Facebook alternatief voor theater CORONAVIRUS Zeeuwse artiesten gebruiken sociale media als podium tijdens coronacrisis Docent economie Robert Verlee Monique Verschuure geeft nu les via de laptop kan haar ei nog kwijt in de sport KATS In veel plaatsen luidden gisteravond vanaf zeven uur een kwartier lang de kerkklokken. De Raad van Kerken had opgeroepen om in het land 'klokken van hoop en troost' te laten klinken. Bijna overal is een druk op de knop voldoende om de klokken te laten galmen, maar Elly Boone is nog een echte klokkenluider die met een touw de klok van Kats in beweging brengt. De gemeente Noord- Beveland, eigenaar van de klokkentoren, vond het een prima idee om het hoopvolle gebeier over het dorp te laten klinken. Concertzalen, theaters en operahui zen zijn gesloten, maar het culturele leven staat niet stil. Wat is het alter natief nu veel mensen thuis zitten? Via Theaterflix (het Netflix van de theatervoorstellingen) zijn diverse recente theaterregistraties terug te kijken. Daarnaast wemelt het van de online initiatieven. René Geelhoed uit Zonnemaire, zanger en toetsenist bij onder meer Stones Sessions en Make Love, be dacht een podcast en schreef een lied over het coronavirus. ,,Onder de noemer Coronaradio maak ik pod- casts met eigen nummers en ge sprekken met collega's. Dat zijn in terviews met mensen uit de muziek business." Daarnaast schreef Geelhoed het nummer Blijf binnen. ,,Op televisie zie ik hoe mensen uit de zorg en de politiek overuren draaien. Als song writer wilde ik ook iets doen. Ook nu ik thuiszit, voel ik de behoefte mezelf te uiten." Het lied heeft het terugkerende refrein 'Alle dagen zijn verward. Bruno Bruins drukt ons op ons hart: Blijf binnen. Alsjeblieft, blijf binnen.'" De podcasts en het lied zijn te beluisteren op de face- bookpagina van Geelhoed. Er zijn meer Zeeuwen die Face- book gebruiken als alternatief po dium. Zanger Paskal Jakobsen plaatste dinsdag een video op de pa gina van BL0F waarin hij het zelfge schreven lied Achter het monster speelt. Hij vraagt zich in het num mer afwanneer we weer met zijn al len kunnen dansen en omhelzen zonder angst en zonder zeer. Fans van Danny Vera kunnen nog altijd terecht op zijn facebookpagina voor de wekelijkse vlog 'Viva La Vera'. Lonneke de Klerk, voormalig zangeres van JP The Seeger Ses sion Band, riep op haar pagina op om gezamenlijk een online kunst werk te maken. Onder de noemer 'Quarantine Sessions' kan iedereen liedjes, artwork en videoclips pos- Dit is het beste alternatief om toch live voor publiek te spelen ten. De Zeeuws-Vlaamse trouba dour broeder Dieleman verkoopt op zijn facebookpagina zelfgemaakte kunstwerken. De Vlissingse band Woodworks speelde dinsdag een set van bijna anderhalf uur op Facebook (pagina: 'Woodworks De Band') onder de noemer 'Kom maar op met de ver zoekjes'. Voor zaterdag staat een vol gende online live sessie gepland. Singer-songwriter Peetman, ar tiestennaam van Peter Wisse uit Middelburg, gaf zondag ook een live facebookconcert ,,Het is een stressvolle periode. Optreden en muziek maken heeft een therapeu tische werking en zorgt voor aflei ding in je hoofd. Veel mensen, on der wie ik, hebben behoefte aan een tegenwicht voor al het negatieve nieuws." De reacties op het optreden van Peetman waren louter positief. ,,Dit is het beste alternatief om toch live voor publiek te spelen. Ik vertel tus sendoor verhalen, maak grappen en zwaai naar kijkers. Aankomende zaterdag staat mijn volgende 'vei lige liveoptreden' op de planning, te bekijken op mijn facebookkanaal 'Peetman'." It donderdag 19 maart 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND 11 Artiesten zoeken in crisistijden naar tijdelijke culturele initiatie ven. Ook voor het publiek is het een zoektocht: Hoe kan ik vanuit mijn huiskamer toch genieten van kunst, theater of muziek? Hans Puik Middelburg - Peetman, singer-songwriter Nog eens zes Zeeuwen zijn positief getest op het corona virus. Dat heeft de GGD giste ren bekendgemaakt. Het gaat om mensen uit Middelburg, Hansweert, Yerseke, Terneu- zen, Vlissingen en Sluis. Er zijn nu 33 bevestigde be smettingen met het coronavi rus (Covid-19) in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25