Overleg of voedselbank tóch open kan ZEELAND 3 eierkoek?", roept de Vlissingse, die bij de bibliotheek werkt. Maar nu even niet, dus. ,,Ik werk als project leider van de Voorlees Express. Dat ligt helemaal stil, want de voorle zers mogen niet naar de gezinnen. Daarnaast ben ik lerares Neder lands als tweede taal. Dat zou ik wellicht online kunnen doen, maar ik zie echt geen kans, met drie kin deren om me heen." Schooltje spelen Terwijl papa Dick zijn vitale functie vervult als anesthesist in het zie kenhuis, heeft Wietske de zaken thuis strak geregeld. ,,Ik moet wel, anders raak ik zelf overprikkeld. Het zijn nogal energieke kinderen met sterke karakters", zegt ze met een knipoog. ,,Ik speel gewoon schooltje thuis. Voor de jongste twee heb ik al huiswerk, in de loop van de dag verwacht ik ook voor Lonneke iets binnen te krijgen. Elke dag om half negen beginnen we met leren, om 10 uur pauze. Even wat eten en drinken en weer verder, tot twaalf uur. Lunchpauze en buiten spelen tot half één en dan weer tot kwart over twee leren. Daarna mogen ze doen wat ze wil len. Dan kan ik tenminste stofzui gen, een wasje draaien of mail chec ken." De iPad-tijden zijn opgerekt van één naar anderhalf uur per dag. ,,Ik heb een extra laptop en iPad ge leend van mijn ouders" vertelt Wietske. Verder wordt er veel ge- fröbeld. ,,De jongste is echt een knutselkind. Die houdt zichzelf uren bezig met lego, duplo en schil deren. Gisteren hebben we de tex- tielstiften teruggevonden. We heb ben al afgesproken dat we iets moois maken het is Kinderkunst- week. Klinkt leuk, zeg je? Nou, ze slaan elkaar om de twee minuten de hersens in en daar moet ik dan tussendoor laveren! Maar ja, daarna knuffelen we het wel weer goed." En, hoe vinden de kinderen het zelf? Hugo: ,,Leuk!" Lonneke: ,,Aan de ene kant, een klein gevoel van fijn. Aan de andere kant, we moe ten wel gewoon werken. Het is geen vakantie." Stien vindt alles be ter dan school: ,,Want daar zit ik in een kletsgroepje." De voedselvoorziening via de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen toch weer op de rails krijgen. Dat is de inzet van een overleg dat van daag is gepland tussen vertegen woordigers van de gemeente Ter- neuzen, de Voedselbank en wel zijnsorganisatie Aan-z. Voor deze week zal het, denkt de Terneuzense wethouder Jurgen Vervaet, niet meer lukken aan de bijna zeshonderd klanten van de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen een pakket uit te delen. Dat heeft niet alleen met een tekort aan vrij willigers te maken. Velen zijn wat ouder en vinden het risico besmet te raken met het coronavirus te groot. Daarnaast verloopt de levering van goederen vanuit de Voedsel- bankencentrale in Tilburg stroef, aldus Vervaet. En er komt veel minder van supermarkten, omdat de afgelopen dagen is gehamsterd. Er zijn amper voorraden over. Ambtenaren Vervaet hoopt dat het mogelijk is volgende week weer pakketten te kunnen verstrekken. Daar moet vandaag meer duidelijkheid over zijn. Het vrijwilligersprobleem is op te lossen, denkt Vervaet. Aan-z heeft een groot aantal vrijwilligers en volgens de wethouder is een aantal ambtenaren van de ge meente Terneuzen bereid de han den uit de mouwen te steken. Ver- vaet: ,,Ik wil ook wel naar de cen- trale in Tilburg rijden om daar voorraad op te halen." Verschillende Zeeuws-Vlamin gen willen graag helpen om men sen die het echt nodig hebben niet in de kou te laten staan. Miriam Gerritsen is een van hen. Ze is zelf klant bij de voedselbank en hoort nu al veel schrijnende verhalen uit haar omgeving. „Doordat iedereen is gaan hamsteren, zijn alle goed kope spullen verdwenen uit de su permarkt", vertelt de inwoonster van Sluiskil. ,,Ik moet rondkomen van 40 euro in de week. Dat geldt voor heel veel mensen. De voedsel- bank wordt overstelpt met vragen van mensen die in paniek zijn." Ze zou het geweldig vinden als er toch nog een oplossing komt voor de honderden klanten van de Voed- selbank. woensdag 18 maart 2020 oppassen, dat schiet niet op' -5 V. "•'v-'. "-T-V Wietske Bergen, Stien (7), Hugo (4) en Lonneke (9) gingen gisteren picknicken op het strand. M Jonas de Ko ning en zijn kinderen Thijsje en Ramses zijn net als de meeste kinde ren thuis, ze hebben net een huis ge kocht dus ie dereen klust mee. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Maurice Steketee Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31