II CORONAVIRUS Fastfoodboulevard Goes voor veel Zeeuwen alternatief voor uit eten gaan Bedrijfsloodsen veranderen spontaan in pop-upwinkels ,,Ho, moet even aansluiten hoor", roept Ruben Franse (19) uit Kwa- dendamme als we door zijn raam pje in het portier staan te kleppen. Hij geeft een dot gas en stuurt zijn blauwe Twingo naar de bestelpaal. ,,Mag ik een McFlurry M&M, een McFlurry Chocolade Karamel Zee zout en een cheeseburger alsje blieft?" En hup, hij mag al door naar het afhaalloket. Achter hem schui ven een stuk of tien auto's aan. Ja, het is druk. Maar om nou van een file te spreken, is overdreven. Nu zit de vaart er wel goed in, dus mis schien dat de rijen daardoor niet al te lang zijn. Ruben trekt bij het afhaalloket zijn handrem aan. ,,Als we een kater hebben, komen we hier altijd even langs", ginnegapt hij. Zijn vriend en voetbalmaat Max Koens schiet naast hem in de lach. ,,Nu is het zo'n beetje de enige plek om nog wat te eten, verder is alles dicht", vervolgt Ruben serieus. ,,Wel jam mer, maar het is wel goed, want de wereld is een bende op het mo ment." Plastic handschoenen Lang hoeven de jongens niet te wachten. ,,Alsjeblieft", zegt de dame vriendelijk. Ze geeft, met de handen gehuld in plastic hand schoenen, de ijsjes en hamburger aan. Zoveel als mogelijk houdt ie dereen afstand. Als Ruben wegrijdt, gaat er met uiterste precisie een doekje over de balie en de pinauto maat. Klaar voor de volgende klant. 'Betaal contactloos' Stuk voor stuk coronamaatregelen, legt Eunice Koekkoek van McDo nald's Nederland uit. ,,In de keuken golden al strenge regels, maar die zijn verder aangescherpt. Mede- Er is geen andere plaats om naartoe te gaan werkers wassen vaker hun handen en bij het raam moeten ze hand schoenen dragen en vaker reinigen. Van klanten verwachten we dat ze contactloos betalen, niet meer con tant." Of het heel veel drukker is dan anders bij de McDrives en of de financiën daardoor op peil blijven, kan en wil Eunice niet zeggen. Bij de KFC is het zaterdagavond ook aanschuiven. ,,Nee ik kom hier niet vaak", vertelt Kees den Dek ker uit 's-Heer Abtskerke. Hij heeft net vanuit zijn BMW kipstukken besteld. ,,Ik ben niet zo van de af- haalsnacks. Ik haal even wat voor mijn dochter en mij, we zijn gezel lig samen. Dit is wel makkelijk. Maar je moet het niet elke week doen." Ruben en Max hebben de auto inmiddels op een parkeerplek ge zet. ,,Ik hoop niet dat we in lock- down gaan. Als ik drie weken thuis bij mijn ouders moet zitten, gaan er dooien vallen denk ik." Ruben en Max schieten in de lach, maar hele maal gerust zijn ze er niet op. Ze zijn niet de enigen die hun auto hebben geparkeerd om de tan den in een vette hap te zetten. Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde doopt de friet in de mayonaise. ,,Er is geen andere plaats om naartoe te gaan. We komen hier wel vaker hoor, maar ik denk dat we nu anders naar een restaurant zouden zijn gegaan. Vandaag hebben we iets besteld bij de Burger King, omdat daar de minst lange rij stond." Op zijn kop Het is ook voor de studente aan de Johan Cruyff Academy in Tilburg een rare tijd. Klopt, dat is een oplei ding voor topsporters, legt ze uit. Maar kan die vette hap dan wel? Uhm, dit is niet het beste voor beeld, maar vooruit, soms moet het kunnen. Toch?" De coronacrisis heeft ook de wereld van de dres- suuramazone op zijn kop gezet. ,,Alle wedstrijden zijn afge last en lessen gaan niet meer door. Mijn paarden staan op stal ling. De helft van de dag studeer ik thuis, de rest van de dag train ik." It I maandag 23 maart 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 Aansluiten in de rij van de drive-in Even lekker buiten de deur smik kelen en smullen is er nauwelijks nog bij nu restaurants en café's dicht zijn. Maar voor wie ont wenningsverschijnselen krijgt, is er gelukkig een oplossing: de fastfoodboulevard in Goes. De zaken van McDonalds, KFC en Burger King zelf zijn dicht, maar voor de drive-ins staan rijen. Jeffrey Kutterink Goes - Julia Bouthoorn uit Vogelwaarde De restaurants zelf zijn dicht, maar de drive-ins zijn open.. foto's johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29