CORONAVIRUS ZEELAND 5 In een week tijd zagen ze bijna hun hele handel verdampen, maar dat is voor hen geen reden om bij de pakken neer te zitten. Een kijkje bij twee creatieve ondernemers in coronacrisistijd: de pop- upwinkel van vis- en vleeshandel G&B in Yerseke en de garage sale van Slot Oostende in Goes. Oesters voor vijftig cent per stuk en grootverpakkingen toiletrollen - 48 rol len voor 17,85. Ze staan gebroederlijk naast elkaar in een ijskoude loods van vis-en vleeshandel G&B. Waar tot ruim een week geleden nog tientallen busjes werden volgela den om dagelijks zo'n 1200 horeca zaken te bevoorraden, is nu een pop-upwinkel ingericht. ,,Het is uit nood geboren, maar ik vind het prachtig", zegt mede-eigenaar Pe ter Goedegebure die al vergevor- dere plannen had om in oktober een permanente winkel voor par ticulieren te openen. Sinds de eerste dag loopt het storm in de pop-upwinkel. Om de gezondheid van personeel en be zoekers te waarborgen, gelden strenge regels. In een busje voor de ingang moet iedereen verplicht de handen ontsmetten. Maximaal vijf klanten mogen tegelijk de zaak binnen. De rest moet buiten, op gepaste afstand van elkaar, wach ten op de beurt. Dat is ook nodig. ,,Het loopt hartstikke goed. Men sen komen uit medeleven, maar ook omdat ze voor gunstige prij zen groot kunnen inslaan." Ondanks het grote succes van de geïmproviseerde winkel, hakt de crisis er flink in. ,,We leveren nog maar aan 140 van de 1200 klanten. De pop-upwinkel is uit nood ge boren. We hebben gewoon heel veel spullen over. Zolang we toe stemming hebben om het op deze manier te verkopen, gaan we er voorlopig mee door. Het is maar een druppel op de gloeiende plaat, maar je gaat toch met een goed ge voel naar huis." Goedegebure krijgt bovendien energie van het enthousiasme onder klanten en de saamhorigheid onder het perso neel. ,,Dit geeft ruimte voor nieuwe ideeën." Kilo Ibéricowangetjes Vooral de bekende producten zo als kip, biefstuk en kabeljauw loopt goed. Daarnaast zijn de mix doosjes populair. De eerste klant stond hier al om kwart voor negen, hij wilde van bijna alle soorten één of twee flesjes. We hebben er zo'n vijftig, dus daar ben je wel even mee bezig." Na een week van klusjes, zoals het terras schoonma ken, is ze blij weer klanten te zien. ,,We liggen voor tachtig procent plat. We doen dit om het een beetje uit te zingen. Volgende week gaan we nog een keer open." Ook voor brouwer Jens van Stee zijn het rare dagen. ,,Het brouwen gaat door, dat kun je niet zomaar stoppen. We verminderen het wel. We zijn ons eigen grootste afne mer, maar kunnen het bier nu niet makkelijk kwijt." Trouwe fans, zo als Paul Kok uit Goes maken van de gelegenheid gebruik om een doos 'springtime' in te slaan. ,,Dat zouden we anders op het terras drinken, nu nemen we het lente bier maar mee naar huis." doen het goed. En natuurlijk de wc-rollen, van het G&B-huis- merk. Op verzoek halen medewer kers minder gangbare producten uit de koelingen. Zoals bijvoor beeld een kilo wangetjes van het Ibéricovarken voor Edwin Stal uit Wemeldinge. ,,Héérlijk is dat. Je moet ze lang en zacht stoven. Ik heb een bedrijf op Mallorca, daar Mensen komen uit medeleven, maar ook omdat ze voor gunstige prijzen groot kunnen inslaan -Peter Goedegebure zijn ze er dol op." Stal weet het ze ker: volgende week gaat hij weer groot inslaan. ,,Dan is dit allemaal op", wijst hij op zijn geïmprovi seerde winkelwagentje: een sta peltje kratten op wieltjes. Komen en gaan Bij Slot Oostende op De Poel in Goes is het zaterdagochtend ook een komen en gaan. Net als bij G&B is de bedrijfsloods normaal niet toegankelijk voor particulie ren. Maar omdat de brouwerij met restaurant en winkeltje in het cen trum nu noodgedwongen dicht is, houdt het bedrijf een 'garage sale'. Will en Kevin Pen uit Goes maken er dankbaar gebruik van en laden een doos Blonde Jacoba en een doos Liquorice Salty Bock in de auto. ,,We doen dit om Slot Oos tende te steunen én omdat het lek ker is. Normaal borrelen we in de stad, nu gaan we thuis de frituur opstarten." Eigenaresse Anita Maas maakt binnenin de loods de bestellingen klaar. ,,Vooral de Blonde Jacoba L. maandag 23 maart 2020 GO f! -••• Bedrijfsloodsen zijn nu winkels: Het loopt storm Joeri Wisse Yerseke/Goes Michel Geleedst uit Goes ontsmet zijn handen voor hij de pop- upstore van G&B in Yerseke betreedt. Paul Kok uit Goes draagt twee dozen bier naar zijn auto auto. ,,Je moet de middenstand toch blijven steunen." Edwin Stal weet het zeker: volgende week komt hij weer terug om goed in te slaan. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33