Tijdelijk stoplichten op A58 bij afslag Yerseke Middelbura 7 HERINRICHTING HART KRABBENDIJKE De nieuwe vijver is prachtig en de Dorpsstraat ziet er zonder dat geparkeerde blik veel mooier uit. Krabbendijkenaren zijn positief over hun nieuwe dorpshart, maar hebben ook nog wel een paar tips voor wethouder Jaap Sinke. KRUININGEN 'Een stoplicht springt op rood, een ander weer op groen. In Almelo is altijd wat te doen.' Deze bekende uitspraak van cabaretier Herman Finkers is sinds gisteren ook weer van toepassing op de gemeente Reimerswaal. Na het opheffen van het veer Kruinin- gen-Perkpolder moest de gemeente het zonder verkeerslichten stellen. Met de plaatsing van tijdelijke stop lichten bij afslag Yerseke is daar een eind aan gekomen. De provincie Zeeland en Rijkswaterstaat hebben de verkeerslichten neergezet om het verkeer op het kruispunt sneller en veiliger door te laten stromen. Dat was hard nodig. Vooral in de avondspits kon het verkeer zo stroppen dat de hele uitvoegstrook vol stond. Auto's moesten dan al op de vluchtstrook na de Vlaketunnel filerijden om de afslag te nemen. Op het kruispunt zelf ging het vooral afgelopen zomer vaak mis. In een paar weken tijd waren er vier ongevallen, met veel schade tot ge volg. De wegbeheerders besloten daarop in oktober om tijdens spits uren verkeersregelaars in te zetten. De stoplichten zijn dinsdagnacht neergezet. De aannemer legde afge lopen nacht de laatste hand aan de installatie. Als de snelweg om 06.00 uur weer opengaat, regelen ze 24 uur per dag het verkeer. Hoe lang deze situatie zo blijft, hangt af van het besluit voor de aanpak van de Zanddijk tussen de A58 en Yerseke. Als de provincie niet kiest voor een poldertracé, blijven de be staande op- en afritten intact. Het kruispunt krijgt dan definitieve verkeerslichten ofwordt vervangen door een rotonde. De provincie wacht met een definitief besluit tot het Rijk een second opinion heeft uitgevoerd naar de verkeerssituatie bij Yerseke. Als daaruit volgt dat de minister toch wil meebetalen aan een oplossing, komt het poldertracé opnieuw in beeld. ie prullenbak staat nu mid denin het plant soen', wijst John Kievit lachend. Ook over de stalen plantenbak ken heeft hij, net als andere dorpsgenoten zo z'n mening. De roestkleur vindt hij niet mooi, maar vooral de vlekken op de straatstenen storen hem. Wet houder Sinke kan hem geruststel len. ,,De vlekken vallen binnen de garantie. Als het roestproces voorbij is, verwijderen we ze." Ruim een week geleden is het centrum opengegaan voor ver keer, maar helemaal af is het kar wei nog niet. ,,De komende we ken worden de puntjes op de i ge zet", zegt de wethouder. Zo is de bult op de kruising verhoogd. ,,De hobbel is zeker 20 centimeter ho ger geworden, want auto's vlogen er met 50, 60 overheen." Mariska Kole is blij met het resultaat. ,,Misschien is het iets om katten- ogen of paaltjes te plaatsen in de bochten?", oppert ze. ,,In het don ker is het lastig te zien hoe de weg loopt." Sinke belooft de tip mee te ne men. Tijdens een wandeling door het centrum vertelt hij wat so wieso nog wordt aangepast. Zo Van de week krioelde het van de kinderen, de vijver leek wel een speelplaats spettert het watervalletje van de vijver straks minder, worden de tikkende vlaggenmasten van de Jumbo verplaatst, de laatste lege bloembakken ingeplant en gras in het parkje opnieuw inge zaaid. Andere punten, zoals de met winkelwagens lastig te ne men afwateringsgoot, lossen zich hopelijk vanzelf op. ,,De straatste nen klinken waarschijnlijk nog wat in." Al met al is Sinke dik tevreden. Zeker als volwassenen straks net jes in de vakken parkeren, jonge ren hun rommel rond de muziek tent opruimen en kinderen de vijver niet als speelplek gebrui ken. ,,Van de week krioelde het van de kinderen, de vijver leek wel een speelplaats. Ze gooiden bijvoorbeeld over met een bal. Die kwam in de vijver terecht en om hem er uit te vissen, klom men ze op het hek. Zulke gevaar lijke toestanden, dat is niet de be doeling." Dat er niet meer voor de deur van de winkels kan worden ge parkeerd, is misschien even wen nen. ,,Maar het is wel een verbete ring, het parkeren was soms een puinhoop." Volgens Sinke leidde het tot opstoppingen en schade aan geparkeerde auto's. Dat is vanaf nu verleden tijd. ,,Vandaag gaat het parkeerverbod in. Dan kunnen de bloembakken ook meer worden verspreid en gaan de grote betonblokken weg." Met borden worden bezoekers op de nieuwe regels geattendeerd. De herinrichting is in nauwe samenwerking met winkeliers en bewoners voorbereid en uitge voerd. Dianne Sinke -géén fami lie- is blij met het resultaat. ,,We zijn toevallig ook ons huis aan het verbouwen. De buitenkant moet nog gebeuren en komt straks al leen maar mooier uit", denkt ze. In de tuin staat nu een herinne ring aan de oude vijver. ,,We von den het een leuk idee om een deel van het oude hekwerk over te ne men. Het is toch een stukje nos talgie hè?" KRUIEN NAAR VOORDEEL donderdag 19 maart 2020 BE John Kiviet (r) uit Krabbendijke is blij met het nieuwe centrum, maar heeft ook nog wel een paar tips en vragen voor wethouder Jaap Sinke. foto marcelle davidse Nog wat puntjes op de i en dan is het af Joeri Wisse Krabbendijke -Jaap Sinke, wethouder VAN 11 T/M 24 MAART Groen Rijk Violen in wandhanger Viola cornuta. Diverse kleuren, t 50 cm. Per stuk 1339 6.99 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 •groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 uur Za. 10.00-17.00 uur Zo. 12.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42