Nieuwe snelheid geldt zodra een bord is onthuld Hulst ging te ver in fraudejacht Leo legt na 70 jaar de eerste steen Storm Ciara leek het voor de bezitters van strandhuisjes op Walcheren te zoveel zand weggeslagen dat het plaatsen van de kotjes niet door dreigde te gaan. Maar Strandexploitatie Veere mag nu toch eenmalig zand van het lagergelegen strand weghalen om aan de voet van de duinen weg te leggen. Het werk is in volle gang. Zo kunnen alle huisjes aan de Walcherse zuidwestkust toch nog worden geplaatst.zeeland 6 Officieel gaat de snelheidsverla ging naar 100 kilometer per uur maandag 16 maart pas in, maar op sommige snelwegen eerder. Het lukt Rijkswaterstaat niet om van alle ruim vierduizend nieuwe borden het plastic in één nacht te verwijderen. Wie te hard rijdt, loopt het risico al voor 16 maart te worden beboet. In Zeeland staan de borden al klaar, afgeplakt met plastic. Van vandaag 21.00 uur tot zondag 05.00 uur worden de zakken van de borden gehaald, aldus een woordvoerder van Rijkswater staat. ,,Waar het plastic eraf is, gaat het nieuwe regime meteen in." Het onthullen van de nieuwe borden begint aan de oostelijke kant van de A58, dus in de buurt van Rilland, aan beide zijden van de snelweg. Overdag Dat betekent dat automobilisten daar morgen overdag al niet har der meer mogen dan 100 kilome ter per uur. De snelheidsbeper king geldt van 06.00 uur tot 19.00 uur. Op wegen waar nu nog 120 of 130 kilometer per uur mag wor den gereden, mag dat straks ook in de avonduren en 's avonds. Rijkswaterstaat werkt vanuit Rilland in de richting van Vlis- singen. In de loop van zaterdag wordt het stuk A58 waar de nieuwe maximumsnelheid geldt steeds langer. ,,De boodschap is dus om goed op de borden te let ten", waarschuwt de woordvoer der van Rijkswaterstaat. Vanaf zondag mag er in heel Zeeland overdag niet harder meer worden gereden dan 100. ,,De planning is nu dat de klus zon dagochtend vroeg geklaard is", al- De planning is nu dat de klus zondagochtend vroeg geklaard is dus Rijkswaterstaat. Voor de Del taweg (A256) tussen de A58 en Goes geldt dat ook 's avonds en 's nachts het gaspedaal niet dieper mag worden ingetrapt dan 100 km/uur. Die weg is van de pro vincie. Vanaf zaterdag worden daar nieuwe borden geplaatst. Op plekken waar die zijn neergezet, gaat de snelheidsbeperking ook meteen in. Op rijkswegen gaat de snelheid terug om de uitstoot van stikstof te beperken. De Deltaweg is te ge vaarlijk om harder dan 100 kilo meter per uur te rijden, vindt de provincie, vandaar dat nieuwe snelheid ook 's avonds en 's nachts geldt. Veiliger In de bocht van de A58 vanuit Bergen op Zoom in de richting van Zierikzee zijn al meerdere ongevallen gebeurd, evenals bij de afslag naar Goes-zuid en knooppunt de Poel. Door in- en uitvoegend verkeer zijn er soms grote verschillen in rijsnelheid. Bovendien ontstaan tijdens spits uren regelmatig files. Met een maximum van 100 kilometer ver wacht de provincie dat de door stroming verbetert en de weg vei liger wordt. Vrouw werd maanden in de gaten gehouden Yersekenaar lost eindelijk belofte aan zijn vader in m vrijdag 13 maart 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl lUiilmifaithr: 'r>*r FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Morgen al maximaal 100 km/uur op A58 Automobilisten die dit weekend de A58 of de Deltaweg opgaan, moeten goed op de borden let ten. Van vanavond tot zondag ochtend onthult Rijkswater staat de nieuwe 100 kilometer per uur-borden. Waar het plas tic eraf is, geldt meteen 100 ki lometer per uur als maximum snelheid. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - woordvoerder Rijkswaterstaat ZEELAND4 ZEELAND 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29