CORONAVIRUS Eerste patiënten liggen in het ziekenhuis JOL 500 miljoen voor compensatie gedupeerde ouders Excuses van koning aan Indonesië verraste zelfs de vice- premiers »P13 Commerciële show van Harry Mens al 'zeven kabinetten' op de buis bij RTL7 Vandaag bij deze krant mm®" SPORT Walcheren Kabinet volgt advies commissie Donner op en gaat 20.000 ouders terugbetalen iiseMfsep fiLUPpWi^S openbare leven lam. Dat is goed te merken. Vooral aan lege schappen, straten, scholen en sportparken ZEELAND Weer kreeg Nederland gisteren een forse stijging van de coronagetallen te verwerken. Er zijn nu tien men sen overleden aan Covid-19 (vijf meer dan donderdag), bij 804 men sen is de besmetting vastgesteld (190 erbij). Die 804 is het officiële aantal. In werkelijkheid zijn het er meer, omdat niet iedereen meer wordt ge test. Het virus is niet onder controle. Daarom maakt Koopmans, adviseur van de Wereldgezondheidsorgani satie, zich zorgen. ,,Ik ben blij dat er door het kabinet extra maatregelen getroffen zijn, zoals het verbod op bijeenkomsten met meer dan hon derd mensen. Maar daarmee zijn we er nog lang niet. We krijgen dit virus er alleen onder als we het met zijn allen echt wülen." Koopmans merkt dat er in de samenleving discussies ontstaan waarbij mensen zeggen: ik mag dit niet meer en dat niet meer. ,,Maar we moeten het omdraaien. Je moet je de komende dagen afvragen: wat moet ik nu doen om te zorgen dat de snelle verspreiding van dit vi rus niet verder doorzet? Hoe belang rijk is het dat ik nu naar dat etentje ga, of naar dat feestje? In plaats van wijzen naar de overheid moet je naar jezelf kijken.'' Volgens de virologe wanen be paalde groepen in de samenleving, zoals jongeren met een goede ge zondheid, zich 'onoverwinnelijk'. ,,We hebben gezien dat zij als ze het coronavirus krijgen echt milde klachten ontwikkelen, maar het wél overdragen.'' Koopmans' advies voor dit weekeinde: ,,Blijf waar het kan gewoon thuis. Dat advies geldt voor iedereen, in het hele land. Doe je het niet voor jezelf, doe het dan voor de rest van het land.'' Jaargang 262 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 »P10 ,vtrg^criniP--^'r"c^n' MEDEDELING iiiiiiiiiiiimiiitimi Virologe: Kijk eerst naar jezelf Een week nadat de eerste corona besmetting in Zeeland werd vastgesteld, lig gen er nu ook pa tiënten met Covid- 19 in een Zeeuws ziekenhuis. Het gaat om een in woner van Sas van Gent en een inwoner van Aar denburg die be handeld worden in het ZorgSaam ziekenhuis in Ter- neuzen. In Zeeuws-Vlaande- ren waren tot gis teren geen geval len van Covid-19 bekend. De twee Zeeuws-Vlaamse patiënten lagen al voor behandeling van een andere aandoening in het ziekenhuis, toen werd vastgesteld dat ze met het co ronavirus besmet waren. Volgens de GGD Zeeland maken de twee het naar omstan digheden goed. Ze liggen in isola- tieverpleging. De GGD Zeeland meldt verder dat ook in Rilland een nieuwe besmet ting is vastge- steld. Het is het tweede coronage- val in Rilland en het twaalfde in de provincie. Het gaat om de part ner van de vrouw bij wie al corona was vastgesteld. Daarom zat hij al in thuisisolatie. Nederlanders moeten hun ver antwoordelijkheid nemen en dit weekeinde verjaardagen en etentjes overslaan. Die drin gende oproep doet hoogleraar virologie en corona-expert Ma rion Koopmans. ,,In plaats van wijzen naar de overheid moet je naar jezelf kijken. Blijf waar het kan gewoon binnen.'' Chris van Mersbergen Rotterdam »P2 t/m 9 en ZEELAND 2 zaterdag 14 maart 2020 11°C In de loop van de dag meer zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1