I De Meie wordt nog één keer opgelapt Bruinisse heeft AH weer terug 7 ALPE D'HUZES BIG CHALLENGE Boerenzoon Fred (57) en boerendochter Roellien (55) Roodenburg fietsen en lopen op 4 juni voor het eerst de Alpe d'Huez op. Als corona geen roet in het eten gooit. Namens de agrarische sector zamelt het Nieuwerkerkse echt paar samen met hun team geld in voor kankeronderzoek. Ze zijn ook aan het oefenen, want opgeven is straks geen optie. ,,Mijn basistrai ning is drie keer per week vol gas de oprit van de Zeelandbrug op", zegt Fred. ,,Mijn studiegenoot en vriend Arnold verloor zijn vrouw Ellen vorig jaar oktober aan borstkan ker", vertelt Roodenburg. ,,In 2011 werd bij haar voor het eerst kanker geconstateerd. Na een moeilijke periode leek ze dat te overwinnen. Helaas kwam het in 2016 weer te rug. Er volgden vele nieuwe be handelingen. Een zware periode met telkens weer tegenslagen. Maar Ellen bleef altijd positief. Ze heeft gevochten als een leeuw. En typerend: ze wilde op haar begra fenis geen bloemen, maar donaties voor kankeronderzoek." De wens van Ellen was op haar berg het onderzoek tegen kanker te blijven ondersteunen. Fred gaat de 13,6 kilometer lange berg, met 21 bochten en een stijgingspercen tage van gemiddeld 7,1 procent, omhoog fietsen; Roellien gaat lo pen. In november schafte Fred een gloednieuwe racefiets aan. Tot nu toe reed hij er 1800 kilometer op. ,,In het weekend rondjes van minimaal drie uur. Vooral door de zak van Zuid-Beveland. Tegen de wind in, naar huis toe altijd windje mee. De Zeelandbrug via de Zierikzee-kant oprijden vind ik al pittig. Kuitenbijtertje. Ik heb ook al op de Posbank bij Arnhem geoefend en heuvels in Zuid-Lim burg. Viel toch tegen. We gaan het zien op 4 juni. Op één dag gaan vijfduizend mensen maximaal zes keer Alpe d'Huez op. Opgeven is geen optie." In juni 2012 was Ellen voor het eerst bij Alpe d'HuZes. Ze sloot zich aan bij BIG Challenge. ,,De agrarische sector zet zich keihard in om een einde te maken aan de ellende en onmacht die de ziekte kanker in onze maatschappij ver oorzaakt", benadrukt Fred. ,,BIG Challenge is het grootste team tij dens de Alpe d'HuZes. We willen, naast een miljoen euro ophalen, ook de trots en saamhorigheid in de agrarische sector vergroten. Onze maatschappelijke betrok kenheid tonen. Eens positief in het nieuws." Roellien is trots in team 'Ellen onze topper' te zitten. ,,Ik zou Fred gaan supporteren en dacht: als ik er toch ben, kan ik die berg net zo goed oplopen. Hoe vaak is nog even afwachten. Zeker één keer." Fred heeft BIG Challenge onder de aandacht van Agrarisch Schouwen Duiveland (ASD) gebracht. Zij Boeren willen hun maatschappelijke betrokkenheid tonen. Eens positief in het nieuws staan achter het initiatief. ,,De berg staat symbool voor de moei lijke weg die kankerpatiënten doorlopen. Door de berg te be- vA* klimmen voelen wij hoe het is om stuk te gaan, maar toch elke keer weer door te gaan". aldus Fred. Onder de noemer BIG Chal lenge, Farmers against cancer, gaan de twee de sportieve uitda ging aan. Fred en Roellien hebben beiden een agrarische achtergrond en zijn momenteel als verzeke- rings- en bankmedewerker nauw betrokken bij boerenbedrijven on der andere op Schouwen-Duive- land. Fred ontmoette Roellien op de Hogere Landbouwschool in Dronten en werd in 1986 vertegen woordiger in de agrarische sector in op Schouwen-Duiveland. Nu is hij accountmanager voor onder andere agrarische verzekeringen. Veel vrienden en kennissen zitten in de agrarische sector. Jaarlijks probeert hij nog een dagje mee te helpen met de oogst. Marcel Modde Zierikzee Leerlingen en leerkrachten van de Meie wachten al jaren met smart op een verhuizing. Het schoolgebouw aan de Grachtweg was vijftien jaar geleden al toe aan nieuwbouw en hangt van re paraties aan elkaar. Aanvankelijk zou het openbaar speciaal basis onderwijs na de