Toch hokjes en huisjes op Walcherse stranden 6 Rechter: Droompark heeft schade aannemelijk gemaakt Gemeente Hulst sloopt atletiekhal uit 1987 Omdat hij het naar eigen zeggen beu was om in de wintermaanden met zijn atleten en atletes door slik en water te moeten baggeren, liet Piet Lossie (nu 78) in 1987 de hal met eigen geld bouwen. Jaren werd gebruik gemaakt van de indoorlo- catie, maar de boel, met name het dak, is nu verouderd. De gemeente nam de hal in 2016 van hem over en gaat die slopen. Veel leden vin den het hartstikke jammer, maar het zal Lossie een zorg zijn. ,,Nie- mand anders wilde de hal overne men." Onveilig De groene hal, (25 bij 15 meter) werd in eerste instantie gebouwd als indoorhal voor de jeugd van RKHAV en er werd veel gebruik van gemaakt. Nu is de hal echter te onveilig om er binnen nog trainin gen te geven. De gemeente gaat eerst asbest op het dak laten ver wijderen en daarna gaat de hal he lemaal plat. Er komt geen nieuwe indoorhal. De gemeente Hulst is van mening dat, mocht er een bin- nenlocatie nodig zijn, uitgeweken kan worden naar de sporthal van Den Dullaert of de gymzaal van het Reynaertcollege, allebei vlak bij. Het bestuur van RKHAV is ge laten. ,,Atletiek is een buitensport en voor de kinderen is het gezond om lekker in de buitenlucht bezig te zijn", zegt voorzitter Monique Allefs. De sloopaankondiging van de gemeente is echter niet bij ieder een goed gevallen. Via social media laten sporters weten dat ze Den Dullaert en het Reynaertcollege helemaal geen alternatief vinden. ,,Deze opties zijn absoluut niet praktisch. Je kunt niet structureel aangeven wanneer je binnen traint omdat dit enkel bij slecht weer is en je hebt je materiaal nodig." Als het slecht weer is, gaan de trainingen van RKHAV niet door. ,,Dit komt de vereniging niet ten goede. Bij andere atletiekvereni gingen zijn er wel binnenruimtes aan de baan. Zou mooi zijn als Hulst investeert in een binnen- hal." Andere sympathisanten zeg gen dat de hal nog te redden is met De hal heeft zijn tijd gehad. En niemand, behalve de gemeente, wilde de hal overnemen een nieuw dak, maar de sloop staat al vast. Piet Lossie zelf ligt er niet wak ker van. ,,De hal heeft zijn tijd ge had. En niemand, behalve de ge meente, wilde de hal overnemen, dus tja." Lossie geeft, ondanks zijn leeftijd, nog twee keer per week training bij RKHAV. Hij trainde er in zijn tijd meerdere kampioenen. Zelf was hij een begenadigd all- rounder, met sprint en springen als specialiteit. Kampioen werd hij nooit. ,,De NK's waren altijd in de zomer en ik ging liever op vakan tie", zei hij daarover. Bad Meersee in Nieuwvliet kreeg in juni 2017 geen vergunning voor een aantal chalets, omdat de ver keerde kleur op het aanvraagfor mulier stond. Abusievelijk was wit vermeld, terwijl het zwartgrijs moest zijn. De zwartgrijze chalets zijn er uiteindelijk gewoon gekomen met een vergunning die in 2018 is ver leend. Door de geweigerde ver gunning in 2017 is echter vertra ging ontstaan in de verkoop en de levering van chalets. Kopers moes ten wachten. De Raad van State heeft de ge meente opgedragen de vergun ningsprocedure opnieuw tegen het licht te houden. Droompark heeft aannemelijk gemaakt dat er schade is geleden, zegt de hoogste bestuursrechter. Schoneveld In een tweede zaak van Droom park tegen de gemeente moet Sluis ook een nieuwe beslissing nemen. Hier gaat het om een bouwaan- vraag voor zeventien chalets op Droompark