CORONAVIRUS JOL Koning Willem Alexander Spelen Maatregel moet patiënten en medewerkers beschermen tegen besmetting Walcheren Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via de PZC app. Ga naar pzc.nl/app spreekt over trots en saamhorigheid Minibiebs maken het leven leuker Katern Z: 15, 16 17 Twijfel groeit bij Nederlandse topsporters »pm Mevrouw Timmerman uit Goes werd gisteren 93 jaar oud, maar haar familieleden mogen zorgcentrum m - Rehoboth niet meer in vanwege de 4 coronamaatregelen. Daarom brachten kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen haar een serenade onderaan het balkon. Uit volle borst en zwaaiend met vlaggetjes zongen ze vanaf het trottoir een vrolijk verjaarsdagslied. De jarige genoot van de verrassing De ziekenhuizen nemen de ingrij pende maatregel om patiënten en medewerkers te beschermen tegen besmetting met het coronavirus. In een gezamenlijk persbericht laten de zij weten: ,,Het is heel vervelend voor patiënten (en bezoekers) die in het ziekenhuis zijn opgenomen, maar de veiligheid van onze patiën ten en medewerkers gaat op dit mo ment voor alles." De ziekenhuizen maken uitzon deringen voor bezoek aan stervende patiënten, begeleiders van mensen die met spoed worden opgenomen, partners van bevallende vrouwen en ouders van zieke kinderen. Voor afspraken op de poliklinie ken die wel doorgaan, geldt expliciet dat de patiënt bij voorkeur alleen komt. Indien noodzakelijk kan één begeleider mee. In de ziekenhuizen in Vlissingen, Zierikzee en Oostburg liggen mo menteel geen patiënten. Daar gel den de al eerder ingestelde richtlij nen. Eerste overlijden Bij ouderenorganisatie SVRZ is een cliënt die eerder positief testte op het coronavirus, donderdag overle- den. Het gaat om een inwoner van de gemeente Tholen. Het is de eer ste Zeeuwse patiënt die overlijdt. ,,Het is nog onduidelijk of de doods oorzaak ook het virus is geweest", aldus een woordvoerster. ,,Deze persoon was al stervende." Op alle fronten worden de maat regelen tegen het coronavirus in Zeeland steeds strenger. De Veilig heidsregio deed gisteren een drin gende oproep aan alle toeristen en dagjesmensen om niet naar de pro vincie te komen, tenzij het echt no dig is. Eerder deze week drong de Vei ligheidsregio al, gesteund door de toeristische sector, aan op landelijke maatregelen om de toeristenstroom in te dammen. ,,In afwachting hier van geven wij nu dit advies", zegt voorzitter Jan Lonink. ,,Want onze eerste prioriteit is de volksgezond heid. We moeten de (ziekenhuis)zorg optimaal voorbe reiden op een grote vraag. Verder willen we voorkomen dat door de komst van toeristen de verspreiding van het virus onnodig wordt ver groot." Hij beseft dat de ondernemers zwaar worden geraakt. ,,Maar veilig heid in Zeeland staat nu voorop. Ook naar toeristen hebben wij de verantwoordelijkheid om duidelijk te zijn." Door een strenger grensbe leid in België zit Zeeuws-Vlaande- ren inmiddels zo goed als op slot. Geld terug Ouders van wie de kinderen nor maal gesproken naar de kinderop- vang of buitenschoolse opvang gaan, krijgen hun geld terug. Zij worden gecompenseerd voor de kosten zolang de kinderopvang ge sloten is door de coronacrisis. Dat heeft het kabinet gisteren besloten. MELIESTE GLAS zaterdag 21 maart 2020 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 9 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Ziekenhuizen weren bezoekers Bezoek is vanaf vandaag niet meer welkom bij Adrz Goes en ZorgSaam Ziekenhuis in Terneu- zen. Het gaat om iedereen die een patiënt wil bezoeken die in het ziekenhuis ligt. Rolf Bosboom Goes P3-15, Katern Z ZEELAND 1-5 Hardglazen deuren HR++ isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Droog maar wel een 10°C stevige wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1