zomervakantie zijn intrek nemen bij de Pontes Pieter Zeeman. De start van die nieuwbouw liep echter vertra ging op door een te hoge vraag prijs van aannemers. Het ont werp en de materialen werden aangepast, waardoor de bouw naar verwachting in juli alsnog kan beginnen. Met het oog op de gewenste nieuwbouw spraken onderwijs- koepel Obase en de gemeente Schouwen-Duiveland in 2005 af verder alleen nog het hoognodige onderhoud te zullen uitvoeren. Obase stak de afgelopen drie jaar nog 13.000 euro in het gebouw en trekt dit jaar 5000 euro uit voor een nieuwe zonwering. De ge meente wordt gevraagd om een bijdrage van 6171 euro voor het verhelpen van de ergste manke menten, zodat de periode naar de uiteindelijke verhuizing kan worden overbrugd. Formeel zijn schoolbesturen zelf verantwoordelijk voor on derhoud. B en W zien echter in dat het achterstallig onderhoud is ontstaan door het gezamenlijke besluit om nog zo min mogelijk geld in De Meie te steken. Bruinisse ,,Fantastisch dat het weer open is", zegt Coby Bal. Ze heeft net bood schappen bij de gloedjenieuwe Al bert Heijn gedaan en stapt de Gall&Gall binnen. ,,Heel mooi alle maal. En ruim. Je kunt er met een auto naar binnen rijden", beschrijft ze de drie nieuwe winkels. Drogisterij Etos en drankenzaak Gall&Gall zitten in een spiksplin ternieuw pand. Daarboven wordt gebouwd aan drie appartementen. De Albert Heijn zelf is iets groter geworden en heeft de vloer van de twee andere winkels erbij gekre gen. En dat is te merken. Het assor timent is van 12.000 naar 18.000 ar tikelen gegroeid. Maar ondertussen ervaar je, met onder meer brede gangpaden en een vershoek, een zee aan ruimte. ,,Het is prachtig", zegt Corine Bal - die samen met haar dochter Lou rentine door de Albert Heijn loopt. Ook zij is dolblij dat ze weer op haar eigen dorp terecht kan. En ze is te vreden. ,,Er is veel meer keuze, maar heel overzichtelijk. Het is al lemaal veel breder opgezet dan voorheen." Lourentine is studente én vakkenvuller bij de supermarkt. Natuurlijk was het voor de opening even aanpoten. Zaterdag werkte ze met haar ploegje zelfs tot 1 uur 's nachts door. ,,Maar dat ging alle maal goed. Het was eigenlijk vooral heel gezellig." De opening had, na jaren plan nen smeden, een feestje van jewel ste moeten zijn. Maar dat zit er door de coronacrisis nu even niet in. Die reden relativeert meteen ook elke teleurstelling, vindt eigenaar Ro berto van Veldhuizen. Bovendien is het project nog niet af. Om het 100 vakken tellende par keerterrein voor de Albert Heijn wordt nog meer gebouwd. Aan de overkant komt een blok met win kelruimtes en appartementen. Met een beetje mazzel is alles over een jaar af.,,En dan kunnen we dit feestje nog eens dik over doen." donderdag 19 maart 2020 SD Voor miljoen zes keer Alpe op Gerrit van Loon Nieuwerkerk VANO ;i Fred en Roellien Roodenburg. foto marieke mandemaker -Fred Roodenburg Fred en Roellien sponsoren? Be zoek opgevenisgeenoptie.nl en typ bij 'zoeken' Fred of Roellien Roodenburg in. T-shirts met de opdruk Farmers are cool zijn voor 12,50 euro te koop. Basisschool De Meie in Zierik- zee wordt nog één keer opge lapt. Het dak lekt aan alle kanten, net als het leiding- werk en de verwarming. Maar het pand moet het nog mini maal tot najaar 2021 zien uit te houden. Dan komt, als het goed is, de nieuwbouw van scholengemeenschap Pieter Zeeman gereed. De Meie trekt daar bij in. Dat ze haar boodschapje twee weken lang niet op Bru kon doen, was niet fijn. Maar wat Coby Bal het meest miste was het bijbehorende kletspraatje. Market Plaza in Bruinisse is gis teren heropend. Door de corona zonder toeters en bellen. Tóch was het voor een hoop mensen feest. Corine Bal (r), met dochter Lourentine, is dolblij dat ze weer op haar eigen dorp terecht kan voor de boodschappen. foto esme soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41