Verschuure kan in ieder geval nog sporten O O) CD ZEELAND 11 Eersteklasser ziet nieuwe competitie als aanvulling donderdag 19 maart 2020 ZLM tour Volleybal De voetbalbond KNVB wil volgend sei zoen starten met deze Onder 23-com- petitie als onderdeel van een herstruc turering bij de jeugd. Met dit initiatief wil de bond de kans op speeltijd en ontwikkeling van spelers vergroten, in de fase dat ze (nog) niet in het eerste elftal spelen, maar ook geen jeugdspe lers meer zijn. Die doorstroming optimaliseren was ook voor Kloetinge de reden om zich aan te melden. ,,Als je nu als jonge spe ler in onze tweede speelt, heb je twee a drie jaar nodig om de stap naar het eer ste te maken. De kloof wordt echter steeds groter als het eerste hoger gaat spelen. Met een Onder 23-team kun je een betere situatie krijgen.'' „Spelers krijgen een langere tijd om te rijpen in een serieuze competitie te gen amateurclubs van naam. Met alle respect voor de reserve hoofdklasse waarin ons tweede al een tijd speelt, maar daarin kun je op dit moment niet verder komen. Je kunt kampioen wor den, maar niet hogerop. Zo'n competi tie is dan veel meer een uitdaging.'' ,,Het Onder 23-team vormt een ver lenging voor onze jeugdopleiding, waarbij het tweede elftal volgend sei zoen prioriteit zal hebben om de aan sluiting met het eerste elftal te blijven houden. Daarom zetten we in op twee volwaardige elftalen met elk hun waarde. Omdat bij de Onder 23 geen dispensatie mogelijk is, blijft het tweede van groot belang.'' Behalve Kloetinge hebben uit het district Zuid 1 ook clubs als ASWH, Dongen, Kozakken Boys, Blauw Geel'55 en RBC zich ingeschreven. Landelijk staat de teller op zo'n zestig clubs, waaronder topamateurs als Quick Boys, Als je naar de contouren kijkt, dan is het iets dat bij onze ambitie en doelstelling past Katwijk en Barendrecht. Amateurclubs hebben tot vrijdag de tijd om zich in te schrijven. Nog lang niet alle details van de nieuwe competitie zijn ingevuld. Klasse-indeling, speelgerechtigheid, exacte tegenstanders, het zijn nog vraagtekens voor Kloetinge. De Bruine: ,,Maar dat geldt voor alle clubs. Als je naar de contouren kijkt, dan is het iets dat bij onze ambitie en doelstelling past. Dan kun je er beter maar meteen vanaf het begin bij zijn.'' Momenteel noemt Kloetinge zijn tweede team Jong Kloetinge. Dat zal veranderen, want het tweede team en het Jong-team (dus het Onder 23-team) worden twee aparte teams. ,,Het Onder 23-team willen we opzetten met spelers uit het tweede, spelers die doorstromen uit de JO19 en talentvolle spelers uit de regio die op niveau willen spelen, maar voor wie een eerste elftal nog iets te hoog is.'' Ter voorbereiding heeft Kloe- tinge al verschillende wedstrijden ge speeld met een Onder 23-team. Het bericht dat ze eigenlijk al een paar dagen zag aankomen, kwam er zondag avond. Monique Verschuure moest haar horecagelegenheid, café De Sport visser in Yerseke, sluiten als gevolg van de maatregelen tegen het coronavirus. Niemand weet hoe lang. Maar gelukkig kan de atlete haar ei voorlopig nog wel kwijt in de sport. Hoewel Verschuure al wel had ver wacht dat de maatregel er zou komen, kwam het bericht zondag best hard aan. ,,De maandag heb ik wel nodig gehad om het even te laten bezinken. De sport hielp daarbij. „Sa men met Antwan Tolhoek en Joannathan (allebei wielrenners) ben ik een lekker stuk gaan fietsen.'' En voorlopig kan de in woonster van Yerseke zichzelf wel bezighouden. Hardlopen, fietsen, krachttrai ning; mogelijkheden genoeg. „Ge lukkig wel'', zegt ze. ,,Ik ben echt heel blij dat ik kan blijven sporten. Zonder sport zou ik echt gek worden.'' Zelfs als het land helemaal op slot gaat en het bijvoorbeeld wordt afgera den de straat op te gaan, kan Ver- schuure haar meters blijven maken. Een loopband of hometrainer had ik niet", geeft ze aan. „Dus heb ik net maar een Tacx ge kocht. Voor de zekerheid." Want daarmee kan ze in ieder geval blijven fietsen als ze thuis moet blijven. Wedstrijden lopen zit er voorlopig sowieso even niet in. Voor Verschuure is dat extra balen, want de atlete was na een jaar blessureleed net op de weg terug. ,,Het NK halve marathon in Nijmegen is al afgelast. Daar had ik voor getraind. Ik was ook bezig voor het NK duathlon, al weten niet veel mensen dat. Maar ik ga er niet van uit dat het door zal gaan.'' Een nieuw doel in de atletiek heeft de Bevelandse nog niet. Het is ook lastig om een evenement te kiezen, door alle onduidelijkheid. ,,En écht hard trainen, in het rood komen, is ook niet verstan dig'', legt ze uit. ,,Want dat gaat ten koste van je weerstand en een goede weerstand is nu juist belangrijk.'' Wanneer Verschuure weer écht aan de bak kan, in de sport én in De Sport visser, is nu nog onduidelijk. „Niemand weet hoe dit zich ontwikkelt'', zegt ze. ,,Maar het is belangrijk dat iedereen nu zijn gezonde verstand gebruikt. We moeten er met z'n allen voor gaan.'' GO Vlissingen wil de proloog van de jaarlijkse wieler wedstrijd ZLM tour huisvesten. Deze Neder lands/Belgische etappekoers wordt van 27 tot en met 31 mei gereden. In Vlis- singen gaat de profwedstrijd dan op woens dag 27 mei van start. Over het rittenschema is verder nog niets bekend. In 2019 huisvestte Yer- seke de proloog en was Hein- kenszand finish- plaats. Het is nog niet bekend of de ZLM tour doorgaat met het oog op het coronavirus. 19/21 Voor de Zeeuwse volley ballers zit het seizoen 19/20 erop. De bond maakte gisteren bekend dat alle competities onder de eredi visie niet wor den afgemaakt. Over promotie en degradatie is nog niks beslist. Kloetinge meldt zich aan voor Onder 23-competitie Voetbalvereniging Kloetinge is de enige Zeeuwse club die zich heeft ingeschreven voor de nieuw op te zetten competitie voor spelers onder 23 jaar. ,,Het lijkt ons een mooie kweekvijver voor ons eerste elftal'', aldus voorzitter Jan-Kees de Bruine. Rudy Boogert Kloetinge - Jan-Kees de Bruine, voorzitter Kloetinge Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spe lers en trainers ermee om? Van daag in deel 3: Monique Ver- schuure. Daniel Vervelde Yerseke Kloetinge ziet het Onder 23-team als een verlenging van de jeugdopleiding. foto johan van der heijden O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35