1 t WEEKENDEN Madurodam MEDIA CULTUUR 25 vrijdag 13 maart 2020 op zondag. Op maandag praten de twee na in de keuken van Kamphues onder het genot van een lunch, die altijd in het teken staat van het land waar de GP plaatsvond. Nou ja, genot? Dat hangt er vanaf wie je het vraagt. Doornbos: ,,Ik hoop dat Rob in de tussentijd een kookcursus heeft gevolgd.'' Plagerig De plagerige opmerking komt niet uit het niets. Het dollen zit in het dna van de tandem Doornbos/Kamphues. ,,Al- leen als het gaat over vrouwen, drank en Formule 1 kunnen we het aardig vinden'', zegt Kamphues, die vanavond een fles tequila meeneemt naar Oss. ,,Om de laatste voorstelling te vieren, het lijkt me niet verstandig als een van ons daarna nog achter het stuur zou kruipen. Wacht even, blijf even han gen, het theater belt.'' Na een mi nuutje: ,,Zijn we weer, het gaat van avond gewoon door, hoor.'' Elke maandag na een grand prix komt een nieuwe aflevering van Crashen in de keuken online. Vorig jaar begonnen de twee ermee terwijl het F1-seizoen al bezig was. Wat ze dit jaar misschien anders gaan doen? ,,Hopelijk beter eten'', zo kopt Doornbos de voorzet in. ,,Ik moet niet overdrijven, ik heb vorig jaar echt een keer lekker gegeten. Dat was na de grand prix van Amerika. Alleen had ik toen zelf Herman den Blijker meegenomen om te koken. Kon ik een keer naar huis zonder Rennie's in te nemen.'' ,,Ach'', countert Kamphues de oud coureur, ,,zijn Formule 1-carrière is op niets uitgelopen, hij probeert nu wat bij te klussen als analyticus, maar het is natuurlijk allemaal niks. Zijn vrouw belt me ook weleens op: 'Neem hem in vredesnaam mee.' Met Robert omgaan voelt voor mij als sociaal werk.'' De knipogen mogen wat afleiden van de inhoud, het onderonsje op maandag staat wel degelijk in het teken van autosport. De twee analyseren de laatste race, laten betrokkenen waar mogelijk inbellen met een Skypever- binding en tonen zogeheten on board- beelden die lang niet allemaal te zien waren tijdens de race op zondag. Wan neer Kamphues en Doornbos op zon dagavond de studio verlaten, knaagt vaak het gevoel dat ze de tv-kijker nog niet alles hebben kunnen vertellen. ,,Sommige reacties komen te laat binnen of zijn er pas de volgende dag'', vertelt Kamphues, die er op maandag een vaste routine op nahoudt. ,,Om negen uur begin ik met de voorberei dingen van het koken en daarna bekij ken we wie we eventueel in de uitzen ding willen en wat we zeker moeten bespreken.'' Doornbos: ,,Begin je om negen uur met de voorbereidingen? Misschien moet je dat voortaan om zes uur proberen.'' Bekijk vanaf de eerste racezondag Crashen in de Keuken op de website bij /video Het voordeel Exclusief voordeel op 28 en 29 maart Tijdens de waanzinnige weekenden genietje extra voordelig van onder andere Madurodam. En dat is één en al beleving. Van het park tot de spectaculaire attracties. Je komt ogen, maar vooral handen tekort tijdens je ontdekkingsreis door Nederland. Samen ontdek je dit land letterlijk en figuurlijk op z'n grootst. Een dag voor jong en oud, vol zien, doen, spelen en leren. Bestel nu snel j'ouw tickets, want OP=OP! Bestel tickets op pzc.nl/waanzinnig i ".üJ.' Het eerste seizoen van Crashen in de keuken, foto s ad aan de lunch !-J *p.p. per park. Geldig op de daarvoor geselecteerde datum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25