WIM HOFMAN Idyllisch landschap 9 En zo kwam ik in het Ad miraal De Ruyter Zieken huis terecht voor een car- dioversie, waarbij je een stroomstoot krijgt waardoor je hart zich weer meer gedeisd houdt en regelmatiger gaat pompen. Voordat die elektrische schok ge geven wordt, gaat men vanzelf sprekend een en ander onderzoe ken. Zo maakt men een electrocar diogram oftewel een hartfilmpje, waarbij er tien elektroden op je li chaam geplakt worden, die met snoeren aan het ECG-toestel zijn verbonden. Er wordt ook nog een echocardiografie gemaakt waar door ze een beeld krijgen van je hart. Natuurlijk wordt er voldoende bloed afgenomen en je krijgt een infuus in je arm en een slangetje voor zuurstof in je neus. En dan word je weggemaakt. - ,,En waar wilt u van dromen?" vroeg een vriendelijke stem naast mij. - ,,Ik droom graag over een mooi landschap", antwoordde ik. Ik heb goede ervaringen met dromen over mooie landschappen. - ,,Een landschap in Toscane?" vroeg de stem weer. Iemand anders begon over het coronavirus. Ik probeerde me een landschap voor te stellen. Ik zag nog wat gezichten rond me; gin gen ze misschien wat op bomen lijken? Men begon daarna over een lekkere Italiaanse maaltijd met een goed glas wijn. En ik hoorde nog wat gelach. Dat was het en toen was ik weg. Weg is volgens mij wel het juiste woord. - „Mijnheer Hofman?" hoorde ik. Ik was er dus weer. Het was ge beurd, de stroomstoot was gege ven en mijn hart was weer goed en klopte weer regelmatig, zeiden ze, maar het was alsof er niets ge beurd was: ik had niet gedroomd en geen Toscaanse heuvels met olijfbomen of cipressen gezien en van een Italiaanse maaltijd met een glas wijn had ik niks gemerkt. Vreemd is het wel, anesthesie. En het is fantastisch. Je bent je tij- dens de verdoving van niets be wust, al klinkt dat raar. Je voelt niets, je hoort niets, je slaapt niet en je droomt niet. Je bent nergens. Het lijkt me een mooie manier van doodgaan: je hebt geen centje pijn. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Marinierskazerne (73) Toen premier Rutte op bezoek in Vlissingen was, ging hij voor honderd procent achter zijn staatssecretaris Barbara Vis ser staan. Zoals bekend heeft dit geen enkele maar dan ook echt geen enkele waarde omdat hij in het verleden ook achter diverse ministers, staatssecretarissen en leden van de VVD is gaan staan en voor honderd procent hun be trouwbaarheid garandeerde. Henry Keizer, Loek Hermans, Krikke, Ivo Opstelten, Robby Lin- schoten, Jeanine Hennis, Van Hage, Harbers, Ten Broeke, Huib van Vliet, Duthler, Menno Snel, Halbe Zijlstra, Aad van de Steur, Wilma Mansveld, Anouchka Mil tenburg en Frans Weekers. Aan dit lijstje kan wat mij betreft ook Barbara Visser worden toege voegd, ook al blijft ze nog steeds staatssecretaris. Wat mij nog het meest tegenviel was dat onze Zeeuwse vertegenwoordigers on geacht hun politieke partij alle maal tegen het plaatsen van de kazerne in Vlissingen stemden. Met zulke vertegenwoordigers verlies je altijd. Jaap van Belzen, Vlissingen Marinierskazerne (74) Een intentieverklaring heeft de waarde van het papier. Een con- tract heeft altijd een ontbindend artikel. In 2017 begon het in Doorn te dagen en rommelen dat een verhuizing naar Vlissingen in zicht kwam. Enquête wees uit dat men daar echt niet voor gepor teerd was. Naar aanleiding daar van moet in 2018 overleg gevoerd zijn tussen de vier hoofdrolspe lers te weten: mevrouw Visser, de heren Polman en Van den Tillaar en het hoofd van de mariniers. De oppositie tegen verhuizing lag op het bordje van mevrouw Vis ser. De mariniersleiding waar schuwde dat bij de toen al op gang zijnde leegloop het einde van het korps in zicht kwam. Op dat moment had bij de andere he ren een felrode lamp moeten gaan branden. Overmacht. Vul voor Vlissingen bijvoorbeeld Groningen of Maastricht in en de weerstand was hetzelfde. Ge zocht en gevonden een plekje dichterbij. Einde aanspraken en verhaal. D. Gooris, Vlissingen (Discussie gesloten) Excuses Indonesië Premier Rutte vertelde maandag tegen een Telegraaf-verslaggever dat tijdens het staatsbezoek aan Indonesië geen excuses zouden worden gemaakt. 