10 GEZOND FIT Goed voor je darmen zorgen is hip. Een nieuwe reinigingskuur verwent je buik en helpt je af van ziekmakers. Redacteur Koos de Wilt werpt zich op als proefkonijn en houdt een dagboek bij. 'Ik wil weleens weten of ik me hierna beter voel.' riAAG- vrijdag 13 maart 2020 darmen Tekst Ellen den Hollander Illustratie Tjarko van der Pol SLOKOAfm OIKKÊ DARM Dunne pAfcn EMDELDAKH it wordt een beetje een vies verhaal, waarvoor alvast onze verontschul digingen. Het gaat over poep, opge blazen buiken en vliezen die het lijf verlaten. Voor wie niet afhaakt: het draait hier om darmbacteriën (zie ka der), die extreem belangrijk zijn voor het welbevinden. De meeste mensen weten al wat vasten is of een detox met sapjes. Powerfood-goeroe Renske Kroes adviseerde een paar jaar geleden klei te eten om jezelf een schoon lijf te geven. Niet verstandig, adviseerde een darmexpert toen. Een nieuw soort schoonmaakkuur claimt verder te gaan dan reguliere methoden. Morgenisnu.nl, dat zich een 'holisti sche gezondheidsshop' noemt, stelt dat de meeste mensen in de westerse wereld 'vervuilde darmen' hebben. Daardoor zouden kwaaltjes en ziek tes ontstaan. Schadelijke bacteriën, stelt de alternatieve nieuwssite, ho pen zich op en vormen een 'biofilm'. Dat is 'een ongezonde slijmlaag in de darmplooien'. Omdat die laag naast bacteriën ook vaak schimmels en virussen bevat, kun je voedings stoffen en medicijnen minder goed opnemen. Wie in één klap af wil van die ge vreesde slijmlaag (weten hoe die er uitziet? Googel op 'biofilm' en 'darm reiniging'), kan een darmreinigings- kuur inzetten. Vezels in een shake hechten zich aan de slijmlaag en zor gen ervoor dat deze loslaat. Hierdoor zou je lichaam een 'reset' krijgen. Het product dat natuurgeneeskun dige en homeopaat Co van Twillert heeft aangepast voor de Nederlandse GO d voor de a rote

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58