Van Oud-Vossemeer tot Sluis: alle afgelastingen op een rij ZEELAND 15 CORONAVIRUS TREFT DE SPORT Als gevolg van het coronavirus wordt er de rest van de maand niet gevoetbald. Veel clubs sluiten de deuren helemaal. De Brabantse clubs hadden al een voetbalban, de rest van Nederland volgde gisteren. Niet alleen voor komend weekeinde, maar voor de hele maand maart. Alle wedstrij den van veld- en zaalvoetbalver enigingen gaan tot en met 31 maart niet door. Deze historische maatregel van de voetbalbond KNVB volgde na de persconferentie van minister president Mark Rutte. Daarin wer den meerdere maatregelen aange kondigd om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De KNVB haalt alle geplande wedstrijd van de agenda. Maar be halve dat adviseert de bond 'alle amateurverenigingen om ook geen trainingen, oefenwedstrijden of andere grote bijeenkomsten te organiseren', aldus Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal KNVB. In het Zeeuwse amateurvoetbal werd de maatregel vrijwel meteen door tientallen verenigingen in de praktijk gebracht. Met deze Zeeuws lockdown werden trai ningen geschrapt en het slot (voorlopig) tot 1 april op de deur van de kantines en sportparken dicht gedraaid. De maatregel zal wel voor de no dige logistieke hoofdbrekens zor gen, bij de voetbalbond en bij clubs. Drie complete speelrondes moeten, als de situatie rond het coronavirus het toelaat, na 1 april worden gespeeld. Het paasweek einde en in de meivakantie zijn opties, maar niet voor alle clubs. Doordeweekse speelrondes zijn schier onomkoombaar. Van der Zee hoopt op begrip van de clubs voor 'dit lastige be sluit'. ,,En ik hoop op de medewer king van alle clubs om gezamen lijk de competities tot een goed einde te brengen. De komende pe riode gaan we nadenken over een goede oplossing voor ons amateur voetbal.'' Reünie Een in het oog springende wed strijd die door de maatregelen te- gen het coronavirus niet kan door gaan, is het treffen in de eredivisie zaalvoetbal tussen koploper Hovo- cubo en nummer negen Groene Ster Vlissingen. Bij de thuisclub speelt Saïd Bouzambou, die groot is geworden bij de Vlissingers. Voor hem betekende de wedstrijd dus een reünie met zijn oude club en oud-ploeggenoten. Ook de uitreiking van de Ko de Winter Fairplay-bokaal, die ko mende maandag zou plaatsvin- den, gaat niet door. Het zou de eer ste keer zijn geweest dat de scheidsrechtersvereniging Noord en Zuid-Beveland de prijs uitreikt na het overlijden van Ko de Win ter, eind december vorig jaar. De sportiefste Bevelandse ploeg van het seizoen 2018/19 moet nu nog langer wachten op zijn prijs. On der meer door het ziekbed van Ko de Winter ging de uitreiking op de eigenlijke datum in 2019 ook al niet door. Dit jaar is het coronavirus de boosdoener, in 2018 waren slechte weersomstandigheden de reden. Door sneeuw en een glad wegdek kon de organisatie de vei ligheid van de renners niet garan deren en werd de koers afgelast. Dat was de eerste keer sinds 1953, toen de Watersnoodramp een streep door de wedstrijd zette. Toen werd de koers overigens nog in de zomer verreden. Ook de Zwinstedenloop in Sluis kan door de maatregelen tegen het coronavirus niet doorgaan. Het internationale evenement, dat ook over Belgisch grondge bied voert, was toe aan zijn 27ste editie. Behalve deze twee evenementen gaat er nog veel meer niet door. Een overzicht. Atletiek Naast de Zwinstedenloop gaat ook de Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamstede gaat zo goed als zeker niet door. Basketbal Tot en met 31 maart zijn alle wed strijden afgelast. Of en wanneer de wedstrijden worden inge haald, wordt later bekend Biljarten De KNBB had alle competities al stilgelegd tot 18 maart. Die maat regel is verlengd, in ieder geval tot en met 31 maart. Dammen Het advies van het begin deze week, evenementen in Noord Brabant afgelasten, geldt nu lan delijk. De rest van de maand wordt er niet gespeeld. Handbal Tot en met 31 maart wordt er niet gespeeld. Ook wordt geadviseerd alle trainingen en bijeenkomsten te schrappen. Hockey Alles is tot 1 april afgelast. Dat geldt voor alle ploegen op alle ni veaus. Judo Tot en met 31 maart alle trainin gen en bijeenkomsten afgelast in het judo, aikido en jiujitsu. Dat is het advies van de judobond. Korfbal De competitie ligt tot 1 april stil en de KNKV adviseert ook trai ningen en clubbijeenkomsten niet door te laten gaan. Paardensport De finale van De Kroo's Dressuur Cup Zeeland gaat zaterdag niet door. Ook andere evenementen zijn geschrapt. Rugby Rugby Nederland laat weten dat de competitie tot nader order is afgelast, minimaal tot 31 maart. Dat geldt voor alle niveaus. Schaken Pas op 28 maart staat er weer een competitieronde op het pro gramma. Komende week gaat de schaakbond daarover in beraad. Tennis Competities en toernooien wor- den in het hele land stilgelegd, minstend tot 1 april. Tafeltennis Zoals in bijna alle andere sporten liggen ook in het tafeltennis de competities zeker tot en met 31 maart stil. Turnen De turnbond KNGU heeft beslo ten alle evenementen tot en met 31 maart af te gelasten of uit te stellen. Volleybal Tot en met 31 maart gaat overal een streep door. Wedstrijden, maar ook trainingen. Zwemmen Alle competities en activiteiten zijn stilgelegd, ook in het water polo. vrijdag 13 maart 2020 Zeeuwse clubs kiezen lockdown: kantines rest van de maand op slot Rudy Boogert en Daniel Vervelde Vlissingen Crisisberaad in de bestuurskamer van voetbalvereniging Bevelanders uit Kamperland. Tot en met 31 maart wordt er sowieso niet gevoet bald als gevolg van de corona-maatregelen. foto johan van der heijden VLISSINGEN Voor de tweede keer in drie jaar is de wieler ronde van Oud-Vossemeer afge last. De koers stond voor mor gen op de kalender.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43