Hypotheekrente stijgt licht door coronavirus GRATIS GIFTBOX DIKKE DEALS! jtó-a OP FOTOALBUMS GRATIS P§0| CURSUS 1 express! CORONAVIRUS II OP 2E HANDS'**^ShS VOLG NU EEN FOTOGRAFIE - -1 ai ibcii» -Ikamera 1 4 Kom niet bij elkaar in grote groepen en houd 1,5 meter afstand tot elkaar. Het is al duizend keer gezegd en toch houdt lang niet iedereen zich daaraan. De reden? Een mengeling van fatalisme en onoverwinnelijkheidswaan. Laten er geen doden vallen omdat jij je sociale contact belangrijker vond WANDDECORATIE* Het werkt met rente in een nor male situatie heel simpel: als de ri sico's van leningen omhooggaan, gaat ook de rente omhoog, waar mee geldverstrekkers hun risico's afdekken. Rabobank, Van Bruggen Adviesgroep en De Hypotheker spreken daarom in diverse berich ten de verwachting uit dat de rente na een jarenlange daling weer licht gaat stijgen. De Hypotheekshop ziet een 'wis selend beeld' en durft een voorspel ling niet aan. „Economie is normaal al onvoorspelbaar en nu al hele maal'', zegt Harald Benink, hoogle raar bankwezen en financiering in Tilburg. „Cruciaal is hoelang het gaat duren tot het normale leven weer doorgaat. Er ontstaat nu een grotere vraag naar geld en dat heeft een opdrijvend effect op de lange rente. Maar dat kan steeds worden beperkt als de Europese Centrale Bank ingrijpt. Het lijkt met de ren testijgingen dus mee te zullen val len.'' Pensioenfondsen Er zijn vier hypotheekaanbieders die hun rente (iets) hebben ver hoogd, waaronder Tulp Hypothe ken. „Interessant is dat dit regiepar tijen zijn'', zegt hypotheekdeskun- dige Marga Lankreijer-Kos van ver gelijkingssite Independer. ,,Deze Er ontstaat nu een grotere vraag naar geld en dat heeft een opdrijvend effect aanbieders krijgen geld vanuit in- vesterings-, beleggings- en pensi oenfondsen. Zij reageren nu als eer ste. Wanneer de andere geldver- strekkers, die misschien wat meer vet op de botten hebben of al had den ingekocht, ook omhooggaan, is natuurlijk nog niet bekend.'' Ondertussen ziet Independer een piek in het aantal aanvragen voor oversluiters die proberen te profiteren van de lage rentestand. De jonge arts van de spoedei sende hulp parkeert haar auto voor haar huis na een lange werk dag, de tranen schieten in haar ogen: eerder op de dag stierf een coronapatiënt in haar ziekenhuis. Een patiënt die zij een paar dagen eerder had opgenomen. Dit is wat de arts, Irma van der Kall uit Nijmegen, daarna op Facebook schrijft aan haar vrienden: ,,Ik wil jullie oproepen jullie ogen niet te sluiten voor jullie verantwoorde lijkheid. Niet meer te roepen dat het alleen om oude en zwakke mensen gaat. Niet zelf feestjes of bootcamps te organiseren nu ze door de overheid zijn platgelegd. Niet iedere avond bij een andere vriend te eten of te gamen. Dan wordt het virus verspreid en de zorgdruk vergroot. Het gaat erom dat er geen mensen doodgaan omdat jij je gains en soci ale contact belangrij ker vond." Maar toch vinden we die gains (een sportschoolterm voor be haalde vooruitgang) en die con tacten wel belangrijk. Want waar de overheid al dagen oproept tot social distancing, zijn er nog bootcamps in Rotterdamse par ken, staan we in de supermarkt nog steeds te dicht op elkaar en ja, het clubhuis van de golfclub is dicht, maar telefonisch kun je ge woon een starttijd voor op de green reserveren. Waarom doen we dat? Waarom zijn we soms asociaal in tijden van corona? Op de drukke Haagse vrijdag 20 maart 2020 *Ga naar kamera-express.nl voor uitleg van de acties en de voorwaarden. Profiteer nul Het is nog te vroeg om te zeg gen wat de hypotheekrente in deze coronacrisis gaat doen, zeggen deskundigen. Het neemt niet weg dat vier aanbieders in middels hun rente iets hebben verhoogd. Stefan ten Teije Nijmegen 'Iedereen denkt, Cyril Rosman Rotterdam —Irma van der Kall, arts bij elke bestelling van €499 of meer aan fotoproducten* o.a. Basis - Macro - Studio - Landschap - Nabewerking - Model - Drone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4