f De Klepperhoeve zoekt sponsors VEER 7 Nieuwe tegels kapotdoor verbouwing winkelcentrum donderdag 19 maart 2020 NIEUWE COALITIE VEERE ZONDER FRANJE Het wordt de meest bizarre Veerse raadsvergadering ooit. Maar tien van de negentien raadsleden verschijnen vanavond in de raadzaal in het gemeentehuis in Domburg. Tijdens de bijeenkomst wordt geen enkel debat gevoerd. Publiek en pers mogen niet aanwezig zijn; zij kunnen alleen via een livestream volgen wat er in de raadzaal gebeurt. Het ontslag van de wet houders van de oude coalitie en de benoe ming van de nieuwe verloopt vanavond puur formeel en zakelijk zonder enige franje. De 'oude' wordt ook niet uitvoe rig bedankt voor wat ze de af gelopen twee jaar presteerde. Even min krijgt ze de gelegenheid om te rug te blikken. Bert van Halderen (VVD), Arie Schot (SGP/CU) en Marcel Steketee (voorheen DTV) moeten vertrekken omdat de frac tie van DTV een maand geleden het vertrouwen opzegde in de coa litie. Voorzichtig Vanavond treedt een nieuwe wet- houdersploeg aan: Chris Maas (PvdA/GL), Ari Roelse (DTV) en Marin van den Berge (VVD) gaat vanavond met tegenzin naar de raadsvergadering. foto lex de meester Pieter Wisse (CDA). Maas vindt het zelf ook heel bijzonder dat die wis seling van de wacht op zo'n sobere wijze gebeurt, zonder dat bijvoor beeld familieleden van de vertrek kende en nieuwe wethouders aan wezig mogen zijn. ,,Maar het kan nu even niet an ders. In verband met het coronavi rus moeten we zo voorzichtig mo gelijk zijn." Tegenzin Daarom had de oppositie van VVD, SGP/CU en Lijst Kervinck het liefst gezien dat de raadsverga dering helemaal niet was doorge gaan. Marin van den Berge (VVD) ,,We zijn met de grootst mogelijke tegenzin akkoord gegaan met deze oplossing." Maar lang niet ieder een van de oppositie is bij de ver gadering aanwezig. De liberale fractievoorzitter: ,,Wij als nieuwe oppositie komen in totaal met vier mensen, de coalitie met zes." Op die manier is er net een meerderheid en kunnen de wet- In verband met het coronavirus moeten we zo voorzichtig mogelijk zijn houders formeel worden be noemd. Ad Maris (SGP/CU) heeft zich ook neergelegd bij het compromis. ,,We zorgen er straks wel voor dat we niet te dicht op elkaar zitten." Stijn van Kervinck (eigen lijst) blijft thuis. ,,In verband met de ge zondheidsrisico's vind ik het niet verantwoord te gaan." Vacuüm Na het benoemen van de wethou ders worden ook drie nieuwe raadsleden benoemd. Op die ma nier blijft de coalitie daadwerkelijk een meerderheid van tien tegen ne gen raadsleden hebben. Johan Sanderse (CDA) is niet blij met de manier waarop het gaat. ,,Maar anders zouden we mogelijk nog maanden in een bestuurlijk va cuüm zitten." Hij weet zeker dat het debat over de coalitiewisseling en de plannen van het nieuwe col lege nog komt. ,,Zodra we veilig met publiek en insprekers kunnen vergaderen." Te voorkomen was het mis schien niet helemaal, maar zuur is het zeker. Vooral omdat het al zo moeilijk was de juiste tegels te vinden. De gemeente liet zwart witte tegels leggen, maar die ble ken veel te glad, met name bij re gen. Ze ruwer maken hielp te weinig, en dus werden ze ver vangen. Dat gebeurde in novem ber 2018 en die nieuwste tegels voldeden wel. Opknappen Vervolgens begon de verbou wing van het winkelcentrum aan de Pottenbakkerssingel. ,,De gesprekken over die verbouwing liepen al jaren. Wij wilden ook