JONG IN VLISSINGEN Een kaart voor zoon Mart 8 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Tim Soolsma (16) uit Vlissingen. ,,Naar de film gaan vind ik leuk. De bioscoop zit vlakbij, dus 1 of 2 keer in de maand ben ik daar te vinden. The Joker is een leuke film die ik recent gezien heb. Een Ame rikaanse misdaadfilm, met onder anderen Robert De Niro." ,,Je hoort het misschien niet vaak uit de mond van een 16-jarige, maar ik kook graag. Ik zie het altijd als een rustig moment waarop ik mijn eigen ding kan doen. Lekker eten is altijd leuk, maar om lekker eten op tafel te krijgen, moet er worden gekookt. Als mijn moeder vraagt 'Wil je vandaag het eten klaar maken?', zeg ik meestal ja en kook ik voor het hele gezin. Mijn favoriete gerecht is lasagne, die lukt altijd goed. Ik heb eens voor verpakte lasagne geprobeerd, maar dat was 'één keer, maar nooit meer'. Niets kan op tegen zelfge maakte lasagne met pastablade ren, gehakt, tomatensaus en wat gezonde groenten." ,,Misschien, ik weet het echt nog niet. Iets met theater lijkt me ook wel heel leuk, maar het kan zomaar iets compleet anders worden." ,,In ben door mijn tante met het 'theatervirus' besmet geraakt. Zij trad vroeger op met kleine thea terstukjes en in één van die stukjes heb ik zelf meegespeeld. Ik was toen een kind van 6 of 7 jaar en mocht een paar zinnetjes zeggen als koopman in Aladdin. Later heb ik in groep 8 mee gedaan aan de schoolmusical. Sinds ruim een jaar ben ik weer actief bezig met thea ter. Via mijn tante ben ik in con tact gekomen met improvisatie theatergroep De Emoes in Middel burg. De avonden zijn één keer in de twee weken en het is altijd ge zellig en leuk." ,,Ik doe sinds een half jaar aan korfbal. De eerste keer dat ik in Oost-Souburg bij Fortis het veld opstapte, wist ik niets van deze sport. Gemakkelijk is het niet, maar ik heb er inmiddels veel ple zier in." ,,Nee, het leukste vak is Engels. Mijn oom is docent Engels en mijn oma is recentelijk met pensioen gegaan als lerares Engels, dus ik heb het niet van vreemden. Mijn minst leuke schoolvak is NaSk, Natuur en Scheikunde. Echt ver schrikkelijk. Ik ben slecht in het onthouden van formules en waar draaien toetsen grotendeels om? Juist, om formules." ,,Een filosofische vraag. Wat is ver liefd? Ik heb geen relatie, maar ik ben misschien een beetje verliefd. Laten we het daarop houden." ,,Dat ik zo dicht bij het strand woon, is erg prettig. In de zomer vakantie is het heerlijk om te re laxen aan het water. In Zeeland kun je waarschijnlijker makkelij ker ontspannen dan in de Rand stad." ,,Het kan nog veranderen, maar ik verwacht Zeeland op den duur te verlaten. Ik zou meer van Neder land en meer van de wereld willen zien. Het lijkt me leuk om later te gaan reizen. Tot nu toe ben ik nog niet heel ver weg geweest, alleen naar landen als Frankrijk en Enge land. Andere culturen ontdekken, vind ik erg interessant en het is verfrissend van andere gewoontes te leren." Lezers helpen lezers Sinds 1 januari 2020 is Mart Meijaard (26) kantonnier in Zeeland en met name in Zeeuws-Vlaanderen. Een droom- beroep voor Mart. Want volgens zijn ouders Robert en Joyce is hij al heel zijn leven besmet met een soort straten- en wegenvirus. ,,Hij was nog maar zeven of acht jaar", herinnert Joyce zich, ,,toen te kende hij al hele plattegronden van zelf verzonnen steden op alle soorten en formaten papier die hij te pakken kreeg. Die plakte hij dan heel ingenieus aan elkaar zodat er een heuse plattegrond met indu strieterreinen, sportvelden en par ken ontstond. De bijbehorende namen kwamen meestal uit onze familie. Zijn eerste woorden wa ren ooit viaduct en brug. Bij be zoeken aan een zoo, had hij meer interesse in de vele richtingaan- wijzers dan in de dieren. Daarom leek een oude schoolkaart van Zeeland ons wel passend bij zijn nieuwe baan. Een perfect cadeau voor hem. Gelukkig kregen wij vrij snel reactie op onze oproep in de rubriek 'Lezers helpen Lezers'. Wij konden er eentje ophalen in Vlissingen en er ligt nog eentje klaar in Kapelle, die halen we deze week." De schoolkaart die nu bij zijn ou ders op hem wacht is er eentje van Gilles van Hees en H. P. de Loof uit 1955. Heel Zeeland met plaatsaan duidingen van de bekendste steden en dorpen, maar zonder de bijbe horende namen. Die moesten de schoolkinderen toen nog echt le ren. Wel is er een locatie voor de la- tere Deltawerken te zien. Nog niet de uiteindelijke plaats, maar die weet Mart zeker wel. De kaart heeft een paar kleine beschadigingen, maar daar hebben de mannen in de familie geen probleem mee. ,,Die knappen ze wel op. Welke kaart er nog in Kapelle op hem wacht, we ten we niet. Maar hij heeft een grote lege muur in zijn woning." zaterdag 14 maart 2020 Tim Soolsma Vlissingen Woont met: Moeder, stiefvader en halfzusje Huisdieren: Geen School: Havo op OdyZee in Goes Hobby's: Theater, korfbal, gamen en koken Bijbaantje: Geen Verliefd: Misschien een beetje Voor Tim is er niets lekkerder dan zelfgemaakte lasagne Hans Puik Wat mis je in Zeeland? ,,Goede verbindingen voor het openbaar vervoer. Als ik vanuit Vlissingen vrienden op wil zoeken in Terneuzen duurt het erg lang voordat ik er ben." Wat doe je graag in je woon plaats? Welke hobby's heb je? Word jij later kok? Theater? Kom je ook nog aan sporten toe? O.k., dus ook nog sportief. Is gym dan je favoriete vak op school? M Tim Soolsma kookt graag. Het liefst lasagne. privéfoto Ben je al verliefd? Wat zie jij als grootste voordeel van opgroeien in Zeeland? Verwacht jij later in Zeeland te blijven? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Joyce Meijaard uit Breskens die via een op roepje een oude schoolkaart van Zeeland kreeg voor haar zoon Mart. Joyce Meijaard met één van de kaarten die ze voor haar zoon Mart op de kop tikte. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36