II Vizier De Koning blijft gericht op Tokio O O) CD CORONAVIRUS 7 Ajax Cape Town, en Istvan Bakx komen voorlopig niet in actie. De Vlissinger is zelf uit voorzorg al een paar dagen niet naar de club geweest. VV Goes Wielrennen Omdat hij vorige week een keelont steking en griep had gehad, was Ist van Bakx zaterdag toeschouwer bij het duel tussen Ajax Cape Town en TS Galaxy. Hij zag zijn ploeg met 1-0 winnen, waardoor Ajax Cape Town de koppositie op het tweede niveau ver stevigde. Het coronavirus leek op dat moment nog ver weg in Zuid-Afrika, maar dat veranderde dit weekend heel snel, vertelt de voetballer uit Vlissin- gen. ,,Mijn vriendin Zenna en ik kregen zaterdag te horen, dat een vader van een kindje dat bij onze dochters op school zit het coronavirus heeft'', legt Bakx uit. ,,Hij was op zakenreis ge weest naar Europa. Zijn kindje testte ook positief. Toen kwam het ineens dichtbij. Ik ben sindsdien uit voorzorg niet meer naar de club geweest. Mor gen word ik samen met onze dochters getest. We hebben geen symptomen. Ik hoop vrijdag weer naar Ajax Cape Town te kunnen.'' Ook in Zuid-Afrika zijn de compe tities in verschillende sporten van wege het coronavirus inmiddels voor onbepaalde tijd stilgelegd. Bakx: ,,Er waren eerst maar enkele tientallen besmettingen, in een land met 57 mil joen inwoners. Het gaat nu snel.'' Zelf zondert hij zich met vriendin Zenna en hun dochters af. ,,We blijven bin nen of gaan naar een verlaten strand, waar niemand last van ons heeft'', legt de 34-jarige aanvaller uit. ,,We maken er wel wat van.'' De oud-speler van onder meer KV Kortrijk, Racing Genk en Go Ahead Eagles verruilde Nederland in augus tus voor Ajax Cape Town. Het gezin We hebben straks een rugzak vol ervaringen Bakx geniet sindsdien met volle teu gen van het avontuur. ,,We hebben echt een supermooi jaar'', vertelt hij. ,,Ik train me het apenzuur, doe mijn extra oefeningen en speel mijn wed strijden. Daarnaast genieten we van alles wat Kaapstad en dit land te bie- den hebben. We zijn er in vrije week enden al meerdere keren met de auto op uit getrokken. Het is tof dat je je kinderen dit mee kunt geven. De na- tuurpracht, het klimaat; we hebben straks een rugzak vol ervaringen.'' Voorsprong Of de competitie kan worden afge maakt, is net als in veel andere landen nog onduidelijk. Ajax Cape Town moet in het GladAfrica Champion ship nog zes duels spelen en heeft een voorsprong van zeven punten. ,,Als we het nu niet meer worden en pro moveren, dan weet ik het echt niet meer'', zegt Bakx. Tijdens het seizoen zag hij zijn trai ner Andries Ulderink en technisch di recteur Hans Vonk opstappen. ,,De as sistenten die het hebben overgeno- men volgen nog wel de lijn van Ulde- rink. Er is dit seizoen veel structuur in ons spel gekomen. Daardoor moeten we het vol kunnen houden.'' Of hij volgend seizoen ook nog bij Ajax Cape Town speelt, kan Bakx nog niet zeggen. Zijn contract loopt deze zomer af. Mocht de overeenkomst niet verlengd worden, dan keert het gezin Bakx terug naar Zeeland. ,,Of er moet nog een grote kans voorbij ko men.'' Hoek en ASWH hebben hem al gepolst, een rol als trainer bij JVOZ behoort eventueel ook tot de moge lijkheden. ,,Door het coronavirus zal het nu wellicht even duren voordat we duidelijkheid hebben'', zegt Bakx. ,,Wat ik wel weet, is dat je deuren niet te snel moet sluiten. We wachten dus nog even rustig af en hopen dat we al