5 iiinnii donderdag 19 maart 2020 Vlnr: Victoria, haar ouders Claudia en Ricardo Patty en zusje Djealina op het Vlissingse Badstrand. fotos lex de meester „Naar buiten, nu het nog kan", zegt Eline Schroevers uit Arnemuiden, die met haar dochter door het Nollebos loopt. Het zijn beladen woorden, op een verder stralende woensdag. De zon schijnt. De lucht is frisser dan anders, de stranden en straten zijn leger. Want de auto's staan stil en iedereen zit thuis. Achtstegroepers Dino en Issam, die in het klimrek van een verlaten speeltuintje hangen, hebben er maar één woord voor: ,,Saai." Dino Bruel en Issam Elgartit lo pen met hun ziel onder de arm op het speeltuintje aan de Winkel manstraat. De 12-jarigen zitten al lebei in groep 8. Normaal gespro ken zouden ze woensdagmiddag óók vrij zijn. Maar niet alleen. Dino: ,,Dan zouden we met een groep aan het voetballen zijn op het schoolplein van De Branding." Nu is de school dicht, net als de voetbalvelden. Jissam: ,,We hebben bijna niks te doen. Niemand kan komen spe len. Ouders vinden het niet goed dat we afspreken." Dino: „Anders zou ik nu misschien zitten gamen met een paar vrienden." Blijven ze zelf bij elkaar uit de buurt om be smetting te voorkomen? Welnee, schudden de jongens. Naar school, dat willen ze. ,,Nu moeten we elke dag twee uur huiswerk maken. Thuis", zegt Jissam. Dino: „School is leuker. Dit is saai." Jissam: ,,Héél saai." Naar school Met een betrokken gezicht zit Alexandra de Zeeuw (5) uit Vlis- singen achterop de fiets bij haar moeder Sabrina. Ze hebben net de ganzen opgezocht bij de vijver in het Nollebos en gekeken hoe mooi de lentebloemetjes bloeien. Alexandra wordt er niet vrolijker van. ,,Ze is pas ziek geweest en be gint net op te krabbelen", verklaart haar moeder. Maar dat is niet het enige: Alexandra wil gewoon naar school. ,,Ze snapt het niet", lacht Sabrina. ,,'Ik moet naar school', zei ze steeds. Ik heb uitgelegd dat ze vrij is. 'De juf heeft daar niks over gezegd', zegt ze dan." Met knutselwerkjes en uitstap jes naar de speeltuin probeert Sa- brina haar dochter bezig te hou den. ,,Bambini is dicht. Vanmid dag zou ze zwemles hebben. Ook de Zwemschool is dicht. Dan maar het bos in, dacht ik." Badstrand Claudia Patty werkt als verzor gende IG bij verzorgingshuis De Zoute Viever in Oost-Souburg. Sa men met Victoria van zes en de 3- jarige Djealina en vader Ricardo zit ze aan het Vlissingse Bad- strand. Ricardo had toen corona het land in zijn greep kreeg, net vakantie opgenomen. Claudia heeft morgen weer avonddienst. ,,Ik doe meer met de kids nu", zegt haar man. Ze zijn speciaal naar het strand gegaan omdat je daar goed afstand kan houden tot andere mensen. Vanuit huis werken is voor mij niet altijd mogelijk. Wij zijn digitaal nog niet zo ver Het gezin neemt de maatregelen serieus. Claudia kijkt hoe dochter Victoria met een rood emmertje in de weer is: ,,We nemen de kinde ren niet mee naar de winkel. We houden ze uit de buurt van andere mensen. Zo dadelijk gaan we rechtstreeks naar huis." Ricardo is gewend zeven dagen per week fitness te doen in de sportschool. ,,Dat doe ik nu thuis. En ik loop hard, naast de kinderen op de fiets. We zijn nog lang niet van die corona af. Net kwam onze buurjongen vertellen dat een vriendje van hem waarschijnlijk corona heeft. In Oost-Souburg." Zorgen Jasley Meerman (2) pakt de banaan die in het mandje van haar fietsje ligt. Ze rijdt met moeder Eline Schroevers en oma Wilma door het Nollebos. Mama en oma ma ken zich wel een beetje zorgen. ,,Naar buiten, nu het nog kan", zegt Eline. Ook Wilma ziet nog wel gebeuren dat de Nederlanders hun huis niet meer uit mogen. Eline, die in Arnemuiden woont, is accountmanager bij Roompot en werkt nu vanaf huis. Vandaag is haar vrije dag. Wilma Schroevers werkt bij het UWV: ,,Drie dagen, donderdag is altijd mijn oppasdag. Vanuit huis werken is voor mij niet altijd mogelijk. Wij zijn digi taal nog niet zo ver." Ze hebben vandaag het bos maar opgezocht met Jasley. ,,De stad ga je niet in", zegt Wilma. ,,Daar is nu niks te beleven. Giste ren was ik even in Goes, naar de markt. Er stonden wat etenskra- men, verder was er weinig. En veel minder mensen. In de winkels zag je al helemaal niemand." Dat zal uiteindelijk wel in de portemon nee te merken zijn, vermoedt Eline. ,,Je gaat niet uit eten, niet op een terras zitten, niet naar de win kels. Ik heb eigenlijk ook op inter net niet veel geshopt. Je geeft min der uit." En dat heeft natuurlijk zijn weerslag op de economie. Jasley zegt niks. Die heeft alleen oog voor haar banaan. Dat heb je, als je twee bent. GO Dino Bruel (l) en Issam Elgartit in het verlaten speeltuintje aan de Winkelmanstraat in Vlissingen. Alexandra de Zeeuw wordt er niet vrolijker van. Victoria Patty heeft het strand nagenoeg voor zichzelf alleen. Wie er loopt, houdt afstand van elkaar. 'Ik doe meer met de kids nu' Ondine van der Vleuten Vlissingen -Wilma Schroevers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29