'Indonesië zit niet te wachten op allemaal grote signalen van ons', citeerde hij. Nou heeft Zeeland al geen ver trouwen meer in het kabinet en de heer Rutte, en hieruit blijkt weer dat dit ook weer een perti nente leugen is van hem. Dinsdag 10 maart staat er dan ook in de krant dat onze koning wel dege lijk excuses heeft aangeboden aan Indonesië. Dit bedenkt onze ko ning natuurlijk niet zelf, maar hij wordt ingefluisterd door Rutte en het kabinet. Wederom dus een grove leugen door onze premier. Het is inmid dels een slechte gewoonte gewor den van hem. Iris Ridderikhoff, Middelburg Excuses Indonesië (2) Wat de koning zei, was met de volle instemming van de rege ring. Niet de koning is verant woordelijk, maar de betreffende minister en de regering spreekt met een mond. Drie deelne mende partijen in deze regering en hun toenmalige achterban speelden een grote rol in dit drama waarin veel fout ging. Om nu met deze excuses te komen zonder vermelding van de fouten die ook de andere zijde maakte klinkt wel erg wrang en zal een grote groep van die achterban veel pijn doen. N. van der Wekken, Brouwershaven Schooladvies Zeeuwse scholen weer bij beste bij de eindtoets (10 maart). Na de toetsen worden de ouders uitge nodigd om het resultaat op school te komen bespreken. Destijds gingen wij ook met knikkende knieën naar het hoofd van de openbare school 'De Achthoek' in Wolphaartsdijk. De cijfers van onze dochter mochten er zijn en toen kwam het advies. De man zou vmbo adviseren en keek ons dringend aan. ,,Dat gaat niet ge beuren", zei ik. ,,Onze gedachten gaan uit naar de havo en niets an ders." De man beweerde dat het een slecht idee was, want hij kende onze dochter beter. De arrogantie zeg! Ik vertelde hem daarop dat wij onze dochter beter kennen dan iemand anders. Onze dochter heeft dus wel de havo met goed gevolg doorlopen en is daarna op de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht gaan studeren en is met lof geslaagd. Conclusie: ou ders neem niet klakkeloos het ad vies van de school over. B. Slierendrecht, Wolphaartsdijk Corona (2) Dat mensen die met het corona virus zijn besmet in quarantaine worden geplaatst, is begrijpelijk én noodzakelijk. Misschien zou hetzelfde moeten gebeuren met alle politieke en godsdienstige haatpredikers. Hun 'ziekte' vormt tenslotte een regelrechte bedrei ging voor de geestelijke gezond heid van de bevolking en is min stens even besmettelijk als het huidige virus. Bovendien ver spreidt het zich vaak sneller en verder dan gedacht, ook onder de radar. Albert Kort, 's-Heer Hendrikskinderen Gebarentolk Dove Machiel zag zijn kans en nam die om aandacht te vragen voor zijn situatie (12 maart). Er zijn namelijk veel doven en slechthorenden die - indien er belangrijke informatie via de me dia komt - hiervan niets mee krij gen, omdat er geen doventolk aanwezig is. Dat is te gek voor woorden. Het is een kwestie van even de zaak op orde brengen in medialand. Dit is belangrijk om dat iedereen recht heeft op nieuws. Goed gedaan Machiel! Els Bierens Keeris, Kortgene vrijdag 13 maart 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Koning Willem-Alexander biedt Indonesië excuses aan tijdens het staatsbezoek aan het land. Rechts president Joko Widodo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37