Verwijlen hoopt toch nog zijn CORONAVIRUS 18 Eljero Elia snapt niets van het besluit dat er in Turkije wordt doorgevoetbald. De aanvaller van Basaksehirwil, net als andere vooraanstaande profs, dat de Turkse competitie wordt stilgelegd. donderdag 19 maart 2020 Kort De Wolf langer bij Feyenoord Feyenoord heeft het contract met assistent trainer John de Wolf (57, foto) met twee jaar verlengd. Of hoofdtrainer Dick Advocaat en assistent Cor Pot verlengen, is afwachten. Advocaat zou eind maart uitsluitsel geven, maar door het coronavirus wordt die beslis sing later genomen. Amstel Gold Race afgelast De Amstel Gold Race is afgelast. De Neder landse klassieker zou worden verreden op zondag 19 april. Vorig jaar won Mathieu van der Poel (25, foto). Ook de toerversie voor 15.000 fietsers op 18 april gaat niet door. Eer der werden al Milaan-San Remo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bas tenaken-Luik en de Giro d'Italia geschrapt. De organisatie van de Gold Race gaat met de UCI in gesprek over een nieuwe datum. De internationale wielerunie overweegt het seizoen tot 1 november te laten doorlopen. Haase aan de slag als oppas Hij bood zich op Instagram aan als oppas en vandaag kan Robin Haase (32) al aan de slag. Twee jongetjes in het Westland krijgen Ne derlands beste tennisser op bezoek. Haase wil zijn steentje bijdragen in deze moeilijke tijden. ,,Ik heb tijd zat. En er zijn mensen die het veel zwaarder hebben dan ik.'' Giri wacht nog op winstpartij Anish Giri bleef in zijn tweede partij op het kandidatentoernooi tegen de Chinees Wang Hao steken op remise. Giri begon het toer nooi met verlies tegen de Rus Ian Nepomni- atsjtsji. Streep door gravelseizoen Zlatan wil miljoen ophalen Willems baalt van berichten Bas Verwijlen had zondag 22 maart met rood omcirkeld in zijn agenda. ,,Ik had dan iets feestelijks gepland, omdat het dan vermoedelijk al ze ker zou zijn dat ik me voor de Olympische Spelen in Tokio had geplaatst", vertelt de 36-jarige de- genschermer. Hij had nu voor een World Cup in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires moeten zijn, maar zit thuis in Den Bosch. ,,Ik heb net nog door de brievenbus met mijn buurvrouw staan praten. Het zijn heel rare tij den." Maar Verwijlen kan zijn werk als recruiter bij de politie ook thuis doen. ,,Studenten werven voor de politie-academie kan natuurlijk ook via video en de computer. En verder ben ik veel bezig met men sen die doorsolliciteren binnen de politie. Ik ben altijd jaloers geweest op concurrenten uit andere landen die zich volledig op het schermen konden richten, maar nu prijs ik me gelukkig dat ik er altijd nog wat an ders naast heb gedaan. Daardoor is het zwarte gat een stuk minder groot. En we hebben een kleine thuis en mijn vrouw is weer bijna 30 weken zwanger. Dat helpt ook bij het relativeren", zegt de scher mer. Trotse mensen Hij benadrukt verschillende keren tijdens het gesprek dat sport nu op de tweede plaats komt en dat het bestrijden van het coronavirus alle aandacht moet krijgen. Intussen houdt Verwijlen zich zelf nog wel fit voor het geval de Olympische Spelen deze zomer toch nog doorgaan. ,,Japanners zijn trotse mensen. Die doen er alles aan om de Spelen niet te hoeven schrappen. En in Azië is het virus nu al over z'n hoogtepunt heen, zo lijkt het. Maar dan nog zie ik een Eljero Elia is Eljero Elia. Wie hem iets vraagt, krijgt antwoord. Wie politieke spelletjes wil spelen, moet dat vooral doen. Maar de 33-jarige Hagenaar doet er zelf niet aan mee. Nooit. ,,Natuurlijk hadden we ook in Turkije moeten stoppen met voetballen'', zegt de aanvaller van Basaksehir. ,,De hele wereld is in de ban van het coronavirus, maar in Turkije spelen we vrolijk verder. Ik vind het niet normaal. Jij?'' De topper in de Süper Lig tegen koploper Trabzonspor afgelopen zondag bekeek Elia vanaf de reser vebank. Basaksehir pakte een punt (1-1) en doet als nummer 2 - met evenveel punten en een iets minder doelsaldo - serieus mee om de landstitel. Daarnaast