I Door nieuwelingenwedstrijd 12 ZEELAND Van Drongelen toch aan de kant met HSV 60 van Walcheren zoekt nieuwe datum Er wordt een nieuwe datum gezocht voor Zeeuwse kasseienklassieker. Maar Middelkamp zal er niet bij zijn. De drie wildcards zijn vergeven. „Maar we hebben nog stille hoop.'' NK voor vrouwen kijkt naar eind 2020 Onder druk van de publieke opinie is de Duitse voetbalbond gistermiddag teruggeko men van het plan om de competitie pas vanaf komende dinsdag stil te leggen. Dat bete kende onder meer dat Rick van Drongelen gisteravond toch niet moest aantreden met Hamburger SV tegen Greuther Fürth in de Tweede Bundesliga. Terwijl de voetbalcompetities vrijwel overal werden stilgelegd vanwege het coronavirus, wilde de DFL koste wat kost speelronde 26 dit weekend nog afwerken. Zonder publiek, maar voor die halfslachtige maatregel was in Duitsland steeds minder steun. De eerste editie van de 60 van Walcheren gaat niet door op zondag 22 maart. Reden is het huidige verbod op evenementen met meer dan honderd personen. De organisatie gaat op zoek naar een nieuwe datum voor de eerste ultraloop van Zeeland. Het nieuwe loopeve nement op Walcheren had in totaal iets meer dan honderd inschrijvingen. Ook de Ronde van Bru en de Corn Boys-loop gaan niet door vanwege het coronavirus. Deze wedstrijden stonden een dag eerder, op zater dag 21 maart, gepland. Ook de zwemloop van Vlissingen (28 maart) gaat niet door. Luctor Hkz Terpstra WIELRENNEN OMLOOP VAN DE BRAAKMAN Het zal even wennen zijn, maar voor het eerst in jaren zullen de clubrenners van ZRTC Theo Mid delkamp niet te bewonderen zijn in de Omloop van de Braakman. Naast de traditionele ploegen uit de Top- competitie zijn de drie wildcards vergeven aan Lotto-Soudal U23, Beat Cycling Club en de Noorse na tionale selectie. ,,We betreuren het ontbreken van ZRTC Theo Middel kamp, maar het is niet anders", al dus wedstrijdvoorzitter Edwald Martijn. De koers staat op de agenda voor zaterdag 28 maart, maar door het coronavirus wordt nu een nieuwe datum gezocht. Voor ZRTC Theo Middelkamp verandert dat niets. Ze waren jaren een vaste waarde in de Omloop van de Braakman. De Zeeuwse ploeg verhoogde door gaans de amusementswaarde in de Zeeuws-Vlaamse kasseienklassie- ker. Maar dit jaar zijn ze niet van de partij en dat betreurt ploegleider Ad Polak enorm. ,,We wilden dit jaar deelnemen als district Zuid West om op die manier sterker voor de dag te komen", ontvouwt Polak de ambitieuze plannen van de ver eniging. ,,De renners zouden daar bij nog steeds in het tenue van ZRTC Theo Middelkamp rijden. Het was een mooi plan, maar zoals het er nu naar uitziet, kan dat de prullenbak in." De Omloop van de Braakman maakt immers sinds enkele jaren onderdeel uit van de Nederlandse Topcompetitie, waardoor de orga nisatie minder inbreng heeft in het deelnemersveld. ,,Het voordeel is echter dat we op die manier verze- kerd zijn van vijf Nederlandse con tinentale ploegen, de tien beste Ne derlandse clubteams en vijf Belgi sche clubformaties", vertelt wed strijdvoorzitter Edwald Martijn. ,,Daarentegen kunnen we maar drie wildcards vergeven en daaraan zijn de nodige restricties verbon den." Buiten de boot Zo heeft het overkoepelende or gaan van de Topcompetitie twee van de drie wildcards vergeven aan Lotto-Soudal U23 en Beat Cycling Club. ,,Er blijft dan nog een derde wildcard over, maar de Topcompe- titie wil voortaan minder Neder- Wij vinden het als organisatie ook ontzettend jammer dat ZRTC Theo Middelkamp er niet bij zal zijn landse clubteams in haar wedstrij den, waardoor ZRTC Theo Middel kamp al snel buiten de boot viel." De derde wildcard wordt verge ven aan de nationale selectie van Noorwegen. ,,Wij vinden het als Zeeuwse organisatie ook ontzet tend jammer dat ZRTC Theo Mid delkamp er niet bij zal zijn. Het is echter de nieuwe policy van de Top- competitie en daar hebben wij ons aan te houden. De Topcompetitie wil op deze manier de continentale ploegen meer beschermen, aange zien de afgelopen jaren grote ploe- W gen als Delta Cycling, Cyclingteam