Het is mooi dat ik weer in de sport actief ben die me zo veel heeft gebracht werken. Je hebt professionals nodig om het ni veau omhoog te krijgen, maar gedreven vrij willigers blijven belangrijk. Ik krijg meer dan genoeg voldoening als ik in 2026, onze stip op de horizon, alles successen op een rij kan zet ten en kan denken: daar heb ik mijn steentje aan bijgedragen." ,,Ja. Het is slechts een kwestie van tijd. Ik denk niet dat-ie er binnen twee jaar is, maar wel voor 2026. Ik vind dat België ook een maatschappe lijke verplichting heeft om een 400 meterbaan te realiseren. We moeten de jeugd de gelegen heid geven in de voetsporen van hun idool Bart Swings te treden. Vroeger in Den Haag had ik dat zelf ook. Ik zag Bart Veldkamp, Annamarie Thomas en Jeroen Straathof trainen. Met open mond stond ik te kijken: dat zijn ze.En daarna mocht ik dan zelf." PASPOORT A commotie. De schaatsers die wonnen, werden in de vergetelheid geduwd. Tja, zoiets kan na tuurlijk niet de bedoeling zijn. Daarom - en daarvoor is toen de kiem gelegd - denk ik altijd na over welke gevolgen een bepaalde beslissing kan hebben." Lepoeter verdween na zijn carrière, die hij in 2003 beëindigde, voor meer dan tien jaar uit de schaatssport. Vanaf 2014, toen hij uit het niets meedeed aan het Belgisch kampioenschap en derde werd op de 500 meter, rolde hij er weer in. Vanaf 2016 zette hij zich als externe mede werker in voor de KBSF, op het gebied van PR en marketing. Twee jaar later, na het vertrek van de voorzitter, werd de oud-schaatser ge vraagd als interim. Niet veel later werd hij offi cieel benoemd als president. ,,Het is toch mooi dat ik nu weer in de sport actief ben die me zo veel heeft gebracht." ,,Dat is heel simpel: er is geen budget genoeg. Pas sinds kort hebben we twee mensen in dienst die zich bezighouden met de ontwikke ling van de breedtesport. Daarnaast hebben we een topsportdirecteur, de Nederlandse oud schaatser Jeroen Straathof. Ik heb gewoon een fulltime baan als sales manager en het is mijn keuze om als vrijwilliger bij de schaatsbond te ,,Helaas niet zo vaak. Ik heb mijn ouders en mijn zus er wonen en heb nog goede banden met een aantal oud-schaatsers. Vrije week enden zijn in dit bestaan alleen vrij zeldzaam. Maar ze zijn me nog niet helemaal vergeten in Zeeland, hoor. Een aantal jaren geleden was ik voor mijn werk bij de CzAv in Wemeldinge. Toen gaf ik mijn kaartje af en zei die man: 'Corné Lepoeter. Hmm. Ben jij misschien fami lie van die bekende schaatser die hier ooit van daan kwam?' Dat vind ik dan wel heel leuk." GO ZATERDAG 14 MAART 2020 Eén van die successen moet een 400 me- terbaan worden. Gaat het ervan komen? Corné Lepoeter: ,,Dat Sjinkie Knegt weer op het ijs stond, vond ik prachtig. En ik zie ook graag Suzanne Schulting winnen. Maar, ik kreeg pas echt een euforisch gevoel toen Stijn Desmet, een Bel gisch talent, tweede werd. Het was zijn eerste medaille bij een World Cup. Zulk succes ervaar ik dan ook als mijn succes.'' FOTO FRANK LARACKER/ORANGE PICTURES Corné Lepoeter is geboren in maart 1975 en groeide op in Wemeldinge. Met zijn gezin - hij heeft een vrouw en twee kinde ren - woont hij in het Belgische Lichtaart. Hij is sales manager bij een Duits sloten- bedrijf. Zijn vrije tijd gaat sinds 2018 bijna in zijn geheel op aan zijn functie als president van de Koninklijke Belgi sche Snel schaatsfederatie. Als schaatser hoorde Lepoeter eind vorige eeuw op meerdere af standen bij de beste 25 van Ne derland. Zijn hart lag bij de sprint. Op de 500 meter is zijn persoonlijk record 39,03 se conden. Aan het einde van zijn carrière was hij leidinggevende bij een schaats- school in Breda. Je doet het onbetaald. Hoe kan dat? Kom je nog wel eens in Zeeland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55