Marit Elzinga is op haar zestiende O O) CD O 20 VOETBAL BOLWERK IN VERVAL Na terugtrekken eerste elftal zullen de leden moeten beslissen over het voortbestaan van het gevallen bolwerk. Korfbal Het besluit om het eerste elftal van Sluiskil vroegtijdig uit de competi tie te halen, is volgens voorzitter Erwin de Bruin weloverwogen ge weest. Punten in mindering, schor singen van spelers, boetes. Of het een einde wordt van een voetbal- bolwerk? Geen sprake van, als het aan de preses ligt. Maar het laatste woord is aan de ledenvergadering. Die was normaal gesproken afge lopen dinsdag gehouden, maar de coronacrisis gooide roet in het eten. ,,We hadden de vraag willen stel len: waar moeten wij als bestuur aan denken? Wat is de toekomst van Sluiskil? Er is al eens gepraat over een samenwerkingsverband (met RIA Westdorpe en Corn Boys), maar dat ging voornamelijk over jeugd. Wij willen eigenlijk proberen om het met onze senioren nog zelf te redden.'' De teloorgang van de dorpsclub staat in schril contrast met de hoog tijdagen uit de eind jaren zeventig en jaren tachtig van de vorige eeuw. Sluiskil promoveerde na komst van spelers uit Terneuzen in kort tijds bestek naar de tweede klasse (des tijds het op één na hoogste niveau, red.). Eddy van der Hooft (66 jaar nu) volgde met zijn jongere broers Peter en Paul zijn oudste broer Han, die als trainer aan de wieg van de successtory stond. ,,Toen Han trai ner werd, liepen er in Sluiskil ook zes, zeven spelers die echt goed konden voetballen'', kijkt hij terug op zijn mooiste jaren als speler. ,,Met de aanvulling van buitenaf viel dat allemaal als één grote puz zel in elkaar. Han was in staat spe- NIEUWE STAND lers te halen, de groep werd stelsel matig versterkt. We hadden op een geven moment zó'n sterke groep. Het was een genot om daarin te voetballen. Toen we in de derde klasse kampioen werden in en te gen Terneuzen speelden we voor 2500 tot 3000 man. We speelden in de tweede klasse voor 2000 toe schouwers tegen Vlissingen, Mid delburg en Breskens. 'Sluiskil heeft de beste ploeg van Zeeland' stond er in de krant.'' Toen Han van der Hooft stopte als trainer, was dat een eerste ader lating. ,,Betaald werd er niet, bij mijn weten. Maar Han was in staat om spelers bij elkaar te houden. Het is ook minder geworden, doordat goeie spelers door Hoek werden weggehaald. Ik heb er fantastische jaren gehad en ben er daarna nog vier jaar trainer geweest. We zijn nog twee keer tweede geworden, maar daarna is het steeds minder geworden.'' Sluiskil zakte naar de vijfde klasse. Vorig jaar werd het tweede elftal uit de competitie genomen. ,,Die zijn dit seizoen weer begon nen'', zegt Erwin de Bruin. ,,Er was flink aan getrokken, er stond een vriendengroep van ruim twintig man. Er is aan het eind van vorig seizoen met de trainer (Veli Eryü- rük) gesproken om het eerste te versterken. Er zijn een stuk of zes spelers bij gekomen, om Sluiskil een boost te geven. Maar de trai ningsopkomst was al snel slecht.'' Aanvoerder Marshel St Jacoba: ,,Veel jongens lieten de trainer niet eens weten dat ze niet kwamen, dan stonden we met drie of vier man. Op zondag speel je met spe lers die een conditionele achter stand hebben. Dat is voor een trai ner niet leuk. Hij heeft ons op een gegeven moment bij elkaar geroe pen, omdat hij vond dat het zo niet kon. Iedereen heeft zijn zegje moe- Met het slot van de competitie in het verschiet hadden de volleybalsters van BOK een beslissende rol kunnen spelen in de strijd om de titel. Met vier duels tegen ploegen uit het lin kerrijtje leek voor de formatie van Ton Begijn een rol als scherprechter weggelegd. ,,Het is niet anders'', be rust Marit Elzinga in de genomen beslissing. ,,De competitie lag al stil tot 6 april. Ik denk dat er geen ruimte meer was om dat