GELD Oor, voorhoofd of toch maar rectaal? 'Je mag duurder zijn, als de service GOEIEKOOP Thermometers 18 vanaf €7 vanaf €55 vanaf €63 Een webwinkel runnen is een aantrekkelijke manier van ondernemen. De opstartkosten zijn relatief laag en je hebt als ondernemer veel vrijheid. Maar hoe begin je met zo'n webshop en hoe bereik je kopers? Wat kost zo'n webshop? woensdag 18 maart 2020 De staafthermometer De oorthermometer De voorhoofdthermometer oonaccessoires, tuin- artikelen, sportkle- ding, je hoeft er de deur niet meer voor uit. De online markt blijft groeien. Nederlanders besteed den vorig jaar 26,2 miljard online, becijferde brancheorganisatie Thuis- winkel.org. Dat is een toename van 10,5 procent ten opzichte van 2018. Een webshop exploiteren is dan ook een populaire manier van onderne men. Het aantal webshops is volgens het Centraal Bureau voor de Statis tiek afgelopen tien jaar verdriedub beld naar ruim 40.000. Astrid van Kollenburg (36) weet alles van webshops. Ze richtte in 2010 een online winkel op voor sieraden en modeaccessoires, en later een voor verzorgingsproducten op basis van arganolie. Nu biedt ze vanuit haar ervaring trainingen en begeleiding. Ook schreef ze het boek Meer verdie nen met je webshop. In acht stappen legt de e-commerce-expert uit hoe je een webshop begint. STAP 1 Kies je product en doelgroep Doe eerst goed onderzoek naar je markt en doelgroep. ,,Het is belang rijk je van de concurrentie te onder scheiden met een niche'', zegt Van Kollenburg. ,,Zo is er veel aanbod aan kinderkleding, maar wellicht is er specifieke vraag naar kleding voor kinderen met overgewicht. Daar naast kunt je je ook onderscheiden door de service die je biedt.'' De juiste doelgroep bereiken is voor profvoetballer Fabian Spork- slede (26, RKC Waalwijk) geen pro bleem. De Amstelvener begon met vriend en profvoetballer Marc Klok (26, Persija Jakarta) in 2015 de web shop Amplify. Ze verkopen herstel producten voor topsporters, zoals een ijscompressiemachine die de zwelling tegengaat bij een verzwikte enkel. Sprokslede: ,,Marc en ik heb ben allerlei blessures gehad. Team- BEGROTING €4 tot €15 per jaar. €50 per maand. Bij grotere web winkels lopen deze kosten flink op. Voor iDeal-beta- lingen €0,29 per transactie. Tarief voor creditcard en achterafbeta ling ligt nog iets hoger. 'Kies meteen de goede software, overstappen is een hels karwei' Opslag: Afhankelijk van wat je nodig hebt. Reken op €200 huur per maand voor 40m2. €1,05 (klein, licht artikel) tot €8,40 euro (groot). Zoals Google Ads of Face- book-adverten- ties: €50 tot €100. Later kun je opschalen en dit bedrag ver hogen. Reken voor het (laten) uitsturen van een persbericht op €200. Als je dat uitbe steedt circa €10 per foto. Doe je het zelf, koop dan goede lampen (€100 a €200). Softwarepro gramma tot €10 per maand, financieel advies ca €150 per uur. genoten vroegen ons wel eens om advies over producten om te herstel len. Zo is het idee ontstaan.'' STAP 2 Kies een goede bedrijfsnaam Het belang van een herkenbare naam is volgens Van Kollenburg niet te onderschatten. ,,Kies er één die mak kelijk te onthouden is en liefst ook verwijst naar het product dat je aan biedt, of de doelgroep die je wilt bereiken. Consumenten moeten door die naam meteen voor zich zien wat voor diensten je levert. Contro leer ook of de domeinnaam en social- GO Duivels dilemma bij de aan schaf van een koortsthermo meter: willen we een comfor tabel exemplaar voor in het oor of kopen we gewoon zo'n ouderwetse die we met veel tegenzin in een minder ge rieflijke lichaamsopening ste ken? De meeste schriftge leerden zijn het eens: de aloude staafthermometer die je rectaal gebruikt, is het meest nauwkeurig. Ook zijn er thermometers verkrijgbaar die je alleen maar op het voorhoofd hoeft te richten. Ideaal voor koortsmeting bij kleine kinderen omdat je zelfs tijdens de slaap kunt meten. Maar zijn ze betrouw baar? Tijd voor een rondgang door het thermometervak. Is er in analoge en digitale vari ant. Werkt nauwkeurig bij rectaal gebruik. De Duitse site testsieger.de prijst de Reer 9840 (circa 7 euro, te koop op sites als Dodax en Amazon) en de Braun PRT 2000EU (circa 15 euro bij Etos en talloze sites). O Is nauwkeu rig, goedkoop en gemakke lijk schoon te maken O Is wat traag Meet de tempe ratuur via infra rood. Op test- sieger.de kregen de Braun IRT 6020 (vanaf 55 euro bij onder meer deonline- drogist en koop jesdrogisterij) en de Braun IRT 6520 (vanaf 60 euro bij diverse webshops) goede beoorde lingen. O Comfortabel, redelijk nauwkeurig O Prijzig, niet geschikt voor baby's Is relatief nieuw, net als de speenthermo- meter voor baby's. Comfor tabel, maar verre van nauw keurig. Op fora en test sites als kies- keurig.nl zijn gebruikers rede lijk te spreken over de Braun NTF3000 (vanaf 63 euro). O Snel, com fortabel, schoon maken is niet nodig O Duur en on nauwkeurig Hoe begin je een webshop? ANNELIES BONTJES Met deze kos ten moet je globaal reke ning houden. Inschrijving bij KvK: €50. Domeinnaam registratie: Software: Betaal systemen: -ASTRID VAN KOLLENBURG Inkoop: Hangt af van het pro duct dat je aan biedt. Verzend kosten: Van Verpakkings materiaal: Denk aan enveloppen, dozen, verzend labels en welicht inpakpapier of visitekaartjes. Komt globaal neer op 1 euro per bestelling. Reclame: Product fotografie: Boekhouding:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18