Ergernis groeit over negeren regels virus We doen het samen. CORONAVIRUS Overheid en arts doen beroep op bevolking JOL Walcheren André van Duin Olympische Spelen -M De restaurants zitten op slot vanwege de coronacrisis. Maar wie toch buiten de deur wil eten, kan altijd nog terecht op de fastfoodboulevard in Goes. Bij de drive- ins kan volop besteld worden. Julia en haar vriend Sergio genieten van een frietje en een burger. De overheid maakt zich ernstig zorgen over het niet naleven van de regels om het coronavirus te be strijden. Het was afgelopen week end zo druk aan de kust dat meer dere stranden werden afgesloten en mensen door de politie weg moesten worden gestuurd. De overheid voelde zich zelfs ge dwongen in een NL Alert de be volking op te roepen 1,5 meter af stand te bewaren. Het dodental door de besmetting met het virus is in Nederland gestegen tot 179. Van zaterdag op zondag kwamen er 43 nieuwe doden bij. De overheid probeert de be smettingen te bestrijden met ad viezen en regels. Die worden niet allemaal opgevolgd. Gemeenten, burgemeesters en veiligheidsre gio's roepen mensen op om thuis te blijven. Het kabinet overweegt om ook de niet-essentiële winkels te sluiten. Minister Ferd Grapperhaus (Jus titie en Veiligheid) is niet tevreden over hoe Nederland met de voor schriften omgaat. Beelden van af gelopen weekend hebben hem boos gemaakt. Hij noemt het 'plaatsvervangend beschamend' om te zien dat mensen in de zorg 'zich helemaal uit de naad werken' en er tegelijkertijd mensen 'in groepen van veertig door een bos lopen'. Ook veel artsen maken zich zor gen over de 'laconieke wijze' waarop mensen met de richtlijnen Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via de PZC app. Ga naar pzc.nl/app om lijken te gaan. Dat zegt KNO- arts en voorzitter van de Federatie Medisch Specialisten Peter Paul van Benthem. ,,Ik vraag het pu bliek: help ons helpen! Houd af stand! Blijf thuis als je klachten hebt!'' Burgemeester Wendy Verkleij van Noordwijk sloot afgelopen weekend de toegangswegen af. De wegen naar de stranden in Zand- voort en Bloemendaal blijven de komende dagen ook dicht. ,,Veel inwoners en ondernemers hebben gezien dat onze bezoekers de richtlijnen niet naleefden'', zegt Verkleij. Toeristisch Ondernemend Zee land (TOZ) wil niet alleen (dag)toeristen maar ook tweede woningbezitters uit binnen- en buitenland tijdelijk verbieden naar Zeeland te komen. In Zeeland was het afgelopen weekend geen topdrukte, maar er liep nog altijd aardig wat volk rond. De afgelopen 24 uur belandden in Nederland 51 patiënten op de intensive care. Dat was minder dan op vrijdag en zaterdag toen het aantal boven de zeventig uit kwam.P2-11 en ZEELAND1 t/m 5 Vanaf vandaag openen wij van maandag tot en met vrijdag onze winkels van 7.00 - 8.00 uur 's ochtends voor ouderen (70-plussers). Indien zij er zelf op uit moeten, kunnen zij zo hun boodschappen doen voordat de winkel opengaat voor alle klanten. maandag 23 maart 2020 Nieuwsmedia 'Ik heb veel vrienden die me voortdurend in de gaten houden' Roep om uitstel steeds luider p* ZEELAND1 Overheden en artsen ergeren zich steeds meer aan Nederlan ders die de coronaregels aan hun laars lappen. De kans dat er strengere maatregelen nodig zijn, neemt toe. Chris Klomp Den Haag advertentie Kijk altijd op ah.nl/samen voor de meest actuele openingstijden van uw winkel. Zonnige lentedagen 11°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 FOTO JO iN VAN DER HEIJDEN P22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1