II Burgers krijgen invloed op Trekdijk Koopmanshaven beter toegankelijk na baggeren 7 INTERVIEW WIM BARTELS, VOORZITTER DTV Voorzitter Wim Bartels van Veeres lokale partij DTV viel de afgelopen tijd van de ene verbazing in de andere. Eerst partijgenoot Kervinck, die ondanks een getekende verklaring opstapte én zijn zetel meenam. Vervolgens wethouder Steketee die zijn lidmaatschap opzegde, maar toch weer in het college dacht te komen. Een getekende verklaring, dat stelt dus niets voor, zo merkte voorzitter Wim Bartels van de Veerse lo kale partij DTV. Hij laat een papier zien met daarop de handtekening van Stijn van Kervinck. De inwo ner van Domburg beloofde twee jaar geleden schriftelijk dat hij zich uitsluitend als vertegenwoordiger van DTV in de Veerse gemeente raad zou manifesteren als hij werd gekozen. Dat laatste gebeurde. Hij kreeg de steun van 156 stemmers en werd, omdat hij als derde op de lijst stond, raadslid. Tot verbazing van Bartels kreeg hij eind februari bericht dat Van Kervinck als onafhankelijk raads lid verder ging omdat hij zich niet kon vinden in het beleid van DTV. Volgens de voorzitter is dat zetel- roof. ,,De kiesdeler was 658 stem men. Zoveel waren er nodig om één zetel in te nemen. Van Ker- vinck neemt dus honderden stem men van DTV'ers mee om onder eigen naam verder te gaan." Van Kervinck vindt dat hij in zijn recht staat. ,,Ik ben gekozen en mag vol gens de wet mijn raadszetel mee nemen." Hij erkent dat hij twee jaar geleden de verklaring tekende. ,,Die is niet rechtsgeldig. Volgens de wet bestaat die verklaring niet." Steketee wilde terug Tot nu toe wilde geen van de ac tieve leden van DTV een inkijkje geven in wat er gebeurd is sinds de fractie op 19 februari het vertrou wen opzegde in de samenwerking met SGP/CU en VVD. Partijvoor zitter Wim Bartels wil dat wel omdat er sinds donderdagavond een nieuw college is dat de steun geniet van CDA, DTV en PvdA/GL. ,,De rust is nu een beetje teruggekeerd." Als voorzit- ter volgde hij op afstand wat er al lemaal gebeurde. Zelf was hij ja renlang raadslid maar zoiets als wat de afgelopen tijd in Veere ge- Die handtekening is niet geldig. Volgens de wet bestaat die verklaring niet beurde, maakte hij nooit mee. ,,De felle oppositie die CDA en PvdA/GL voerden, kwam in mijn tijd als raadslid niet voor." Dat kwam volgens hem omdat de wet- houders destijds goed luisterden naar de oppositie en naar de inwo ners. Dat miste hij bij het nu opge stapte college. ,,Er was onvol doende voeling." Bartels voerde na het opstappen van Van Kervinck nog een gesprek met het raadslid. ,,Ik wilde dat al leen met hem doen. Maar hij wilde per se dat ook wethouder Marcel Steketee bij dat gesprek aanwezig was." Op dat moment had Steke tee ook bedankt voor het lidmaat schap van DTV omdat hij niet in beeld was als nieuwe wethouder. Volgens de voorzitter lukte het niet Van Kervinck terug in de frac tie te halen. Tot zijn verbazing hoorde hij echter dat Steketee wel terug wilde keren namens DTV als wethouder in het nieuwe college. Bartels: „Terwijl hij het lidmaat schap van DTV al had opgezegd en Adri Roelse namens DTV al in beeld was om wethouder te wor den." 'Ik bereikte alles' Steketee erkent dat hij verder wilde als wethouder. ,,Het is de mooiste baan die er is." Hij was zelfs bereid samen met PvdA/GL en CDA in een college zitting te nemen, partijen die tot een maand geleden fel oppositie tegen hem voerden. Steketee: ,,Maar dan moest fractievoorzitter Adri Roelse wel vertrekken uit DTV. Want hij liet mij zomaar vallen. Zonder enig overleg, terwijl ik als wethouder alles bereikte waar hij om vroeg." VLISSINGEN De entree tot de Koopmanshaven in Vlis- singen is deze week uitgebag gerd door Rijkswaterstaat. Daarmee wordt de Koop manshaven en de achterlig gende Vissershaven toegan kelijk gehouden voor loods boten en plezierjachten. Het zand hoopt zich in de loop van de tijd op tussen de twee strekdammen bij de toegang tot de Koopmanshaven. Rijks waterstaat is alleen verant woordelijk voor het (perio diek) op diepte houden van het aan zee grenzende deel van de Koopmanshaven. De gemeente moet zorgen dat de aanlegplek van de loodsboten, voorbij het standbeeld van De Ruyter in de Koopmanshaven, en de Vissershaven op diepte blijven. Vlissingen laat de ha venbodem volgende week 'ploegen', meldt een woord voerster. ,,Door de af- en aan varende loodsboten dwarrelt zand op de bodem vaak op. Daardoor ontstaan kuilen en heuvels op de bodem. Door de bodem als het ware glad te strijken, kunnen schepen die in een van beide havens moe ten zijn er weer een poos te recht." Die toezegging heeft Kraan gekre gen van het college van B en W. ,,Door alle belanghebbenden en geïnteresseerden te betrekken, ver wacht het college dat dit een posi tief effect heeft op het woon- en leefgenot", schrijven B en W in ant woord op vragen die de LPM-leider had gesteld. Hoe dorpsbewoners invloed krijgen, wordt nog bespro ken. ,,Het staat er nu heel duidelijk: ja, er komen logistieke bedrijven; ja, dat wordt geregeld via het bestem mingsplan; en ja, inwoners worden Dit biedt houvast voor de Werkgroep Trekdijk daarbij betrokken", vat Kraan de antwoorden samen. ,,Dat biedt houvast voor de Werkgroep Trek- dijk. Er zijn nog heel veel mogelijk- heden om mee te praten over wat er aan de Trekdijk komt." Als de regels eenmaal zijn vastgelegd in het be stemmingsplan, is bijsturen niet zo gemakkelijk meer, merkt het col lege op. Bedrijven die voldoen aan de regels en zich daar willen vesti gen, kun je niet meer weigeren. ,,Dat snap ik ook", zegt Kraan. ,,Daarom is het ook zo belangrijk dat we vooraf goed kijken welke overlast er van bedrijven kan zijn en hoe we dat kunnen beperken." Om aan de Trekdijk een bedrij venterrein te kunnen aanleggen, moeten ook de wegen ernaartoe worden aangepast. Zo zal de ro tonde vanaf de Schroeweg naar de Weizichtweg (die parallel ligt aan de A58 en naar Nieuw- en Sint Joos- land leidt) aangepast moeten wor den. zaterdag 21 maart 2020 Steketee wilde Roelse weg hebben Emile Calon Domburg Wim Bartels. foto emile calon -Stijn van Kervinck, opgestapt raadslid DTV Piet Kraan is gerustgesteld: in woners van Nieuw- en Sint Joos- land zullen niet verrast worden door de vestiging van bedrijven aan de Trekdijk. ,,Ze worden vooraf betrokken bij het nieuwe bestemmingsplan en de regels die daarin komen. Ze kunnen niet alleen achteraf bezwaar maken, maar ook vooraf meepraten." Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland - Piet Kraan, leider LPM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27