CORONAVIRUS JOL Walcheren ■Evenementen met meer dan 100 personen verboden ■Musea, theaters, bioscopen en concertzalen blijven dicht ■Hogescholen en universiteiten schrappen colleges ■Wie verkouden is, hoest, keelpijn heeft of koorts, moet thuisblijven ■Ook kerkdiensten met meer dan 100 personen verboden ■Personeel in de zorg, brandweer en politie mogen niet meer naar het buitenland ■Bezoek aan ouderen en andere kwetsbaren moet zoveel mogelijk beperkt worden Premier Mark Rutte kondigde de ongekend ingrijpende maatregelen gistermiddag aan na crisisberaad met zijn kabinet: „Nederland is een patiënt die behandeld moet wor den.'' Door de snelle stijging van het aantal coronabesmettingen (giste ren 111 meer dan een dag eerder tot totaal 614) moet veel van het sociale leven in Nederland tot 1 april in de pauzestand, net als in Noord-Bra bant al het geval was. Het is een zeldzame crisismaatregel met grote gevolgen. Evenementen of bijeen komsten met meer dan honderd bezoekers worden geschrapt, men sen moeten zoveel mogelijk thuis werken. Minder weerstand Wie verkouden is, snottert, keel pijn heeft of koorts, moet thuisblij ven. Voor ouderen en mensen met minder weerstand geldt: mijd grote gezelschappen en het openbaar vervoer. Alle voetbalwedstrijden, van amateurs tot profs, zijn deze maand afgelast. Concertzalen, casi- no's, musea en theaters zullen tot eind maart geen evenementen kunnen houden. Nederland is een patiënt die behandeld moet worden Dit grove geschut is vooral nodig omdat bij 123 Nederlandse corona patiënten de besmettingsbron on bekend is. Dat maakt beteugeling van de ziekte lastig, zeker omdat verschillende ziekenhuizen nu al kampen met (dreigende) capaci teitsproblemen of ic's die vollopen. Gisteren overleed in Breda de zesde coronapatiënt. Kinderdagverblijven en scholen blijven, ondanks een eerdere op roep van schoolleiders, voorlopig wel open. Dit omdat daar relatief 'weinig besmettingen zijn', zei Rutte. Ook zou het stilleggen van het onderwijs te 'grote maatschap pelijke gevolgen' hebben, omdat veel ouders dan niet kunnen wer ken. Kinderen die verkouden zijn, moeten wel thuis blijven. Voorals nog gelden er geen algemene reisbe perkingen en gaat Nederland niet 'op slot'. In reactie op het kabinets besluit namen veel organisaties en instanties meteen nieuwe maatre gelen. Zo staken de hogescholen en universiteiten alle lessen en tenta mens tot 1 april. P2 t/m 7 NEGENDE ZEEUW vrijdag 13 maart 2020 Nieuwsmedia FOTO SEM VAN DER WAL/ANP Het wordt stil op de snelweg en in de sportkantine. Rigoureuze restricties voor het sociale leven moeten helpen om het coronavi rus te stoppen. Tot april zijn grote evenementen taboe en werkt personeel zo veel moge lijk thuis. Wie verkouden is, moet binnenblijven. Niels Klaassen Den Haag - Premier Mark Rutte In Kamperland is gisteren de negende Zeeuwse besmetting met het coronavirus vastge steld. Het gaat om een man die inmiddels in thuisisolatie zit. Het gaat relatief goed met hem. Voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio Zeeland zegt dat er geen uitzonderingen worden gemaakt op de regel dat bijeenkomsten van meer dan honderd mensen verbo den zijn. Dat heeft grote ge volgen voor allerlei organisa ties, sportclubs en bedrijven in Zeeland ZEELAND 2 en 14 Vandaag start met bewolking en buien. In de 9°C middag droger. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1