allemaal nog in te halen.'' ,,Het lag nog helemaal open'', zegt de zestienjarige vwo-scholiere, die dit seizoen voor het eerst een vaste waarde was. De spelverdeelster ver telt dat BOK niet per se op promotie aasde. ,,Maar wij spelen wel op ons best als we meer tegenstand krij gen.'' Als het erom gaat, vertelt ze, kan de ploeg uit Kapelle zich echt opladen. ,,Het is vooral jammer dat we niet meer tegen Symmachia Roosendaal 2 en De Burgst Breda spelen. Dat zijn teams waar je goed weerstand van krijgt. Goed om erva ring op te doen. Ton weet hoe de te genstander speelt en daar trainen we dan op.'' Na het besluit om de competitie eerst tot 6 april stil te leggen, werd omgeschakeld naar een individueel trainingsprogramma. ,,Ik probeer op trainings- en wedstrijddagen wel iets te doen'', vertelt ze nadat ze haar huiswerk voor school digitaal heeft ingeleverd. ,,'s Ochtends werk ik voor school, 's middags doe ik het rustig aan. Soms ga ik een eindje lo pen of ik doe een work-out. In juni worden op het strand meestal be- achtoernooitjes gespeeld. Vorig jaar heb ik wel op het strand getraind, Sinds dit jaar kijk ik vooral hoe ze spelen en hoe ik mezelf kan verbeteren maar niet meegedaan. Ik denk dat ik nu wel een paar toernooitjes ga spe len.'' Ton Begijn plukte de 1 meter en 85 centimeter lange jeugdspeelster aan het begin van het seizoen weg bij het derde team. ,,Ik zag heel veel moge lijkheden'', zegt de trainer. ,,Ze kon aanvallen, maar ook spelverdelen. Ze koos voor de positie van spelverde ler.'' Marit Elzinga: ,,Als spelverdeler kan je het tempo en het spel bepalen. Ik vond het heel fijn dat Muriël (Boucherie, de tweede spelverdeel- ster bij BOK) er in het begin nog was. Rustgevend. Nee, ik had zeker niet het gevoel dat ik wilde laten zien dat ik de beste van ons twee was. Ik vond het meer een prettig idee dat Muriël er was. Zo van: als het niet gaat, dan kan iemand anders het overnemen. Ik was erop voorbereid dat ze na een paar maanden zou vertrekken, om dat ze stage moest lopen in het bui tenland. Toen ze er nog was, heb ik het rustig op kunnen bouwen.'' Ton Begijn: ,,Ik heb hen in het be gin allebei ingezet en met dubbele wissels gespeeld. Dat pakte niet al tijd goed uit. Daarna heb ik Marit als spelverdeelster aan het net gezet en maandag 23 maart 2020 2 De Neder landse korfbal- bond heeft het besluit over promotie en degradatie in de zaalcompe titie met twee weken uitge steld. De bond besloot van wege het coro navirus het zaalseizoen af te breken en heeft meer tijd nodig om een p/d-regeling te treffen. MOC'17 uit Bergen op Zoom stapt vol gend seizoen na 103 jaar zondagvoetbal over naar het zaterdagvoet bal. De club speelt nu in de derde klasse van het zon dagvoetbal in dezelfde klasse als Terneuzen, HVV'24, Philip pine en Steen. Eerder zetten andere West Brabantse clubs Internos, Alliance en FC Bergen die stap ook al. GO Hoe moet het nu verder Peter van Kouteren Sluiskil Door het terugtrekken van Sluiskil is Corn Boys de nieuwe nummer laatst in de vijfde klasse A. NVS 15-34 Rimboe 14-33 Vogelwaarde 15-32 Devo 15-28 SC Welberg 16-25 De Schutters 14-23 HSC'28 15-21 Graauw 15-21 SDO'63 14-17 Aardenburg 15-16 Lepelstraatse Boys 14-10 Hoofdplaat 15-7 Corn Boys 15-5 Eddy van der Hooft (tweede van links) belaagt in 1982 als speler van Sluiskil het doel van Terneuzen. foto camile schelstraete Het besluit van de volleybalbond om met uitzondering van in de eredivisie alle competities als ge volg van het coronavirus per di rect te stoppen, is door veel vol leyballers met begrip ontvangen. ,,Het is heel jammer, maar het was te verwachten'', zegt Marit Elzinga, de jonge spelverdeelster van promotieklasser BOK. Peter van Kouteren Kapelle - Marit Elzinga a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20