Groen licht voor bouw 40 huizen in Mortiere Drie acts geselecteerd voor Popaanzee Gold pOPy vaan Nog dit jaar komt de eerste stroom van windpark op zee 6 Organisator toch teleurgesteld over naar huis sturen Hrieps-verdachten donderdag 19 maart 2020 Kramer volgde de vijfde tussen tijdse zitting gisteren via social me dia, omdat het publiek vanwege co rona niet welkom was in de recht bank. Vier verdachten kwamen op dagen, de vijfde liet verstek gaan. Het Openbaar Ministerie denkt dat de mannen precies weten wie er vorig jaar op 12 mei in Grijpskerke aan de haal gingen met de dagop brengst van Hrieps, ongeveer 500.000 euro. Alle verdachten wor den verdacht van witwassen. De vijf mannen, die al maanden Verdachten mogen niet in Grijpskerke komen of contact zoeken achter de tralies zitten, kregen van de rechtbank te horen dat ze onder voorwaarden voor onbepaalde tijd worden vrijgelaten. De reden: van wege de coronacrisis valt er voorlo- pig weinig te zeggen over wanneer de inhoudelijke behandeling plaats kan vinden. Daarbij zijn de om standigheden om nu vast te zitten zwaarder, want vanwege corona mogen gedetineerden geen bezoek ontvangen. Vandaag vrij Kramer: ,,Ik snap ook wel dat je ver dachten niet jarenlang in voorarrest kunt houden. Dus in die zin ben ik heel realistisch, zeker met de hui dige coronaproblemen. Mij gaat het erom dat de personen die bij de overval betrokken waren, hoe dan ook worden veroordeeld. Misschien werkt de extra tijd wel in ons voor deel en komt er nog iemand met in formatie die de zaak versterkt.'' De vijf mannen komen vandaag Ik snap ook wel dat je verdachten niet jarenlang in voorarrest kunt houden zien. Contact zoeken met Kramer en zijn overvallen moeder is ook verboden. ,,Ik zou niet weten waarom ze dat zouden willen'', zegt Kramer daarover. Tijdens de zitting werd ook be kendgemaakt dat begin vorige maand twee personen zijn ver hoord door de politie. Het gaat om een voormalig lid van de Hrieps-or- ganisatie en zijn partner. De laatste is een nicht van Kramer en zijn moeder. Beiden zijn bevriend met twee van de in totaal tien verdach ten. ,,Zij zijn als verdachten opge roepen en hun verhoor is onderdeel van het onderzoek. Meer kan ik er niet over zeggen'', reageert Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie. Hugo Kramer zegt dat hij met bei den geen contact meer heeft. Raad van State heeft gisteren in een einduitspraak alle bezwaren tegen een bouwplan voor veertig nieuwe huizen in de Middelburgse wijk Mortiere van tafel geveegd. In de uitspraak verwerpt de raad het beroep van Middelburger Charles Verhoeven. Die probeerde het woningbouwplan 'Mortiere fase 9c' tegen te houden, omdat hij door de woningbouw natte voeten in zijn (boerderij)woning vreest. Om de woningbouw vlak bij de Eendrachtsweg mogelijk te maken, wordt de grond naast zijn boerde rijwoning met ruim een meter op gehoogd. De gemeente Middelburg liet eerder een onderzoek naar de ge- vreesde wateroverlast uitvoeren. Daaruit bleek dat met enkele aan vullende maatregelen waterover last voorkomen kan worden. Bij normale regenval kan het riool het makkelijk aan, maar bij zware hoosbuien moeten de sloten in het gebied de wateroverlast verwer ken. Drainage Bovendien komt er nog een apart drainagesysteem waarmee voorko men wordt dat water van de hoger gelegen delen direct op het erf van Verhoeven stroomt. Als de wateroverlast in de toe komst toch nog een probleem wordt, dan neemt de gemeente aanvullende maatregelen. Little Symphonies, Young Villian en Rites doen komend seizoen mee aan Popaanzee Gold. Zij zijn gese lecteerd uit de 18 acts die zich had den aangemeld. Popaanzee helpt talentvolle bands om de stap naar nationale bekendheid te wagen. Zij worden een jaar lang intensief begeleid door een coach uit de muziekindu strie. Ook volgen ze masterclasses en treden op bij Zeeuwse festivals. De vierkoppige indieband Little Symphonies maakt sfeervolle en nostalgische luisterliedjes, geïnspi reerd door artiesten zoals Bon Iver, Wilco en Radiohead. Het kwartet verraste eind vorig jaar met het de buutalbum We Used To Be Immor tal. Young Villian (Vincent La wrence), geboren in de VS, brengt hiphop en rap met r&b-in- vloeden. In 2018 won hij de prijs voor Beste Rapartiest én Beste Act bij talentenjacht Stand Out. Ook stond hij in de finale van Most Wanted. Flinke reputatie Rites is een vijfkoppige formatie die al een flinke reputatie heeft opge bouwd binnen de hardcorepunk- scene. De band heeft inmiddels drie EP's en meer dan 100 optre dens in binnen- en buitenland op zijn naam staan. Vlissingen Werknemers van de Belgische DEME Group zijn elke dag in de weer, mits de zee niet te ruw is en het niet te hard waait. Ook DEME heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat offshorepersoneel besmet raakt. Groene stroom Inmiddels zijn 30 van de 94 wind molenfunderingen voor windpark Borssele 1 en 2 geïnstalleerd, meldt ontwikkelaar 0rsted. Ook zijn door Van Oord in en om 16 molens kabels aangebracht die de groene stroom straks naar de verdeelstati ons van netbeheerder TenneT transporteren. De elektriciteit die het windpark produceert komt in Borssele aan land in het 380KV- station van TenneT. Windpark Borssele 1 en 2 zal nog dit jaar stroom leveren. De 94 windmo lens zijn samen goed voor een ver mogen van 752 megawatt. Ze pro duceren jaarlijks gemiddeld elek triciteit voor één miljoen huishou dens. De meeste onderdelen worden niet vanuit Zeeland aangevoerd. Vanuit Vlissingen gaat wel een deel van de rotsblokken naar de bouwplek. De blokken moeten de windmolenvoeten beschermen tegen erosie door stroming. WA Realisme overheerst bij Kramer De vrijlating van de vijf mannen die verdacht worden van betrok kenheid bij de overval na Hrieps, voelt als een teleurstelling voor Hrieps-organisator Hugo Kra mer. ,,Maar ik ben ook wel realis tisch en snap hoe het werkt. Misschien werkt de extra tijd in ons voordeel.'' Eldridge Pentury Middelburg -Hugo Kramer, Hrieps om 10.00 uur vrij en mogen geen contact met el kaar heb ben en zich niet in Grijpskerke, waar de overval werd gepleegd, laten DEN HAAG/MIDDELBURG De Rolf Bosboom Middelburg De werkzaamheden op de Noordzee. Rechtsonder een windmolenfundering. FOTO'S DEME/VAN DER KLOET Terwijl de economie door coro namaatregelen deels stilvalt, gaat 23 kilometer uit de Zeeuwse kust de bouw van windpark Borssele onvermin derd door. Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30