Het leukste foute feest van het jaar opdoffer Economie krijgt ECONOMIE 15 music QMUS5C Zin om een avond uit je dak te gaan op de muziek uit het Foute Uur van Qmusic? Kom dan naar de Foute Party in de BrabanthalLen in Den Bosch! Met optredens van o.a. SnoLlebollekes, Atomic Kitten, Paul ELstak en natuurlijk de Qmusic-dj's. Bestel nu je tickets zodat je zeker weet dat je er bij bent! Bestel tickets op pzc.nl/fouteparty goed wat dat betreft. De overheid stelt zich garant voor kredieten aan het midden- en kleinbedrijf. Dat maakt het voor banken eenvoudi ger om geld aan het mkb te lenen. De deeltijd-WW is een goede maatregel. Uitstel van belasting be talen ook, hoewel ik pleit voor een tijdelijke belastingverlaging of een tijdje helemaal geen belasting beta len. Als je alleen uitstel geeft, moe ten bedrijven het later alsnog beta len.'' De Jong is blij dat de steun ook voor zzp'ers geldt. Die groep dreigde buiten de boot te vallen, maar kan nu ook de komende maanden een minimumuitkering krijgen. Dat beleggers nog niet overtuigd zijn dat een diepe recessie kan wor den afgewend, is wel begrijpelijk. Elke dag melden zich nieuwe slachtoffers van de corona-epide mie. Het beursgenoteerde vast goedbedrijf Eurocommercial Pro perties, kondigde aan voorlopig geen dividend te betalen. Het be drijf, dat veel winkelpanden ver huurt, weet niet wat de gevolgen zijn voor de huurinkomsten nu steeds meer winkels gedwongen sluiten. Als winkels massaal failliet gaan, zal dat het vastgoedbedrijf ook raken. Ook andere beursgeno teerde vastgoedbedrijven zagen de koersen hard dalen. Schulden Er is ook onzekerheid of de overhe den wel genoeg künnen doen. De afgelopen jaren hebben veel bedrij ven zich diep in de schulden gesto ken. Ook zwakke bedrijven konden gemakkelijk aan geld komen. Be leggers staken overal geld in, zolang het maar een beetje rendement op leverde. De vrees is nu dat zwakke bedrijven door de crisis over de rand vallen en de beleggers met miljardenverliezen worden opgeza deld. De koersen van deze slechte leningen, de zogenoemde junk- bonds, zijn de afgelopen tijd fors opgelopen. Dat maakt het voor de zwakke bedrijven duurder en moeilijker om nieuwe leningen aan te trekken. Dat gevaar is nu ook in de aandelenkoersen terug te vin den. mische schade leiden, vreest hij. „We moeten de herstelkracht van de bedrijven overeind houden. De crisis wordt veroorzaakt door een tijdelijke externe schok, het corona virus. De maatregelen die overhe- den nemen, raken de economische groei. Winkels gaan dicht, het toe risme valt ver terug en de horeca gaat op slot. Als het virus over zijn hoogtepunt heen is, kan de econo mie weer aantrekken, maar dan moeten de bedrijven niet in de tus sentijd failliet zijn gegaan." De Jong pleit ervoor bedrijven van genoeg geld te voorzien om deze tijdelijke teruggang het hoofd te bieden. „Nederland doet het donderdag 19 maart 2020 PC Vrijdag 26 juni en zaterdag 27 juni 2020 Brabanthallen, Den Bosch M De luchtvaart heeft het zwaar. KLM kan op onvoorwaardelijke steun rekenen. foto anp KIjk er maar even goed naar: hier staat 1,2 biljoen dollar. Dat is de omvang van het stimuleringspakket voor de Amerikanen. FRANKFURT President Christine Lagarde (foto) van de Europese Centrale Bank (ECB) vreest dat de economie van de eurolan den een enorme dreun krijgt en dit jaar zomaar 5 procent kan krimpen. Dit ondanks de maatregelen van overheden om de co rona-uitbraak te beteuge len. Dat schrijft de Duitse zakenkrant Frankfurter All- gemeine Zeitung. Lagarde zou dit hebben gezegd in overleg met Europese re geringsleiders over de co ronacrisis. Haar prognose is volgens de krant geba seerd op de 'realistische aanname' dat quarantaine maatregelen wel drie maanden gaan duren. De ECB kwam vorige week met een pakket steunmaat regelen om de coronacrisis te bezweren. Lagarde riep Europese overheden te vens op ambitieuze ingre pen te doen om de econo mische schade van de virusuitbraak zo beperkt mogelijk te houden, bijvoor beeld door belastingver lichting of hogere publieke uitgaven. Steeds meer eco nomen vrezen dat de Euro pese economie in een diepe recessie zal belan den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15