Jo Piels en Alecto verloren zijn ge gaan voor de Nederlandse wieler sport. In die zin is het begrijpelijk dat er sowieso een wildcard naar De jeugd heeft de toekomst. De Nederlandse wielerbond KNWU ontvouwde onlangs nog haar am- bitieuze plannen voor optimale talentonwikkeling 2030. Het zijn hoogtijdagen voor de Nederlandse wielersport aan de top, maar de basis daaronder staat erg wankel. Door de verminderde politie-inzet bij wielerwedstrijden is in een kort tijdsbestek de ene na de an dere wedstrijd van de Nederlandse wielerkalender verdwenen. In Zeeland luidde dat het einde in van de Wim Hendriks Trofee voor nieuwelingen. In navolging daar van verdwijnt nu ook de Omloop van de Braakman voor nieuwelin gen van de kalender. Organisator Edwald Martijn heeft er nochtans alles aan gedaan om de wedstrijd te redden. ,,Toen we twee jaar geleden met de jeugdwedstrijden begonnen, had- den we zowel een wedstrijd voor nieuwelingen als junioren. Die twee wedstrijden werden in een ander weekend verreden dan de klassieker voor elites en beloften. We hebben vorig jaar uit voorzorg echter alles al naar één wedstrijd dag verplaatst", doet Martijn zijn verhaal. ,,Dat betekende dat we de juniorenwedstrijd moesten schrappen, maar de nieuwelingen wedstrijd is toen wel gewoon doorgegaan. Die hoop hadden we voor dit jaar ook." De Topcompetiewedstrijd voor elites en beloften kan immers over de nodige politiebegeleiding reke nen en Martijn hoopte op die ma nier ook de nieuwelingenwed strijd te voorzien. ,,Vorig jaar is dat nog gelukt, maar nu konden we Het Nederlands kampioenschap dammen voor vrouwen gaat eind maart niet door in Zoutelande. De Stichting damevenementen Zeeland zag zich vrijdag vanwege het corona virus genoodzaakt een streep door het kampi oenschap te zetten. De organisatie is in ge sprek over een nieuwe datum. Gekeken wordt naar een periode eind 2020. Deze nationale ti telstrijd wordt voor de vijftiende keer in Zee land gehouden. Titelverdedigster is Denise van Dam. Zij krijgt concurrentie van Heike Verheul, Vitalia Doumesh en Ester van Muijen. Vanuit de halve finales plaatsten Laura Timmerman, Jacqueline Schouten, Bar bara Graas en Tamar Visser zich ook. Quote van de dag 'Misschien worden de nacompetities wel ingekrompen of geschrapt' zaterdag 14 maart 2020 GO VOETBAL ATLETIEK 5 Doelman Nick Westerbeke is de vijfde aan winst van voet balclub Luctor Heinkenszand voor volgend seizoen. Hij komt over van SSV'65 uit Goes, waar hij nu de tweede man achter Luuk van Gilst is. Eerder wer den Wouter Duvekot (Ter- neuzense Boys), Perry Bek (ook SSV'65) en de broers Daan en Jaap Esser (Kloetinge) al aangetrokken. I Middelkamp kan Job de Feijter Philippine - Edwald Martijn Rick van Breda (links) gaat in 2018 als winnaar over de streep. Vorig jaar werd de Omloop van de Braakman gestaakt, nadat Robbert de Greef onwel was ge worden. Hij overleed enkele weken later, op 27-jarige leeftijd. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Edwald Martijn had nog de stille hoop dat de nieuwelingenwed strijd van de Omloop van de Braakman op een alternatief parcours zou kunnen plaatsvin den. Niets is echter minder waar. In navolging van de Wim Hen driks Trofee verdwijnt ook de nieuwelingeneditie van de Om loop van de Braakman van de kalender. ,,Dit zou weleens de doodsteek voor de Nederlandse wielersport kunnen zijn", is de organisator stellig. Job de Feijter Philippine Denise van Dam werd vorig jaar kampi oen in Zoutelande. foto ernesta verburg DAMMEN De uit Zierik- zeese afkom stige mountain bikester Anne Terpstra zal de komende week niet meedoen aan de Cape Epic, een acht daagse moun- tainbikewed- strijd in de om geving van Kaapstad. Het evenement gaat voorals nog wel door, maar Ghost Factory Racing Team heeft be sloten om de eigen rijders terug te trek ken vanwege het coronavi rus. - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert over de gevolgen van de corona maatregelen voor de Zeeuwse sport. Zie de video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40