NYNKEDEJONG Kabinet onder vuur om openhouden scholen NU TOT 0750 CASHBACK DEZE WEEK THUIS VOOR DE BUIS? Panasonic Lumix 6 behind your scenes Column $0 @Nynke Dit is een ode aan het ver plegend personeel, aan de doktoren. Alle mensen die onze gezondheidszorg draaiende houden. Een sector waarin alle verloven zijn ingetrokken, die zich met man en macht voorbereidt op het ergste: een enorme golf aan coronapatiënten, en op de keuzes die je als ziekenhuis dan misschien moet maken. Wie help je wanneer je niet iedereen kunt helpen? Voor wie is dat laatste bed op de ic? zelf een enorm risico lopen om het virus op te lopen, en maar hopen dat ze buiten schot blijven. Het ziekenhuis heeft hen nodig. Als ze niet aan het werk zijn, mogen ze in hun vrije tijd hun vrien den en bekenden van advies voorzien, of op Twitter uitleg geven aan burgers die niet weten wat ze wel en niet mogen doen, en niet weten wie ze wel en niet moeten geloven. Er zijn chroni sche tekorten in de zorg. En de werkdruk wordt nu alleen maar hoger en hoger. De scholen in Nederland blijven open, deels omdat het geen enorme coronabrandhaarden lijken te zijn, maar ook omdat de Nederlandse economie het nodig heeft. Als alle schoolgaande kinde ren thuis moeten blijven, moeten hun ouders de opvang op zich nemen. En die ouders zijn juist nodig om de economie nog enigs zins draaiende te houden. Hup docenten! Jullie zijn met te weinig, jullie worden niet genoeg gewaardeerd en niet genoeg betaald, maar jullie zijn op dit moment wél de ruggengraat van Nederland. Ineens ziet iedereen het: zonder jullie zijn we reddeloos verloren. Willen jul lie zelf alsjeblieft gezond blijven? Geen snotneuzen! Jullie moeten voor de klas! Hulde aan jullie, de mensen die hun nek uitsteken, die de benen onder hun lijf vandaan rennen. Ik hoop dat, wanneer het corona virus is afgezwakt, en het normale Hollandse leven weer aanvangt, we dit harde werken niet zomaar zijn vergeten. Wanneer het perso neel in de zorg of in het onderwijs de straat op gaat om te vragen om hogere lonen en minder werk druk, de regering niet vergeet dat juist zij op dit moment ons land gaande houden. Iedereen ziet het: zonder jullie zijn we reddeloos verloren Premier Rutte, minister Bruins (Medische Zorg) en minister Grapperhaus (Justitie en Veilig heid) moesten moeilijke vragen vanuit alle partijen beantwoor den over het besluit. Want de sec tor zelf wilde sluiting. ,,Wij hebben hier grote zorgen over'', zei SP'er Maarten Hijink. „Waarom stuurt de premier onze kinderen naar school, maar moe ten ouders thuiswerken?'' Het CDA wil dat scholen actief gehol pen worden om open te kunnen blijven als leraren ziek worden. Ook PvdA-leider Lodewijk As- scher vindt de risico's groot. ,,Hier rust een grote plicht op het kabi net om te bewijzen waarom we het anders moeten doen dan Denemarken, waar ze ook niet gek zijn." Volgens Asscher zitten we in een 'nationale crisis'. Hij steunt de maatregelen, maar noemt ze nog veel te vrijblijvend. Over andere stappen die het kabinet afkondigde om de gevol gen van het coronavirus in Bra bant te verzachten en het virus in de rest van Nederland in te dam men, heerst verdeeldheid. Veel partijen vinden dat de regering passend ingrijpt. ,,Het kabinet vaart op experts en dat steunen wij. Wat ons betreft doet het ka binet alles om alle Nederlanders te beschermen", aldus D66-leider Rob Jetten. ,,Toch begrijp ik dat mensen thuis twijfels hebben over de aanpak.'' De PVV ziet het, net als Forum voor Democratie, compleet an ders. Geert Wilders: ,,Het is te weinig en het is te laat. Als het kabinet de ernst van het corona virus niet zo lang had onderschat en eerder maatregelen had geno men, waren er nu minder proble men geweest." Rutte beseft dat de maatregelen heel veel mensen raken, zei hij. ,,We moeten deze strijd met ruim 17 miljoen mensen winnen. Het is onverstandig om nu te denken: het zal allemaal wel.'' vrijdag 13 maart 2020 lulde Artsen en verpleegkundigen, die Hulde ook aan de docenten. Het kabinet kreeg gisteren tijdens een groot debat felle kritiek vanuit de Tweede Kamer voor het openhouden van lagere en middelbare scholen, ondanks de uitdijende coronacrisis. Edwin van der Aa Den Haag bij aankoop van een G90, G9, of GH5 met één of meerdere Leica lenzen uit de selectie* adviesprijs Lumix Lumix adviesprijs Heel veel kortingen op diverse tassen en koffers* SONY A7 SEL 28-70MM OSS HOLIDAY KIT Artikelnummer: 12332404 Artikelnummer: 12293608 Canon EOS RP EF-RF mount adapter Instap full frame mirrorless camera voor de enthousiaste fotograaf Samsung 43 inch 4K Ultra HD LED TV Artikelnummer: 12303308 Artikelnummer: 12268989 Canon EOS R EF-RF mount adapter Full frame mirrorless camera voor de gevorderde fotograaf. LG 50 inch 4K Ultra HD LED TV Artikelnummer: 12330190 Bekijk de voorwaarden op kamera-express.nl/acties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6