Gratis autowassen voor klanten van de voedselbank in Goes Toekomst school 's-Heer Arendskerke snel duidelijk Griekse kampen opnemen 6 Vakantiepark houdt entree Geen agenda's Eigenaar Stan Jasperse van de te genovergelegen camping 't Veerse Meer spande de zaak aan. Hij is he lemaal niet blij met de locatie van de entree. Die komt volgens hem veel te dicht bij de ingang van zijn Nieuw vakantiepark Veerse Kreek hoeft geplande ingang niet op te schuiven eigen camping te liggen. En dat ter wijl de gemeente in 2016 de toezeg ging deed dat de entree van 'de overburen' op een veel grotere af stand zou komen. Toen ging het echter nog om plannen van De Veerhoeve. Maar deze camping werd opgekocht en schoongeveegd. Ontwikkelaar Lei- sure2B ontwikkelt er nu een park waar uiteindelijk 280 vakantiehui zen komen. Roompot gaat dat park straks exploiteren. De rechter oor deelt dat de toezegging uit 2016 niet meer van toepassing is op dit nieuwe plan en stelt bovendien dat de nu voorziene entree past binnen het bestemmingsplan. Camping 't Veerse Meer kan volgens haar niet eisen dat hij op een andere plek komt. Namen Jasperse vreest onveilige situaties als de beide ingangen dicht bij el kaar liggen. Het zoekverkeer zou bovendien toenemen, omdat het nieuwe park wisselende gasten trekt. Ook vreest hij voor verwar ring, omdat de twee namen ('t Veerse Meer en Veerse Kreek) veel op elkaar lijken. In het verleden stonden al regelmatig klanten van De Veerhoeve bij de receptie van zijn camping. Dan zei Jasperse wel eens gekscherend dat ze op de goede camping stonden, maar op de verkeerde hadden geboekt. Vertegenwoordigers van het toe komstige vakantiepark zeiden tij dens de zitting te verwachten dat er geen extra verkeer op de Veerweg komt als Veerse Kreek straks de deuren opent. Er komt ook een in gang aan de Aardebolleweg. Gasten van het park worden gestimuleerd deze te nemen. In dat geval komen ze niet op de Veerweg. In het autopoetsbedrijf aan de Goese Houtkade werken mensen met een beperking. Ze vinden er een vorm van dagbesteding of werken er toe naar een reguliere baan. ,,Er wordt heel veel goeds voor ons gedaan'', vertelt eigenaar Leonard Koppelaar. ,,Daarom wil den we een keer iets terugdoen. De actie NLdoet leek ons een mooie gelegenheid. Maar we wilden niet zomaar auto's gratis gaan poetsen, want dan weet je wel dat heel de Houtkade vol staat. Daarom heb ben we besloten de klanten van de voedselbank een gratis poetsbeurt voor hun auto aan te bieden. Na tuurlijk is een schone auto geen Ze doen het echt helemaal gratis. Wat een mooie actie. En zeer welkom eerste levensbehoefte. Het is een leuk extraatje.'' Renata uit Wolphaartsdijk, die door ziekte tijdelijk gebruik maakt van de voedselbank, liet haar Toyota Aygo onder handen nemen door de mannen van SAV. ,,Toen ik las over deze actie kon ik het haast niet geloven'', vertelt ze. ,,Ze zijn vergeten de prijs erbij te zet ten, dacht ik. Ik heb nog gemaild of het wel klopte. Maar ze doen het echt helemaal gratis. Wat een mooie actie. En zeer welkom, want mijn auto was al jaren niet meer echt goed gewassen. De wasstraat kost gewoon veel geld.'' Lekker buiten Hoewel veel acties van NLdoet werden afgelast vanwege het coro navirus besloot SAV toch door te zetten. ,,We hebben daar goed over nagedacht'', vertelt Leonard. ,,We staan hier lekker buiten, werken met schoonmaakproducten en staan niet met veel mensen dicht op