de omgeving opknappen, maar niet voordat de verbouwing klaar zou zijn. Uiteindelijk wil den we niet langer wachten", vertelt Jack Dooms van de ge meente. Afspraken Toen de beste tegels er een paar maanden lagen, begon alsnog de verbouwing van het complex. ,,We hebben vooraf goede af spraken gemaakt", zegt Dooms. ,,De eigenaar van het winkelcen trum moet ervoor zorgen dat de omgeving in de oorspronkelijke staat wordt teruggebracht. Die moet nu dus ook zorgen voor nieuwe tegels." Want de tegels die er lagen, hadden wel dertig jaar kunnen meegaan, merkt Dooms op. ,,In verhouding tot hun levensduur waren ze splinternieuw." Het winkelcentrum is eigendom van verzekeringsmaatschappij ASR, die ook vastgoed bezit. Daar was niemand bereikbaar voor com mentaar. De Klepperhoeve ontvangt zeker tot maandag 6 april geen bezoe kers door het rondwarende coro navirus. Als particuliere kinder boerderij moet de Klepperhoeve, die een afnemende gemeentelijke subsidie ontvangt, vooral de eigen broek ophouden. Maar de inkom stenbronnen drogen snel op. Kin derfeestjes en ponyritjes zijn er de komende weken niet; de boer derijzolder kan niet worden ver huurd en evenementen als het schaapscheerdersfeest en de vos senjacht zijn geschrapt. Ook kunnen vrijwilligers niet langer met aaibare dieren langs Op de website wordt gevraagd om bijdragen voor een zak hooi, stro of voer verzorgingshuizen. Met de ver koop van eieren en door vrijwilli gers gemaakte knutselspullen bij de gesloten poort, redt de boerderij het niet. Vandaar dat de Klepper- hoeve Middelburgers en sympathi santen vraagt: 'Neem jij ook wat hooi op de vork?' Op de website (kinderboerderij-middelburg.nl), de facebookpagina en het insta- gramaccount van de Klepperhoeve wordt gevraagd om bijdragen voor een zak hooi of stro (4 euro), of een zak voer (10 euro). Een bezoek aan de kinderboer derij is er even niet bij, maar ver schillende buurtbewoners lopen of fietsen even langs om dieren van achter het hek te bekijken. Be woonsters Lies en Joke van Hof Mondriaan reden gisterochtend in hun rolstoel - voortgeduwd door welzijns- en zorgmedewerksters Liesbeth en Marjo - voorbij. Lies: ,,Wij zijn blij dat we met dit mooie weer naar buiten kunnen. Een hele dag binnen zitten is ook niet alles." GEMEENTE GEMEENTEHUIS ALLEEN OPEN VOOR DRINGENDE ZAKEN WA Sober wisselen van de wacht Emile Calon Domburg -Chris Maas (PvdA/GL) Iets meer dan een jaar liggen ze er, en nu al zijn er veel kapot. Door de verbouwing van het winkelcentrum met de Albert Heijn en de Action in Middelburg zijn tal van te gels gebarsten en verzakt. Maurits Sep Middelburg Kinderboerderij de Klepper hoeve in Middelburg dreigt op zwart zaad te komen zitten. Personeel en vrijwilligers be gonnen gisteren een sponsor actie voor de aanschaf van voer, hooi en stro tijdens de weken dat de boerderij gesloten is. René Hoonhorst Middelburg De medewerkers van onze Centrale Publieksbalie werken in verband met het coronavirus uitsluitend nog op afspraak en dan alleen voor dringende zaken. U kunt een afspraak maken via: www.veere.nl/afspraak of telefonisch via 0118 555444. Deze maatregel geldt in ieder geval tot 6 april. Kijk wat u zelf online kunt regelen en ook voor actuele informatie op de website www.veere.nl. Vriendelijk dank voor uw begrip en medewerking! Burgemeester en wethouders van Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31