21 •4i4ri Carmina Burana is terug in Nederland FEYEN00RD1 beeld verschijnen. Normaal gesproken draaien rond deze tijd de eerste bezoekers hun auto de parkeerplaats op. Ditmaal blijft die leeg, net als de tribunes ach ter de heren in de studio. Vanavond is alles net even anders dan gewoonlijk. De gastvrouwen ontbreken, bar- vrouw Escha Tanihatu is er niet, de beveiligers zijn met minder man aan wezig en Theo is er óók niet. Theo? Jawel, Theo de Brandweerman. Hij mag pas komen opdraven als er ten- minste vijftig man in de studio zit, wordt verteld. „Blijkbaar hebben we dan vanavond geen brand'', grijnst René van der Gijp even later bij bin nenkomst. Hij denkt wel aan het handenschud-verbod, Wilfred Ge- nee zwaait en Hans Kraay jr. beperkt zich tot elleboogjes, in iets mildere vorm dan hij als voetballer gewend was. Marco Louwerens, Directeur Tele visie van Talpa, is dan alweer weg. 'Directeurtje', zoals de drie heren hem al jaren noemen, is even langs- gewipt. Hij heeft 's middags John de Mol nog aan de lijn gehad over wel of niet doorgaan met Veronica Inside. Louwerens: ,,Ik zei tegen John: Laten we maandag en vrijdag even afwach ten en dan kijken. Hij: Waarom af wachten?'' De Mol wil dus gewoon door met zijn drie kijkcijferkanonnen op Vero nica. ,,Ik snap dat wel'', zegt Derksen. ,,In deze tijden hebben mensen ook behoefte aan leuke televisie. En ach, dan zit er geen publiek. Toen ik nog voetbalde, zat er ook amper iemand op de tribune. Wist je dat we 22 jaar geleden met Sport aan Tafel zonder zijn begonnen? Gewoon in een stu dio.'' Maar toch, Kraay jr. had bij Dit Was Het Nieuws en Zondag met Lubach wel de lach gemist. ,,Was toch gek om een grap te horen en daarna de stilte'', vindt hij. „Hebben we eigen lijk een lachmachine?'' vraagt 'Gijp'. Die is er, net als virtueel publiek op de kolossale schermen achter de ta fel. Wat niet nep is: de band. Als de heren even voor 20.30 uur aan tafel zitten, zorgen The Clarks voor livemuziek. Maar waar normaal gesproken luid applaus klinkt na hun openingsnummer, klapt nu welgeteld één cameraman. Het is in de studio een bijzonder beeld: de tafel in het midden, het viertal babbelend en al leen de cameramensen om hen heen. Leukuurtje Toch kan er na afloop worden ge sproken over een topshow. Alle on derwerpen komen voorbij. Welis waar niet volgens het draaiboek, maar dat is niets nieuws. ,,Daar hou den we ons eigenlijk nooit aan'', stelt Genee. Derksen haalt na afloop het medium nog even aan. ,,Als deze mensen de ruimte krijgen op televi sie, kunnen wij tot onze dood door gaan.'' De vaart en variatie hebben erin gezeten, net als de lach, al komt die ditmaal 'slechts' van de bandleden in de hoek van de studio. ,,Het is voor het eerst dat ik mijn eigen lach hoor'', gniffelt Ron Knoester, zanger/gita rist van The Clarks. ,,Ik vond zonder toch wennen, hoor'', vindt Kraay jr. ,,Dan maakt René een grap, lachen wij en normaal gesproken komt het publiek er dan meteen overheen. Nu dus niet.'' Genee heeft zijn telefoon nog niet aangezet of de jubelende apps stro men binnen. Met de complimenten van Matthijs van Nieuwkerk en Özcan Akyol die samen hebben ge keken. ,,Kijk, ze sturen zelfs een foto'', glimt Genee. ,,We zijn zelfs uitgelopen, moet niet gekker wor den.'' Het napraatje in de kleedkamer is kort. ,,Lekker zo doorgaan toch? Was toch een leuk uurtje?'' vindt Gijp en groet zijn collega's: ,,Nou, in principe tot vrijdag dan.'' VANAF Bestel tickets op pzc.nl/carmina vrijdag 20 maart 2020 PC EUROPE The show must go on bij Veronica Inside, ook al is het even wennen, zo zonder publiek. FOTO'S PIM RAS m Veronica Inside, vanavond, 20.30 uur, Veronica VROEGBOEK KORTING In 2019 trok deze concertreeks volle zalen en verbrak alle records. Een reprise kon niet uitblijven. Van 18 november tot en met 1 december 2020 is Carmina Burana o.a. te zien in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Kerkrade, Eindhoven, Hengelo, Arnhem en Groningen. Bestel nu tickets met vroegboekkorting! Dirigent Raymond Janssen tekent samen met het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne 'Dumka' voor een grootse uitvoering van de Carmina Burana. Niet voor niets behoort Carmina Burana - mede dankzij het wereldberoemde OFortuna- tot de populairste muziek stukken ter wereld. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van componist Carl Orff uit. *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21