elkaar.'' Bijna tien klanten van de voed- selbank kwamen hun auto giste ren laten wassen. Alleen Vincent Bosch (PVV) liet donderdag tijdens de raadsvergade ring weten tegen dit voornemen te zijn. Hij vindt dat Tholen al te veel doet voor vluchtelingen. „Genoeg is genoeg. Deze kinderen zijn onze naasten niet.'' Algemeen Belang Tholen (ABT) was ook kritisch, maar stemde aarzelend in. ,,In onze eigen omgeving zitten ook kinde ren die aandacht verdienen'', zei Han van 't Hof. ,,En waarom alleen kinderen uit Griekse kampen?'' Thuis bieden Het initiatief kwam van de fractie van PvdA/GL. Nu het door een ruime meerderheid van de ge meenteraad is gesteund, zal de ge meente Tholen het kabinet oproe pen 500 kinderen uit Griekse kam pen op te nemen. Als dat gebeurt, wil Tholen zich inspannen om ook een deel van deze jongens en meis jes een thuis te bieden. Op verzoek van de SGP-fractie werd daaraan toegevoegd dat het Rijk wel de kos ten moet dragen. 'S-HEER ARENDSKERKE Wordt het nieuwbouw of toch een gron dige renovatie? Binnenkort wordt de knoop doorgehakt over open bare basisschool Schengehof in 's Heer Arendskerke. Het gebouw van de openbare ba sisschool is aan het eind van z'n le vensduur. ,,Er moet iets gebeuren, maar we hebben nog geen besluit genomen over renovatie of nieuw bouw'', zegt wethouder André van der Reest van de gemeente Goes. ,,Dat gaan we wel snel doen, zodat we dit jaar de voorbereidingen kun nen treffen.'' Ook moet nog worden besloten of de kinderopvang in Ki- beo en de school samen in één (nieuw) gebouw komen. Albero, de scholenkoepel waaronder Schenge- hof valt, heeft in elk geval sterk de wens om dat te doen. Genoeg kinderen De gemeente is van plan ook geld te steken in basisschool De Poeljeugd in buurdorp 's-Heer Hendrikskin deren. Het gebouw wordt verduur zaamd. ,,We hebben onderzocht of we misschien voor één school voor beide dorpen moesten kiezen'', zegt de wethouder. ,,Maar dat is niet nodig. Prognoses laten zien dat beide dorpen in de toekomst vol doende kinderen hebben voor een eigen school.'' zaterdag 14 maart 2020 Camping vangt bot bij rechter De ontwikkelaar van het nieuwe vakantiepark Veerse Kreek in Wolphaartsdijk mag één van de entrees van het park gewoon aanleggen op de beoogde loca tie aan de Veerweg. Dat heeft de rechter bepaald. Rob Paardekam Wolphaartsdijk M Een bord kondigt de bouw van de eerste 108 va kantiehuizen van Veerse Kreek aan. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Renata de Leeuw van Weenen rijdt sinds gistermiddag weer met een blinkende auto rond. Hartverwarmend noemde ze de gratis poetsbeurt die ze kreeg aangeboden door autopoetsbe- drijf Sleutelen aan Vermogen (SAV). Rob Paardekam Goes - Renata de Leeuw van Weenen Tholen is bereid een aantal al leenstaande kinderen op te nemen die momenteel in Griekse vluchtelingenkampen verblijven. Het Rijk moet daar dan wel geld voor geven. Rob Paardekam Tholen VLISSINGEN Op deze plek in de krant bent u een overzicht van activiteiten in uw regio gewend. In ver band met de aange scherpte maatregelen van wege het coronavirus zijn veel activiteiten afgelast of uitgesteld. Daarom publice ren wij de dagelijkse agenda pas weer vanaf het moment dat evenementen en activiteiten weer door gang vinden. Wij hopen op uw begrip. Redactie PZC Renata de Leeuw van Weenen kijkt lachend toe hoe haar auto wordt gewassen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 139