won de ploeg al de heenwedstrijd in de kwartfi nale van de Europa League tegen FC Kopenhagen met 1-0. De vraag is alleen of en wanneer de return kan worden afgewerkt. Elia kijkt echter verder dan de sportieve suc cessen. ,,Maar dat neemt niet ieder een je in dank af. John Obi Mikel van Trabzonspor zei dat hij liever niet speelde afgelopen weekeinde. Maar op veel begrip kon hij niet re kenen. Hij is nu weg bij Trabzon- spor. De mensen van zijn club zei den: 'Ben je gek of zo? We kunnen voor het eerst in jaren weer kampi oen worden, niemand kan nu toch stoppen?' De Colombiaan Falcao wilde ook niet meer bij Galatasaray. Er is meer dan voetballen, toch? De restaurants zijn hier nu ook dicht. Dat is toch niet zomaar, lijkt mij. Maar de voetballers trainen en spe len door. Terwijl er toch serieus iets aan de hand is in de wereld. Ja, ze ontsmetten dagelijks de straten in Istanboel. Zou dat genoeg zijn, denk jij? Ik ga nergens meer naartoe als ik van de training terugkom.'' Politiek spelletje De linkerspits - die in Nederland uitkwam voor ADO Den Haag, FC Twente en Feyenoord - was tot voor kort basisspeler bij de club waar veel spelers met een grote staat van dienst onder contract staan. Gaël Clichy, Mehmet Topal, Volkan Ba- bacan, Demba Ba, Martin Skrtel, Gökhan Inler, Robinho: het zijn be kende spelers. „Het gaat sportief ook erg goed met Basaksehir", zegt Elia. „In Europa kegelden we Bo russia Mönchengladbach en Spor ting Lissabon eruit. Dat zijn geen kleine clubs, hè? Maar voor mij voelt het toch een beetje alsof ik deze maanden nog moet uitzit ten.'' 'Een politiek spelletje' noemde hij zijn situatie onlangs, toen hij tegen Kopenhagen niet in de wed strijdselectie zat en FOX Sports op perde dat hij geblesseerd was en om die reden ontbrak. Presentator Jan Joost van Gangelen kreeg een sms'je van de speler en gaf uitleg op televisie. De club wil de aanvaller langer vastleggen, maar Elia ziet dat niet zitten. ,,Opeens zat ik hier op de tribune, zonder uitleg'', zegt hij. ,,Tegen Trabzonspor zat ik zondag weer op de bank, maar ik hoefde niet warm te lopen of in te vallen. Ik speelde lange tijd alles, iedereen was tevreden. Nu is alles veranderd. Dan kun je je mond stijf dichthou den, maar iedereen weet hoe ik ben. Het boeit me niet.'' Elia heeft een aflopend contract in Turkije. ,,Weet je wat het is? Ik heb altijd gezegd: als het met mijn kinderen goed gaat, dan gaat het met mij ook goed. En dat is zo. Maar nu, met het niet meer in de basis staan en vooral het coronavirus, is het toch een beetje aftellen gewor den.'' Afgelopen winter was er volop interesse, maar Basaksehir wei- TP en WTA, de belangenorganisaties van het mannen- en vrouwentennis, heb ben het hele gravelseizoen geschrapt. Er wordt tot en met 7 juni niet gespeeld. 'Het was een moeilijk besluit. Maar nu moet ik voor mijn gezin zorgen en ze beschermen.' Quote van de dag VOETBAL WIELRENNEN TENNIS SCHAKEN TENNIS INZAMELING Zlatan Ibrahimovic (38, foto) is een crowd- fundingactie gestart om geld in te za melen voor Humanitas, een zieken huisketen in Italië die veel coronapatiën ten helpt. De Zweedse spits van AC Milan wil mini maal 1 miljoen ophalen. Na een paar uur stond de tel ler al op ruim 100.000 euro. VOETBAL Jetro Willems (25, foto) baalt van berichten in Duitse media waarin wordt beweerd dat hij dit jaar niet meer in actie komt. ,,Mijn revalidatie verloopt volgens schema.'' Willlems scheurde in januari zijn voorste kruis band in het duel van zijn club Newcastle met Chelsea. Elia: 'Dit is toch Het coronavirus schopt ook de plannen van Bas Verwijlen flink in de war. De schermer zit op dit moment thuis in Brabant, hij is niet afgereisd naar Buenos Aires. Max van der Put Den Bosch Mikos Gouka Rotterdam/Istanboel Eljero Elia (rechts) in duel met tegenstander Wendel van Spor ting. Inzet: Kampioen met Fey enoord. FOTO AP, PIM RAS -Voetballer John Obi Mikel stopte bij het Turkse Trabzonspor vanwege het coronavirus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18