Veronica Inside CORONAVIRUS JOL Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via pzc.nl en onze app Walcheren mobiel erfgoed P16 Geen voetbal, geen publiek, maar het praat programma gaat gewoon door P20 Lekker shoppen is er niet meer bij in Goes. Het merendeel van de winkels is dicht. Bij Jamin die wel open is, zijn de paashazen en alles wat met Pasen (12 en 13 april) te maken heeft in de uitverkoop. Vanwege corona, zegt Henk Schenkel van de Goese Jamin. Straks gaat mogelijk alles op slot. Dan blijft Schenkel met 12.000 euro aan paasartikelen zitten. zeeland 2 ,,Geen bezoek, dat kan even niet meer", zo vatte minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid het be sluit samen. De 'ingrijpende maatregel' wordt mogelijk ook nS 6 april in stand ge houden om de ouderen extra te be schermen. Ouderen zijn zeer vat baar voor het coronavirus. Wel wordt een uitzondering ge maakt voor ouderen die in de laat ste levensfase zitten. Familie kan dan nog wel afscheid nemen, stelt De Jonge. De CDA'er neemt het co ronadossier over van de gisteren onverwachts afgetreden minister Bruno Bruins, die oververmoeid is. Afstand bewaren Premier Mark Rutte deed nogmaals een klemmend beroep op alle Ne derlanders om de voorschriften na te leven die het kabinet eerder heeft doen uitgaan. Hij ziet vooral dat mensen het nog niet altijd even nauw nemen met de regel dat er an derhalve meter afstand tussen el kaar wordt bewaard. ,,Het risico dat je het virus overdraagt, neemt dan enorm af." In het park mogen mensen het best 'gezellig' hebben, maar ze moeten wel afstand houden, stelt Rutte. Hetzelfde geldt voor mensen die samen sporten. Rutte bracht gisterochtend een bezoek aan een supermarkt. Vak kenvullers beklaagden zich er bij hem over dat klanten soms erg wei nig afstand bewaren. Rutte: ,,Zij zeiden tegen mij dat mensen naar producten grijpen en in de nek staan te hijgen." Het kabinet neemt vooralsnog geen verdergaande maatregelen om af te dwingen dat mensen minder met elkaar in contact kunnen ko- men. Wel herhaalde Rutte zijn op roep aan mensen met verkoud- heidsklachten om thuis te blijven en daarnaast om geen handen te schudden en in de mouw te niezen. ,,Als je snottert, blijf je binnen." P3-11, economie &ZEELAND1-5 m vrijdag 20 maart 2020 8°C Nieuwsmedia KORTING PAASARTIKELEf' Verpleeghuizen op slot Ouderen in het verpleeghuis moeten het misschien wel weken of maanden zonder be zoek van hun familie stellen. Vanwege de corona-uitbraak gaan alle verpleeghuizen en woonvormen voor ouderen on middellijk op slot voor bezoe kers. Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag LIVE l DodentalItailéoWülop tot 1266, Rutte roept op: Stop methvinsteren Bewolkt en er valt wat lichte regen of motregen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1