende: Als er 5 klanten in onze winkel zijn, zou u dan even buiten willen wachten zodat wij iedereen kunnen blijven bedienen. Beste klanten graag de kat (Kismo) niet aaien i.v.m. virus. Eenmalig doet Aymie haar verhaal, om Nederland te wijzen op de ernst van het virus. ,,Het maakt verdrie tig dat er nog steeds men sen zijn, die denken dat alles wel meevalt en de regels aan hun laars lappen. Voor ons is de urgentie met betrekking tot de maatregelen in Ne derland meer dan duidelijk. Neem ze serieus, wees solidair met anderen en bescherm onze samenleving." Haar ouders keken uit naar een heerlijke vakantie met de boot in Frankrijk. Eerst nog een weekje op passen op de drie kleinkinderen in Prinsenbeek, terwijl Aymie en haar man carnaval vierden. ,,Na hele fijne dagen zijn ze donderdag met het vliegtuig naar Zuid-Frankrijk gevlo gen. Daar stapten ze op de boot. Mijn moeder was die dag al behoorlijk grieperig. De dagen daarna is ze erg ziek geweest op de boot.'' De Franse doktoren hielden het op een onschuldige bronchitis. Intussen werd ook Aymies vader Ton (69) ziek, héél ziek. Aymie: ,,Mijn vader was erg sterk, altijd gezond. Hij bleef na zijn pensionering nog geregeld doorwerken. Zo ziek als daar had hij zich nog nooit gevoeld. Plots 40 gra den koorts, ijlen. Tot twee keer terug naar de dokter en steeds werd het af gedaan met 'niks ernstigs aan de hand'.'' Intussen had het coronavirus het flink gemunt op de Prinsenbeekse bevolking. Het sterke vermoeden dat haar ouders besmet waren geraakt tijdens de carnavalsdagen, bracht de Franse medici niet op andere ge dachten: nee, geen corona. In elkaar gezakt ,,De koorts werd niet minder. Toen mijn vader voor de derde keer naar de dokter ging, is hij voor de deur van de apotheek in elkaar gezakt. Hij kreeg een hartstilstand als gevolg van gebrek aan zuurstof. De dokter ter plaatse begon meteen te reanime ren, na een half uur werd hij met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Mijn moeder was erbij, maar mocht niet mee omdat nu wél het vermoeden van corona bestond. Ze moest naar de boot terug en wachten tot ze van het ziekenhuis zou horen. 1200 kilometer noordwaarts voch ten machteloosheid en angst om voorrang. Aymie: ,,Je wilt het liefst meteen naar ze toe, maar omdat ons gezin waarschijnlijk ook besmet was geraakt, moesten we thuisblijven.'' Toen ze na een uur nog niks had ge hoord, belde Aymie zelf het zieken huis. „Uiteindelijk kreeg ik de arts aan de lijn en kwam het hoge woord eruit: mijn vader was bij aankomst in het ziekenhuis aan een tweede hart stilstand overleden. Vanuit het zie kenhuis wilde niemand mijn moeder bellen. Het was heel akelig om op zo'n grote afstand mam te moeten vertellen dat haar man, mijn vader, niet meer leefde.'' In de dagen daarna was het contact uitermate moeizaam. ,,In paniek drukte mijn moeder op een ver keerde knop, waardoor haar telefoon werd geblokkeerd. Bijna een hele dag konden we haar niet bereiken.'' Via het ministerie van Buiten- landse Zaken werd de Franse politie verwittigd. Die namen een kijkje bij de boot, waar de Limburgse inmid dels niet meer af mocht. Tijdens een poging een nieuwe telefoon te kopen werd ze in de haven tegengehouden en teruggestuurd. Ingepakt Daags na de dood van Ton werd Ay- mies moeder coronavrij verklaard. „Eindelijk mocht ze naar het mor tuarium in het lokale ziekenhuis, ze nam mooie kleren voor hem mee en ging erheen. Ter plaatse schrok het verplegend personeel zich rot. On middellijk werd mam ingepakt en met een infuus in quarantaine ge plaatst. Na nieuwe testen bleek zij toch corona-geïnfecteerd te zijn. Drie dagen moest ze daar liggen, al die tijd zonder pap te mogen zien. Met be hulp van vele vrienden, ambassade en alarmcentrale Eurocross kregen we het voor elkaar dat ze volledig in gepakt haar man kon zien. Hij lag er heel rustig en gelukkig bij. Vanaf dat moment geloofde mijn moeder pas dat hij was overleden, tot die tijd leek het een boze droom.'' Na ontslag uit het ziekenhuis moest ze nog een week in quaran taine op de boot blijven. Haar man was inmiddels in Nederland en overgebracht naar de uitvaartverzor ger. Het gezin uit Prinsenbeek kan niet bij hem gaan kijken. ,,En moeder zit al tien dagen alleen op de boot. Haar gezondheid is nu oké, maar de stress is enorm. Wij willen haar zo snel mogelijk hier hebben om samen afscheid te nemen van onze vader. De lockdown van Frankrijk en België is echter het zoveelste struikelbrok.'' maandag 23 maart 2020 GO GEVOLGEN Alle bïbliotheekfUialcn gesloten t/m 6 april Alle activiteiten afgelast t/m 6 april Voorkom verspreiding coronavirus Doe je boodschappen veilig en rocioal f Hou voldoende afstand 1.5 m In aanvulling op het advies van het RfVM om handen te schudden te vermijden, vragen wij je: Als je alleen over contant geld beschikt, wissel dan he: geld zonder handcontact Betaal met pin 6eda"Wvo°r je be9"P; Bedankt namens ons gehele lean Een korte wandeling door een Haagse winkelstraat levert een bonte collectie aan coronawaarschuwingen op. Winkeliers willen hun klanten bij binnenkomst duidelijk maken welke maatregelen ze hebben getroffen om de verspreiding van het virus te beperken. Anderen leggen uit waarom ze hebben besloten hun winkel te sluiten. foto's dennis jansen Voorkom verspreiding coronavirus Winkel veilig en sociaal Beste klant, Praxis wi! er ook nu zijn v.; r de «takers, eenter 1 Houd 1,5 meter afstand, 3 Kom het liefst alleen of met twee personen. 4 üever pinnen dan contant. Vanaf heden sluiten wij alle ICI PARIS XL winkels De veiligheid en gezondheid van onze klanten en medewerkers hebben onze hoogste prioriteit Dat is de reden dat we hebben besloten om vanaf heden al onze winkels in Nederland te sluiten tot nader order. Voor al ie beauty aankopen kun je nog steeds terecht in onze webshop en app. Dankjewel voor je begrip. JOUW ICI PARIS *L Aymie verliest oersterke vader binnen een week aan corona Wim van den Broek Prinsenbeek Ton Gelissen met zijn kleinkinderen toen alles nog goed was. PRIVÉBEELD - Dochter Aymie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3