Toch nog even naar school 0 CORONAVIRUS Zeeuwse ondernemers zijn blij met financiële maatregelen kabinet Hun tekendoos, wat schoolboeken en Febens trui van de leerlingenraad. Dat was de 'buit' die Feben Tesfamariam (l) en Jennifer Legemaate uit BK2A (vmbo basis-kader) van Pieter Zeeman in Zierikzee gisteren uit hun kluisje plukten. Alle leerlingen van de school kregen een half uur de tijd om hun kluis leeg te halen. Om de scholieren zo veel mogelijk gespreid binnen te laten, was er een rooster opgesteld. De eerste leerlingen konden om 9 uur 's ochtends terecht. De laatsten liepen half vier het schoolgebouw binnen. Vandaag gaan de digitale lessen van start. Frank Balkenende Vlissingen Bij de Rabobank stond de telefoon de laatste dagen roodgloeiend. Van Leijden: ,,We werden platgebeld. Bijna alle vragen van ondernemers gingen over steun bij betalingspro blemen nu hun omzet geheel of voor een groot deel wegvalt. Ik heb net de persconferentie van de mi nisters Hoekstra, Koolmees en Wiebes gevolgd. Ik ben onder de indruk van hun daadkracht. Het is een breed pakket van 10 tot 20 mil jard aan steunmaatregelen voor de korte termijn. Premier Rutte heeft eerder al gezegd dat er 90 miljard beschikbaar is. Hoekstra zei ook dat er geen plafond zit aan de economi sche noodhulp. Dit pakket geeft rust bij ondernemers en zzp'ers. Ik denk dat het ook een gunstige in vloed zal hebben op de beurskoer sen." Genereuzer Van Leijden vindt de regeling voor inkomensondersteuning van de 'eenpitters' - de zzp'ers - zelfs iets genereuzer dan voor het midden- en kleinbedrijf (mkb). ,,Omdat een zzp'er van de directe inkomens steun niets terug hoeft te betalen, terwijl de steunmaatregelen voor het mkb uiteindelijk allemaal moe ten worden terugbetaald. In feite is dat geld op de pof. Ik ben wel blij met het noodfonds overbrugging werkgelegenheid. Ik hoop dat dat heel snel kan worden ingevoerd. Maar al met al lof voor het kabinet dat een enorm vangnet spant voor het bedrijfsleven en werknemers. Dat straalt kracht uit." Dubbel gevoel in horeca Frank de Reu, voorzitter Konink lijke Horeca Nederland, afdeling Zeeland: ,,Ik ben erg blij met 90 procent betaling van de loonkosten van personeel, ook van de oproep- 27 BESMETTINGEN krachten. Ik heb niks gehoord over de vaste lasten, zoals huur van pan den. Daar kan een groot gat vallen, als je als horeca te lang verplicht moet sluiten. Ik ben bang dat het niet met drie weken ophoudt." Precies wat de detailhandel maar ook de horeca nu hard nodig heeft, zegt Frank Bijleveld, voorzitter van de Vereniging Ondernemers Mid delburg en uitbater van een mode zaak. ,,Een dikke acht voor dit steunpakket! Uitstel van betalingen en belastingen alsook een goede re geling voor werktijdverkorting ont- zorgt ondernemers en hun perso neel. Het schept rust en vertrou wen. Ik hoop dat bedrijven hierdoor elkaar de komende tijd netjes blij ven betalen." Erik van Oosten, secretaris VNO- NCW Zeeland: ,,Lof voor het kabi net dat het financieel diep gaat. Het getuigt van begrip voor de nood bij bedrijven en werknemers. Minis- Het getuigt van begrip voor de nood bij bedrijven en werknemers ters zijn doordrongen van de ernst van de problemen bij ondernemers groot en klein. De vraag is hoe de uitvoering straks verloopt. Ik proef de wil om regelingen snel toegan kelijk te maken. Ik hoop dat met deze maatregelen bedrijven door kunnen gaan en banen behouden blijven." Zwaar getroffen Bovengemiddeld veel Zeeuwse be drijven lijden financiële schade door de coronacrisis. Vooral Zeeuws-Vlaanderen wordt zwaar getroffen. Maatregelen om de uit braak van het virus te beperken, ra ken ook andere regio's hard. Dat komt omdat daar veel horecazaken zijn. In Zeeuws-Vlaanderen heb ben naar verhouding de meeste za ken de deuren moeten sluiten: 5,3 procent van de bedrijven valt bin nen de geraakte bedrijfstakken. Ook in de overige Zeeuwse regio's vallen rake klappen: daar is zo'n 4 procent van de bedrijven de klos. In Midden- en Noord-Limburg, waar veel horecazaken zijn, zijn eve neens veel bedrijven slachtoffer van de corona-maatregelen. I woensdag 18 maart 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'Dikke acht voor dit steunpakket' De miljardensteun die het kabi net bedrijven en zzp'ers belooft, krijgt luid applaus in Zeeland. ,,Dit brede steunpakket geeft ondernemers en werknemers rust. Het straalt kracht uit", vindt Jules van Leijden, directievoor zitter van de Rabobank Walche- ren-Noord-Beveland. In Zeeland zijn gisteren zes nieuwe patienten positief getest op het coronavirus (Covid-19). Dat meldt de GGD. Het zijn mensen uit Sint-Maar tensdijk, 's-Heer Abtskerke, Mid delburg, Kapelle, Wolphaartsdijk en Terneuzen. Dit is na laborato- riumonderzoek vastgesteld. Drie personen liggen in het zie kenhuis (twee in het Adrz, één in het Bravis ziekenhuis) en drie personen zijn in thuisisolatie. Er zijn nu 27 bevestigde besmettin gen met het coronavirus in Zee land. - Erik van Oosten, secretaris VNO-NCW Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29