Zeeuwse campings met de coronacrisis? Zo-lekker wil alle ouderen van eten voorzien II ZEELAND 3 Brief VRZ 'te slap' zoensplek hebben of een strand huisje hebben geboekt. Druk is het bewust niet en er worden verschil lende maatregelen genomen, ver telt eigenaresse Maaike Basting. Gasten worden er in meerdere ta len op gewezen dat ze afstand moe- ten houden en regelmatig handen moeten wassen. Ook bij de receptie staat een pompje met handgel. Bas ting neemt de veiligheid van haar gasten en medewerkers heel seri eus. ,,Het rooster is aangepast. Er werkt één persoon aan de receptie en één in de backoffice. Mensen werken zoveel mogelijk thuis." Ook het personeel dat buiten werkt, heeft instructies gekregen om af stand te houden. Restaurant Piazza was sinds vrijdag al dicht. Op de camping zijn nu een paar vaste gas ten die alles klaarmaken voor het seizoen. Alle vijftien strandhuisjes zijn bezet en de gasten hebben zo min mogelijk contact met perso neel. Broodjes bestellen Dat kan ook prima. Wie arriveert, kan zijn aankomstpakket uit de brievenbus pakken. ,,De uitleg die mensen normaal aan de receptie krijgen, hebben we op schrift ge zet." Mensen wordt gevraagd zo veel mogelijk te bellen of mailen. De camping heeft een app, waar mee broodjes besteld kunnen wor den. Die worden aan de deur ge hangen. ,,We kunnen daar nog ex tra producten aan toe voegen. Zodat ze niet zelf naar de supermarkt hoe ven." Alle gasten die in het voorseizoen komen, krijgen vandaag ook een brief. Daar staat bijvoorbeeld in dat pasjes voor de douche al opge stuurd en opgeladen kunnen wor den. Ook mogen er niet meer dan drie gasten tegelijk in de winkel. Mensen wordt verzocht om niet onnodig rond te lopen en praatjes te maken. Wie klachten heeft of uit een ri sicogebied komt, wordt gevraagd thuis te blijven. De meestgestelde vragen staan op de website van Zonneweelde en de telefoon staat roodgloeiend, met vragen over het komende seizoen. ,,Maar wij weten ook niet hoe het gaat lopen na 6 april." Maaltijdvoorziening Zo-lekker in Terneuzen zet alles op alles om ou deren te blijven bedienen en krijgt daarbij na een oproep van chef-kok Jos Ollebek hulp van vele kanten. De vraag naar maaltijden is de laatste dagen al sterk gestegen bij Zo-lekker, mede door de sluiting van de restaurants en open tafels van zorginstellingen ZorgSaam en SVRZ vanwege de coronavirusuit braak. ,,We doen normaal 250 tot 300 maaltijden per dag", vertelt Ollebek. ,,In een paar dagen zijn er daar al dertig bij." Hij verwacht dat dit aan tal nog verder zal stijgen. Mensen moeten zich gewoonlijk voor Tafeltje Dekje aanmelden bij welzijnsinstelling Aan-Z. Ze kun nen zich nu ook direct bij Zo-lekker aanmelden, via 0115-686109 of mail adres j.ollebek@zo-lekker.eu, zodat 'we snel kunnen handelen en nie mand in de kou komt te staan', aldus Ollebek. Dikzeshonderd maaltijden per dag moeten we kunnen maken Hulp heeft hij wel nodig om de extra drukte - 'en wie weet wat er nog komen gaat' - aan te kunnen. Een oproep via Facebook leverde ge lijk reacties op. Bucky's Catering in Terneuzen gaat meewerken en met Zo-lekker eveneens een boodschap- penservice aanbieden. Ook groen ten- en fruitleverancier Het Boertje in Terneuzen heeft alle steun toege zegd. Nieuwe bezorgers zijn verder nodig. Veel vaste vrijwilligers beho ren tot de risicogroep, gezien hun leeftijd. Personeel van Aan-Z biedt al een helpende hand. Ollebek ontbreekt het nooit aan enthousiasme en zeker in deze cri sistijd niet. ,,We gaan desnoods ko ken in twee ploegen. Een dikke zes honderd maaltij den per dag moeten we dan kunnen maken, niet alleen voor mensen in Terneuzen, maar ook in de rest van Zeeuws-Vlaande- ren." donderdag 19 maart 2020 BURGH-HAAMSTEDE Linda Kenters van camping Welge legen in Burgh-Haamstede vindt de brandbrief van de Veiligheidsregio Zeeland gis teren aan de verantwoorde lijke ministers 'te slap'. Wat van hogerhand moet worden verlangd, reageert ze, is een besluit om binnen 24 uur alle recreatieparken te sluiten. Dat een aantal hele grote, waar onder ook Duinhoeve (1500 plaatsen) in Haamstede en Center Parcs dat hebben be sloten, is volgens haar veel zeggend. ,,Ze geven mooi weer af dit weekend. Toeris ten komen morgen massaal naar Zeeland, wanneer ze de kans krijgen. Let maar op. En dan is het al te laat!" of dicht Linda Kenters en Willem de Jong sluiten hun camping Wel gelegen in Burgh-Haamstede. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Jos Ollebek in de keuken van Zo-lekker in het schippersinternaat in Terneuzen. foto peter nicolai Harmen van der Werf Terneuzen - Jos Ollebek, chef-kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27