lemaal gezond blijven.'' Uitgerekend in het jaar van de Paralym pische Spelen in Tokio - en natuurlijk de Olympische Spelen - is het corona virus uitgebroken. Voor veel sporters zorgt dat voor flinke hobbels op de weg naar de Japanse hoofdstad, maar para roeier Corné de Koning blijft positief. Zijn focus is al een tijd gericht op To kio, maar vanaf deze week heeft Goese- naar De Koning een halfjaar onbetaald verlof. Meters maken op het water, dat zit er nu echter niet in. ,,De Bosbaan, waar we altijd trainen, is dicht. Dat geldt ook voor de roeivereniging. Ik kan nu dus niet bij mijn boot", ver telt de Zeeuwse para-roeier. Wel kreeg hij een ergome ter tot zijn beschikking, een soort roeiboot voor op w het droge. Daarmee kan De Koning thuis trainen. '7 „En ik heb een racefiets, Ï%N dus ik kan wel aan mijn vol- ledige belasting komen." v Want fit blijven is nu het belang rijkste, in het jaar van de Paralympische Spelen. Als die tenminste doorgaan ,,Ik heb nog geen bericht gekregen dat het afgelast wordt'', zegt De Koning daarover. ,,Dus ga ik er gewoon vanuit dat het doorgaat. Ik wil daar ook niet te veel over nadenken. Dat leidt alleen maar af." Persoonlijk contact met mede-roeiers uit het buiten land heeft de meervoudig wereldkampioen uit Goes niet echt. ,,Maar via social media zie je wel het één en ander", vertelt hij. „Overal zijn wedstrijden afgelast. Voor veel roeiers zit het seizoen er daardoor al op. En veel roeiers die in het buitenland waren, moesten ook zorgen dat ze nog zo snel mogelijk thuis konden komen.'' Zelf is De Koning nu ook thuis. ,,Dat is ook de voornaamste reden van mijn verlof. Normaal ben ik vier tot vijf da gen per week in Amsterdam. Ik wilde ook eens rustig thuis zijn.'' En hij treft het met het weer. ,,Ja, als ik naar buiten kijk, is het natuurlijk extra balen dat ik nu de boot niet in kan.'' Maar van het negatieve maakt De Ko ning meteen iets positiefs. ,,Dan spring ik straks maar even lekker twee uur op de fiets. Om toch nog dat gelukzalige gevoel in het zonnetje te pakken te krij gen.'' Zo positief is hij ook over de weg naar de Spelen. ,,Het schiet niet op om nu in paniek te raken. En dit maakt het straks achteraf allemaal misschien nog wel extra bijzonder.'' woensdag 18 maart 2020 GO I In navolging van Ruben Holle mans blijven nog acht spelers Goes trouw. Doelman Brian Meulmeester, Jelle Klap (foto), Hiep Nguyen, Remon de Vlie ger, Nazario de Fretes, Jesse Bank, Ralph de Kok en Lorenzo Hoekman heb ben bijgetekend. De derdedivisio nist legde eer der al drie nieu welingen vast: Thomas de Rij ke, Renzo Roe- meratoe (beiden Vlissingen) en Toon Jochems (Cluzona). Vanwege de door het kabinet opgelegde maatregelen in verband met het coronavirus, heeft de organi satie van de Ster Omloop van Nieuwland een streep door het evenement moeten zetten. De wielerwed strijd zou op za terdag 4 april voor de vierde keer georgani seerd worden. Gezin Bakx zondert zich af, thuis of op een verlaten strand Barry van der Hooft Vlissingen/Kaapstad Istvan Bakx en zijn vriendin Zenna waren gisteren met hun dochters Hagar (links) en Bashe op Milnerton Beach. Op de achtergrond de Tafelberg. privéfoto -Istvan Bakx (34) Ook de Zeeuwse sport is in de ban van het coronavirus. Hoe gaan spe lers en trainers ermee om? Van daag in deel 2: Corné de Koning. Daniel Vervelde Goes J9> world O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35