'We hebben een directie zonder kapsones' 17 Hoeveel verdien je? €2350 Verdient Alexander genoeg? Met zijn collega's heeft hij een goed systeem ontwikkeld: ,,We zijn in koppels aan het werk. We kijken wat we kunnen doen en als de een even niet in staat is om acute dingen op te pakken, kan de ander het even overnemen. We hebben de hele dag contact via Skype.'' En aan het einde van de dag kan hij heel even met zijn kinderen naar het park. ,,De kinderen krijgen deze week voorrang.'' Ze zagen het dit weekend al wel aan komen, dat de scholen dicht zouden gaan. ,,We hebben toen een schema gemaakt, op sociale media circuleren er een heleboel. Dan weten de kinde ren waar ze aan toe zijn. We wisselen schoolwerk af met buiten spelen in de tuin." Hij en zijn vrouw proberen hun calls voor het werk om en om te plannen en voeren die gesprekken in een aparte ruimte. ,,Dan weten ze ook dat ze ons even niet hoeven te storen", zegt Schmitz. Mails doet hij beneden aan de eettafel. ,,Ik besef dat het een luxe is dat mijn vrouw en ik allebei thuis zijn. In je eentje is het een stuk lastiger om werk en kinderen te combineren. Nu kunnen we het om en om doen." Hij merkt dat veel mensen in het zelfde schuitje zitten en dat het be grip groot is, want soms moeten hij en zijn vrouw weleens tegelijkertijd een belletje plegen. ,,Als je iemand belt, hoor je af en toe de kinderen tussendoor. Maar niemand valt daar over, iedereen is flexibel." Ook voor de kinderen is het gek. ,,De jongste vindt het nog wel prima dat school niet doorgaat. De oudste vindt het juist leuk om te leren. En ze willen ook graag met vriendjes spe len. We hebben nu met de straat af gesproken dat de mag, maar alleen buiten en zo min mogelijk", vertelt Schmitz. Ook binnenshuis zijn ze creatief. ,,We hebben een half uurtje tot drie kwartier gym. Een parcourtje in de woonkamer.'' En daarna? Daarna weer aan het werk. biedt ook wel weer nieuwe mogelijk heden." Op dit moment zijn haar kinderen nog bij haar ex-partner, dus Kloos terman heeft alle tijd om zich rustig te verdiepen in de lesstof van haar zoon die net binnen is gekomen. Haar eigen werk is een beetje rom melig op dit moment, bekent ze. ,,Ik heb acht grote geeltjes rondom mijn laptop geplakt. De grap is dat ik totaal niet planmatig ben ingesteld, maar ik denk dat dat wel de truc wordt om dit goed te doen de komende dagen.'' De wekker gaat gewoon op de nor male tijd af, de ochtend wordt inge deeld in tijdsblokken en 's middags zijn de kinderen, als het goed gaat, vrij. ,,Het scheelt dat ze op een leef tijd zijn dat ze het ook begrijpen als ik een coachingsessie moet doen." Naast structuur, vindt Kloosterman het belangrijk dat de sfeer ontspan nen is. ,,Een grote kop thee, wat chocola, en in ontspannen sfeer zoveel mogelijk doen.'' ,,Bruto verdien ik 2981 euro en dat is netto tussen de 2150 en 2550 euro. Dat heeft te maken met toe slagen voor de weekenden, nacht- en feestdagen. Op een zaterdag krijg ik 3,97 euro bruto per uur extra. Op zondag 4,89 euro bruto per uur. En voor de feestdagentoeslagen geldt dat je bovenop het zondagtarief er altijd een dag voor terug krijgt. De nachttoeslag geldt tussen 12 uur 's nachts en 6 uur 's ochtends en bedraagt 2,63 euro per uur. Als laatste is er nog de buitenland toeslag. Die krijg je als je bijvoorbeeld met een groep naar wintersport gaat. Je ontvangt dan 15 euro per dag extra en daarnaast wordt mijn volledige levensonderhoud betaald.'' Blij mee? ,,Ik ben er wel blij mee. Je moet alleen wel leren dat de toeslagen maar een extraatje zijn.'' ,,Ik kan tegen een aanzienlijk lager bedrag fit nessen. Normaal zou ik 49 euro per maand voor mijn abonnement moeten betalen, via bedrijfs fitness is dat 12 euro. Dat verrekenen ze met je brutoloon. En ik mag cursussen volgen, ook die lifestyle-gerelateerd zijn. We hebben een zittend beroep, dus die gaan over: wat eet en drink je en hoe hou je jezelf fit?'' ,,Bij binnenkomst wel: ik heb gevraagd wat het bedrijf mij kon bieden. Ze werken met een schaal tussen de 0-15 jaar ervaring. Bij mij deden ze het voorstel om in te stappen op 8 jaar. Ik weet zeker dat het kwam doordat er toen een gigantisch tekort aan chauffeurs was.'' ,,Nee. We zijn met een klein team en we drinken geregeld een biertje met elkaar, na het werk uiteraard. We hebben een directie zonder kap sones, die ook helpt met schoonmaken. Voor hen is het ook vooral overleven in plaats van ondernemen.'' donderdag 19 maart 2020 GO Vandaag: Alexander (38) werkt fulltime als touringcarchauffeur. Hij doet dit nu 19 jaar bij hetzelfde bedrijf. Felix Rothuizen werkt thuis, net als zijn vrouw die een eigen zaak heeft. Hun kinderen, zoon Raaf van 11 en de tweeling Nova en Lynn van 4 jaar, kijken SchoolTV, bouwen met lego en tekenen. foto erik van t woud kinderen is het apart, de hele maat schappij ligt plat. Het is echt onwer kelijk.'' ARNOUD SCHMITZ (36) is busi ness development manager bij softwarebedrijf Drillster en werkt samen met zijn vrouw thuis. Ook hun kinderen van 4 en 7 jaar blijven thuis. Belangrijkste tip: een strak schema. Fiona Kloosterman verdiept zich voor haar kinderen in online schoolprogramma's. FOTO PRIVÉ ARCHIEF FIONA KLOOSTERMAN (48) is ondernemer. Veel opdrachten gaan niet door, dus ze had vandaag de tijd om zich te verdiepen in onder wijs op afstand. Ze heeft drie kin deren van 9, 13 en 15 jaar. Haar tip: ontspannen doen wat je kan. „Eerlijk gezegd ga ik er langzaam ook wel de lol van inzien", zegt Klooster man. Aanvankelijk was het balen: veel van haar trainingen en coaching- sessies werden afgezegd. Nu heeft ze zich erbij neergelegd. ,,Ik kan einde lijk dingen doen die al jaren onder aan mijn to-do-lijst bungelden. Ik kan nieuwe dingen ontdekken. En nu ben ik aan het vogelen met het online programma Zoom, ter vervanging van de klaslokaal omgeving. Het Wat verdien je? Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? Heb je ooit over je loon onderhandeld? Je werkt nu 19 jaar voor dit bedrijf, ooit gedacht om ergens anders te gaan werken? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd38 Aantal jaar werkervaring: 19 Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: mbo Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 2190 euro bruto. „Daar zit ik boven. We hebben de cao Besloten vervoer. Dat is niet te vergelijken met taxi, transport, koeriersbe drijven of streekvervoer en ook niet te vinden in deze salariswijzer." O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17