Catannen en een konijnenpak, maar waar is de liefde? 9 a^m O 22 MEDIA CULTUUR LIEFDESBAL IN DE KOEIENSTAL Hij ontroerde vrijdagavond het land met zijn vertolking van La Bohème. André van Duin zit net als iedereen thuis. Alleen, sinds zijn man Martin in januari overleed. Hij viel 14 kilo af, maar maakt het goed. ,,Ik heb veel vrienden, die me nu voortdurend in de gaten houden.'' ROMANTIEK Karine, een van de gasten op de boerderij bij Geert Jan, zei het over haar eigen verblijf, maar ze vatte eigenlijk de logeerpartijen van alle boeren samen. De boeren en de dames zaten te Catannen, potjes te pesten of ze waren aan het werk, zoals koeienstaarten scheren en schapen nagels knippen. En prompt verscheen daar, nog net niet huppelend, boer Geert Jan in een koddige konijnen-onesie. Carnaval bij Boer zoekt vrouw, gebeurt dit echt? Het is allemaal leuk en aardig, maar eh... hoe zat het met de romantiek? Nul, niks, nada. Oké, het is te vroeg voor conclu sies, maar de liefde hangt voorlopig nog nergens in de lucht ONGEMAK De boeren, ze moeten straks toch één vrouw naar huis sturen. Boer Geert Jan kwam goed weg: Betty pakte haar koffers. Ze voelde het allemaal niet. Het is zeer de vraag of Jacqueline en Karine het wel gaan voelen. Van Boer Geert weten we niet wat hij voelt. Hij heeft vermoede lijk zo weinig gevraagd aan 'zijn' drietal dat hij ze maar even apart nam. Handig. Kon hij zelf peilen hoe zij erover dachten. Maar hoe ongemakkelijk is het dan als je - net een dagje op de boerderij - wordt gevraagd of je 'al hoteldebotel bent' (aan Esther) of 'de kriebels voelt' (aan Vera) en je als gastheer zelf niets prijsgeeft, getuige zijn opmer king tegen Angela: ,,Jullie zijn alle drie even leuk." Tja, dMr kunnen we wat mee... ERGERNIS Hoorde u dat ook? Bastiaan die aan de ontbijt tafel zegt: 'Doe mij even een bammetje'. Die toon. Het was geen vraag, eerder een bevel. Milou reageerde gevat: 'Ook nog smeren?' Het wordt steeds duidelijker: het draait bij boer Bastiaan vooral om boer Bastiaan. Madeleen zei het terecht: 'Waar blijft de interesse in ons?' Eerder al vond hij het helemaal niet zo gek als de vrouw die hij uitkiest bij hem de boekhouding komt doen. Nu bekende Bastiaan aan Milou (die in Duitsland woont) een relatie op afstand niet te zien zitten. Hij wil er 'vol voor gaan'. Waarom niet meteen intrekken bij hem? En ach, dan klapt het in twee weken, so what? Tuurlijk Bastiaan, Milou zegt na één week even haar baan en sociale leven op om bij jou de boekhouding te gaan doen. En vermoedelijk te koken en zijn was te doen. Tijl maakt corona-tv liLx Kenny Rogers overleden een mens zou verbaasd zijn als het in deze tijd van corona niet zo goed zou gaan met André van Duin. In januari verloor hij voor de tweede keer in 25 jaar een echtgenoot, en amper twee maanden later zit hij sterk vermagerd thuis in solo-isolement. André van Duin is iemand die op zo'n moment zijn huis aan de Keizersgracht opnieuw laat behan gen en laat voorzien van een nieuwe vloerbedekking. Die de deur uitgaat om boodschappen te doen en via de telefoon dagelijks contact houdt met vrienden. Waar hij die veerkracht vandaan haalt, Van Duin weet het zelf niet. ,,Ik ben vrij nuchter, kan de dingen wel goed inschatten en relativeren. Ik laat me niet snel meeslepen door hypes, daarom ben ik ook niet bang in deze coronatijd. Het leven gaat door, je moet verder, hoe verdrietig dat ook is. Het wordt nooit meer zoals het was, daar heb ik me op ingesteld.'' 3,4 miljoen Nederlanders zagen vrijdag hoe Van Duin aan tafel bij Matthijs van Nieuwkerk en zijn tafel heer Marc-Marie Huijbregts heel open vertelde over het afscheid van Martin, wiens lichaam meteen werd weggehaald omdat hij het ter beschikking had gesteld van de we tenschap. Dat hij na dat persoonlijke verhaal Van Nieuwkerk verraste met maandag 23 maart 2020 Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt VrouW? Na elke uit zending geven we in deze rubriek ons oordeel. Dennis Jansen Koetjes-score Niet 'Gemoedelijk, gezellig en wat gekkigheid'. Koetjes-score Voldofsncte Koetjes-score Volop GO TELEVISIE Tijl Beckand, Ruben van der Meer en Ruben Nicolai komen met het satiri sche Quaran taine Televisie. Elke dag om 12.00 uur zetten de drie een afle vering op Insta- gram, YouTube en Facebook. ,,We móesten iets doen.'' A OU MUZIEK De Amerikaanse countryzanger Kenny Rogers is vrijdag op 81-ja- rige leeftijd overleden. Hij stierf thuis een natuurlijke dood in het bijzijn van zijn familie. Rogers was ook tekstdichter, fo tograaf, zaken man en acteur. 'Het wordt nooit meer zoals het was 3 ■u Alexander van Eenennaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22