II Europa staat centraal in themajaar in Goes 7 Tholen-stad krijgt straks mogelijk ook zorgloket SMWC BOUW HOTEL-BRASSERIE WIL UITBREIDEN AAN BLEEKVELD Hotel-brasserie wil een nieuw 'hotelgebouw' aan de zuidkant van het Bleekveld in Goes. En daar blijft het niet bij. Michiel Bouwman Tholen Dat idee ontstond al vóór de co ronacrisis, verduidelijkt Thole- naar Aad Prins, en komt uit de koker van de SGP. Prins zit ook namens die partij in de gemeen teraad. ,,In een gesprek met drie huisartsen uit Tholen gaven zij aan dat er zeker behoefte is aan een zorgloket." Om de ideeën vorm te geven is er na ruggespraak met de andere confessionele partijen, Christen Unie en CDA, een initiatiefgroep ontstaan. In een ideale situatie zitten daar niet alleen mensen in uit de verschillende kerken, legt Prins uit. ,,Maar ook Tholenaren die geen lid zijn van een kerke lijke gemeente, of mensen met een migratieachtergrond. Het zorgloket moet iets worden van Tholenaren vóór Tholenaren." Vooralsnog bestaat die groep uit acht mensen. Prins: „Mensen die vanuit de verschillende gele dingen van de samenleving be trokken zijn bij de zorg en som migen die ook in de zorg werk zaam zijn. Deze initiatiefgroep houdt zich bezig met de vraag hoe het zorgloket het beste op gezet kan worden. Wat is onze visie en wat willen we bereiken? Hoe regelen we de financiën?" Via e-mail Prins hoopt dat het loket, dat in eerste instantie via telefoon en e mail bereikbaar is en pas later een fysiek loket wordt, in sep tember in werking treedt. Maar, wijst hij op de coronacrisis, ,,dat is misschien te optimistisch in geschat." Hotel-brasserie Katoen in Goes hoopt nog dit jaar te kunnen beginnen met de bouw van een nieuw 'hotelgebouw' aan de zuidkant van het Bleekveld. Ook het voormalige pand van elektronicawinkel It's - aan datzelfde plein - krijgt weer invulling. Hotelgebouw is overigens niet helemaal het goede woord voor wat Katoen wil bouwen op de lo catie waar nu nog een parkeerter rein ligt, tegenover de bestaande brasserie. In het gebouw komen achttien 'extended stay-kamers'. ,,Deze bieden meer luxe dan de standaard hotelkamer", legt eige naar Ron Diephout van Katoen uit. ,,Ze hebben bijvoorbeeld een woonkamer, keuken en een aparte slaapkamer." Met deze speciale kamers richt Katoen zich onder meer op men sen die vanwege hun werk wat langer in Zeeland moeten verblij ven. Maar ook toeristen vormen een doelgroep. Vakantiegangers die bijvoorbeeld een midweekje in Goes willen verblijven, maar niet dagen achtereen in een tradi tionele hotelkamer willen zitten. Op de benedenverdieping van het nieuwe gebouw komt een cen trale huiskamer voor de gasten. Kantoren Het toekomstige pand krijgt vier lagen. Op de begane grond komen ook ruimtes voor kantoren, maat- schappelijke organisaties of on dernemingen die actief zijn in de dienstverlening. Diephout zegt dat het mooi zou zijn als het nieuwe gebouw tegen de zomer van 2021 klaar zou zijn, maar hij houdt een slag om de arm. ,,Het zijn onzekere tijden en ook wij hebben nu last van deze crisis. Maar we willen vooruit denken en niet stilstaan." De gemeente is van plan een vergunning te ver strekken voor het pand met de ex tended stay-kamers. Katoen heeft meer plannen voor het Bleekveld, dat ook wel het cultuurplein wordt ge noemd. Een ruimte naast het voormalige winkelpand van It's wordt momenteel verbouwd tot Het wordt in elk geval iets dat helemaal bij die straat past een vergaderruimte. Daarboven komt wat Diephout een 'super- loft' noemt. Een luxe apparte ment, dat ook voor langere perio des kan worden gehuurd. Fitness-studio In het oude It's-pand, dat eigen dom is van Katoen, is binnenkort ook weer activiteit te zien. Het pand wordt opgesplitst in twee delen. In het deel dat op het Bleekveld is gericht, komt waar schijnlijk een vestiging van fit ness-studio Fit20. Wat er aan de kant van de Wijngaardstraat komt, kan Diephout nog niet zeg gen. ,,Maar het wordt in elk geval iets dat helemaal bij die straat past." Beestenmarkt Katoen is ook nog altijd van plan nieuwbouw te plegen aan de Beestenmarkt in Goes, achter de huidige brasserie. Daar komen traditionele hotelkamers, maar dat plan laat nog wat langer op zich wachten. LET EEN BEETJE OP ELKAAR. Goes Het vierde Goese themajaar zal over Europa gaan. Dit continent kreeg van deelnemers van eer dere jaren de voorkeur boven Oceanië. Goes kende eerder themajaren over Afrika, Latijns-Amerika en Azië. In deze jaren werden steeds veel nieuwe evenementen ge houden, maar ook bestaande ac tiviteiten werden vaak aangepast aan het thema. Van de mensen die in het verleden betrokken waren bij een themajaar koos 68 procent voor Europa als conti nent voor het feestjaar van 2021. De gemeente gaat nu een Face- bookpagina openen waarop in woners, verenigingen en organi saties ideeën kunnen opperen. Ook wordt een stuurgroep ge vormd en zullen sponsoren wor den geworven. Spektakel Tijdens de vorige drie edities van het themajaar vormde een groot openluchtspektakel steeds één van de hoogtepunten. ,,Ik kan me voorstellen dat dit er weer komt", zegt burgemeester Margo Mul der. ,,Maar het is beter om van on deraf te beginnen en iedereen de kans te geven met ideeën te ko men." ■BE,- -*VHUFi vrijdag 20 maart 2020 In navolging van dorpen als Sint-Annaland en Sint-Philips- land wordt nu ook in Tholen gekeken of er een zorgloket opgestart kan worden. Dat zou het startpunt zijn voor mensen die bijvoorbeeld hulp nodig hebben bij het bood schappen doen of om naar het ziekenhuis te gaan. Katoen heeft grote plannen Rob Paardekam Goes Impressie van het toekomstige gebouw met de extended stay-kamers aan het Bleekveld. foto katoen - Ron Diephout, Katoen SMWO IS ER VOOR IEDEREEN, ALTIJD. Samen moeten we ervoor zorgen dat we gezond blijven en de maatregelen van de overheid opvolgen. We moeten door het coronavirus afstand houden, maar SMWO wil toch dichtbij zijn voor mensen die het nodig hebben. SMWO kan u helpen of ondersteunen bij initiatieven voor hulp aan anderen. Heeft u het zelf moeilijk? Wij staan voor u klaar. We zijn tijdens kantooruren bereikbaar via 0113-277111. SMWO helpt u graag! Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42