100 CORONAVIRUS 19 patiënten JOL Alles wat u moet weten over Max rijdt virtueel Walcheren Zo is het er dan toch van gekomen. Ook in Nederland gaan niet alleen de scholen, maar ook de horeca dicht. Bij Het Postkantoor (boven) en Amadore in Goes ruimen Yiuchow en Jeroen zondag de terrassen leeg. Bij coffeeshop High Life vormt zich een lange rij. Nog even een grammetje scoren. »P2 en 20 Dan maar rondje op de simulator Als Nederlanders elkaar toch tegenkomen, bijvoorbeeld in de supermarkt, moeten ze ongeveer anderhalve meter afstand tot elkaar houden. ,,Ga niet hamsteren, er is genoeg voor iedereen'', stelde Bruins. En, riep hij op: „Nederlanders, let een beetje op elkaar.'' De aankondiging kwam na een weekend waarin het coronavirus nog niet bleek beteugeld en waarin vanuit de maatschappij en deskundi gen de roep om strengere maatregelen steeds groter werd. Er werd dit weekend al nauwe lijks meer gesport in Nederland. Veel thea ters, bioscopen, universiteiten en bibliothe ken hadden de deuren al gesloten. Maar het bleek niet genoeg. In veel cafés werd nog gefeest alsof er geen oproep tot 'so ciale onthouding' was gedaan. Vanuit België, waar de cafés wel verplicht dicht waren, kwamen mensen speciaal naar Nederland om te stappen. Medisch specialisten riepen dit weekend op de scholen te sluiten, omdat er niet genoeg bewijs is dat kinderen het vi rus niet kunnen overdragen. Het aantal be smettingen steeg met 176 nieuwe gevallen naar 1135. Het aantal doden kwam op 20. Ook bleek de helft van het aantal patiënten op de intensive cares in de ziekenhuizen onder de 50 jaar oud te zijn. Dat corona alleen ouderen treft, is een misverstand. Daarop besloot de politiek hard in te grij pen. Minister Bruins wilde nog niet stellen dat Nederland 'op slot gaat'. Maar het land lijkt de komende weken wel behoorlijk dicht te moeten: de sluitingsmaatregel geldt voor alle horeca, bioscopen, theaters, sport- en fit nessclubs, sauna's, seksclubs en coffeeshops. Minister Slob kondigde aan dat alle scholen en de kinderopvang vanaf vandaag tot en CORONA IN ZEELAND met 6 april dicht moeten. ,,Wel wordt op vang geregeld voor kinderen van mensen die in cruciale sectoren werken, bijvoorbeeld in de gezondheidszorg ofbij hulpdiensten", al dus Slob. Ook is er speciale aandacht voor eindexamenkandidaten in het voortgezet onderwijs en leerlingen van groep 8 in het basisonderwijs. Geen verrassing Het besluit van het kabinet om alle scholen te sluiten komt voor de Zeeuwse scholen niet als een verrassing. De afgelopen week hebben de scholen, van basis- tot het hoger onderwijs, overleg gehad over de verwachte maatregel. Ouders van basisscholieren krij gen en brief met uitleg over hoe de scholen met deze situatie omgaan. ,,We vragen de ouders ons één of twee dagen de tijd te geven om het allemaal goed te regelen voor de op vang van kinderen van ouders met vitale be roepen. En uiteraard, als er morgen ouders aan de poort staan met een kind dat opvang nodig heeft, dan zullen we dat doen", zegt Pim van Kampen, voorzitter van de Coöpe ratie Primair Onderwijs Zeeland. Over de eindexamens bestaat nog geen uitsluitsel. Guus Hagt, bestuurder van de Mondia Scholengroep en voorzitter van het Zeeuws Bestuurdersoverleg Onderwijs, ver wacht woensdag meer duidelijkheid. P2 t/m 10 en 20/21 maandag 16 maart 2020 Nieuwsmedia allemaal P12 SPORT 7 Nederland gaat tot 6 april verder op slot Nederland gaat nu echt dicht, drie weken lang. De ministers Bruins (Medi sche Zorg) en Slob (Onderwijs) kondig den gisteravond ongekende maatrege len aan in de strijd tegen het coronavi rus. Alle scholen, kinderopvang, sport clubs, horeca en talloze andere gele genheden moeten tot 6 april dicht. Cyril Rosman Den Haag Met twee nieuwe besmettingen met het coronavirus op zaterdag en vijf op zon dag staat de teller in Zeeland op negen tien patiënten. Vier van de vijf laatste mensen liggen in het ziekenhuis in Goes. Het gaat om patiënten uit Rilland, Vlissingen, Middelburg en één uit We- meldinge. Eén besmette persoon uit 's- Heerenhoek zit in thuisisolatie. Dat geldt ook voor de zaterdag ontdekte 'gevallen' in Oostburg en Oud-Vossemeer. De dag begint vrij zonnig en het 10°C blijft droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1