Schoneveld in Bres- kens. De gemeente weigerde die om dat de goothoogte van de chalets te hoog was. Droompark was het daar niet mee een, omdat Roompot Zeebad dergelijke chalets wel mocht bouwen. Emile Calon Zoutelande De stichting mag echter eenmalig zand weghalen van de stranden bij laag water om tegen de duinen zandplateaus aan te leggen, aldus directeur Tim Wouters. „Daarop kunnen de hokjes en huisjes ko men." Hij benadrukt dat dit alles onder voorbehoud is. ,,Als het de komende weken of maanden nog eens stormt en er verdwijnt weer zand, dan moeten we alles opnieuw bekijken." Op het strand Erica bij Westka- pelle komen de hokjes niet terug. Daar is zoveel zand verdwenen dat het niet mogelijk is met noodmaat- regelen de schade te herstellen. Die hokje mogen daarom voor één sei zoen geplaatst worden op een ander strand, bij paviljoen Scheldezicht. Normaal staan daar geen hokjes. Wouters is nog op zoek naar een plek voor de hokjes van minderva- liden die op het strand bij Zoute- lande stonden. Vooralsnog over weegt hij ze te plaatsen op de bou levard bij Zoutelande. ,,Dus op de dijk daar." Wouters stelt duidelijk dat het om noodmaatregelen gaat. De enige echte oplossing is het opspuiten van de stranden. Daar is echter nog geen toestemming voor gegeven. Er vindt momenteel overleg plaats tussen Rijkswaterstaat, Waterschap Scheldestromen en de Zeeuwse kustgemeenten. De laatste twee vinden dat er moet worden opge spoten. Rijkswaterstaat is echter zo ver nog niet en houdt de zandsup- pletie tegen omdat de veiligheid nog niet in het geding zou zijn. Het waterschap vindt dat dat wel het geval is en meent dan ook dat er zo snel als mogelijk begonnen moet worden met het het opspuiten van de stranden. De kosten van het aanleggen van de plateaus voor de huisjes en hok jes betaalt SSV. Volgens Wouters zit er voldoende geld in het eigen stormschadefonds om de kosten te dekken. Het werk wordt uitgevoerd door medewerkers en machines van Delta Coastal Services. Wou ters: ,,Wij hebben de machines niet om dat te doen." Hij geeft ook aan dat ondanks het aanleggen van de plateaus, veel stranden bij vloed te smal blijven om over te rijden met voertuigen. ,,Ook zullen we veel vlonders niet kunnen leggen." vrijdag 13 maart 2020 Piet Lossie gaat 'zijn' hal niet zo missen De Piet Lossie Hal, op het atle- tiekterrein van RKHAV, wordt binnenkort na 33 jaar gesloopt. Wie is die Piet Lossie eigenlijk en hoe denkt hij over de contro verse rond de sloop van 'zijn' verouderde indoorhal? Sheila van Doorsselaer Hulst - Piet Lossie, voormalig eigenaar hal en atletiektrainer De gemeente Sluis is nog niet af van Droompark Bad Meersee die een schadevergoeding wil hebben omdat in 2017 een ver gunning voor de bouw van cha lets werd geweigerd. Dit blijkt uit een tussenuitspraak van de Raad van State. Sluis moet bin nen zestien weken een nieuwe beslissing nemen. Daarna velt de Raad van State een definitief oordeel. Adri Klinkenberg Den Haag/Sluis Alle strandhokjes en slaaphuis- jes kunnen toch geplaatst wor den langs de zuidwestkust van Walcheren. Tijdens februari storm Ciara verdween op ver schillende plaatsen langs die kust zoveel zand dat de Stich ting Strandexploitatie Veere (SSV) vreesde dat enkele hon derden hokjes en slaaphuisjes niet terug konden komen. Terugplaatsen van strandhuisjes in Zoutelande. foto dirkjan gjeltema Piet Lossie voor zijn atletiekhal. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 70