6 .'Mt Waar is de tijd gebleven langs A58? Goudprijs op hoogste niveau ooit goudwisselkantoor woensdag 18 maart 2020 BEZORGBAKKER SCHORE ,,Het is wel lekker makkelijk", zegt Monique van der Ouderaa uit Schore als zij een paar broden ontvangt aan huis. ,,Elke dinsdag vers brood bezorgd is niet verkeerd. Bedankt hoor Wouter, en je stuurt wel een tikkie hè?" I et Wouter wordt Wou ter Vroonland bedoeld van de Echte bakker Fi- I lius uit Yerseke. Hij rijdt deze dinsdag met zijn bakkersauto een rondje door Schore om daar de bestellingen af te leveren. Een dag eerder heeft hij in de appgroep van Schore laten weten brood te willen bezorgen in het dorp. Vroonland: ,,En dat leverde dezelfde dag al meer dan tien bestellingen op." Van der Ouderaa zag de melding ook voorbijkomen en ondernam gelijk actie. ,,Ik vond het een goed idee. Ik heb meteen wat besteld. Nog niet zoveel, want ik had nog wat brood in de vriezer, en dat moet natuurlijk ook op. Maar voor volgende week heb ik al een gro tere bestelling gedaan. Ik heb er hier een paar rondlopen die best wat wegzetten." Eerlijkheid dient te vermelden dat de service van Vroonland, die zelf in Schore woont, niet helemaal nieuw is. ,,Ik doe dit al een aantal jaren voor een paar vrienden en buren hier. Maar ik had ook al langer plannen om dit uit te breiden. Eerst in Schore en als dat goed werkt misschien later ook in andere dorpen zoals Hans- weert, Wemeldinge en Yerseke." De coronacrisis lijkt de bakker het laatste zetje te hebben gegeven. ,,Misschien durven mensen nu net iets minder goed om boodschap pen te gaan. Dus ik heb gisteren het bericht gedeeld in de appgroep. De beheerder van Facebookpagina Hart voor Schore heeft het ook nog eens geplaatst en dat heeft geza menlijk geresulteerd in een flink aantal extra bestellingen." Wat op valt is dat in het dorp her en der tassen hangen aan de deurknop pen. Daar mag Vroonland de be- j./] |p stellingen in doen. ,,Maar sommi gen laten via de bestelling ook we ten dat ik 'het maar onder de over kapping moet leggen'. En bij mijn overburen bezorg ik het altijd via de achterdeur." Zoon Tygo helpt deze keer zijn vader bij de bezorging. Niet in de auto, maar op skeelers brengt hij ook wat bestellingen weg. ,,Nor- maal had dat niet gekund omdat ik dan op school zit. Maar in verband met de coronacrisis hoef ik nu niet naar school." En natuurlijk doet Vroonland het allemaal niet voor niks. Het brood moet gewoon betaald wor den. „Betalen gaat via een tikkie. Dan heb je ook niet dat gedoe met contant geld of een pinautomaat." ,,En dat vind ik er ook zo mooi aan", zegt klant Van der Ouderaa. ,,Hieruit blijkt ook een stukje ver trouwen naar elkaar toe. Dat kan gelukkig nog in een gemeenschap als deze." LEWEDORP Heeft u hem al ge mist? De klok langs de A58 bij Lewedorp. Die klok die in grote rode cijfers alle weggebruikers van de snelweg afwisselend aan gaf hoe laat het was en wat de buitentemperatuur was. Die klok is sinds een aantal weken weg. Waar is de tijd gebleven? ,,De display is verwijderd van wege de ouderdom van de klok", laat Edwin Maljaars van aanne mingsbedrijf Fraanje weten. ,,De temperatuursensor was niet meer te vertrouwen en een groot aantal ledlampjes functioneerde niet meer. Het heeft niets met de stormen van de afgelopen weken te maken, mochten mensen dat denken." De klok sierde al sinds jaar en dag het dak van het aanne- mingsbedrijfin Lewedorp. Tien duizenden, honderdduizenden, misschien wel miljoenen men sen hebben hem in al die jaren gezien als ze er op de A58 langs reden. Voor velen was het een baken, een ijkpunt tijdens de reis. De klok is niet definitief ver dwenen. Maljaars: ,,De klok komt zeker terug. Ook de tem- peratuurmeting is iets wat wij zelf belangrijk vinden voor de voorbijgangers. Wanneer pre cies, dat weten we nog niet." Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen week steeg de goudprijs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven De rente is laag. Of beter gezegd: er is bijna geen rente meer. Op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. De afgelopen week bereikte die zelfs het hoogste niveau allertijden. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Goudwisselkantoor Nijmegen Dankzij meer dan 85 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Zo kunt u terecht bij het Goudwisselkantoor in Nijmegen, op Kelfkensbos 58. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. Nijmeqen www.goudwisselkantoor.nl BE 'Je stuurt wel een tikkie, hè? Willem Adriaansens Schore l rj.-*, Wouter Vroonland (r) van Echte bakker Filius uit Yerseke bezorgt brood in Schore. Monique van der Ouderaa, één van de nieuwe klanten, is blij met de nieuwe service op het dorp. foto marcelle davidse Nu is het moment om uw oude qoud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42