Politie pompt sloot leeg voor sporen NIEUWS 13 Ultieme zoekactie naar aanwijzingen over raadselachtig sterfgeval in Fries dorp Er gaat geen dag voorbij dat Hen- drikus Dijkstra niet denkt aan het drama dat zich bijna drie weken geleden voltrok. Samen met zijn echtgenote woont hij pal tegenover de oprijlaan waar zijn overbuur vrouw Karin Grijpstra op zondag morgen 23 februari dood werd gevonden. ,,Ze was zo'n lieve, leuke meid die nooit met iemand ruzie had. Ik begrijp gewoon niet wat er kan zijn gebeurd.'' Dijkstra is niet de enige die diep bedroefd is en met een hoofd vol vragen zit. Het gemis in het dorp met nog geen vierhonderd inwo ners is groot. Bij de brievenbus aan het begin van de oprijlaan van het huis van Grijpstra ligt een kleine bloemenzee. 'Niet te geloven, zo zinloos', schreef een van de omwo nenden op een kaartje. Buren herinneren zich de vrouw als iemand met een groot hart voor dieren. Meer dan 35 jaar lang werkte ze als assistent bij een dierenkliniek in Leeuwarden. Voor haar huis hield ze schapen, samen met haar echtgenoot Dirk. Op het erf liepen katten en een hond. Deze hond, een Deense dog, zou ze nog hebben uitgelaten op de avond voordat een van haar doch ters haar vond. Het was toen rond middernacht, een tijdstip waarop de vrouw volgens de politie vaak nog wakker was. Het dier was niet aangelijnd en is zelfstandig terug- gelopen naar huis. In de sloot heeft echtgenoot Dirk later een paal geslagen en er een bos bloemen aan gehangen. Het memoreert de plek waar hij zijn vrouw verloor. Zes dagen later overleed Dirks vader. Modder ,,We leven allemaal erg met hem mee. Dit gun je niemand'', zegt Jaap Keizer van de dorpsvereniging. Hij komt 's morgens een kijkje nemen bij de graafwerkzaamheden van de politie. Rechercheurs in water dichte pakken hebben aan twee kanten van de sloot netten ge plaatst. Dat moet voorkomen dat bij het leegpompen de stroming eventuele sporen wegspoelt. Daarna haalt een graafmachine het slib uit de geul en zoeken zeven forensisch experts in de modder naar sporen van de dader. Waarnaar de politie precies op zoek is, wil wijkagent Cees Hoek stra niet toelichten. Dat zou het onderzoek kunnen schaden. ,,Maar we willen er zeker van zijn dat we niets missen. Daarom kijken we hier nu goed of we iets kunnen vinden.'' Om diezelfde reden maakte de politie de afgelopen dagen al een 3D-scan van de omge ving, zijn er luchtopnames gemaakt en wordt aan iedereen die in de uren voor of na het misdrijf in de buurt was gevraagd of ze iets ver dachts hebben gezien. Ook hield de politie de afgelopen weken extra toezicht, want bij veel bewoners zit de angst er goed in. Vooral omdat in dezelfde periode enkele jongens mensen uit het dorp zouden hebben overvallen. Hen- drikus Dijkstra doet nu elke avond om acht uur de deur op slot, wat hij voorheen nooit deed. ,,Zolang we niet precies weten wat er is ge beurd, voel ik me niet veilig meer.'' Of de jongens ook iets te maken hebben met deze zaak is specule ren. Volgens Jaap Keizer van de dorpsvereniging gaan op dit mo ment de wildste scenario's rond. ,,Maar niemand heeft vooralsnog een idee. We kunnen alleen maar hopen dat er snel een einde komt aan deze onduidelijkheid. De ou ders van de vermoorde Marianne Vaatstra hebben dertien jaar op een antwoord moeten wachten. Laat dat nu alsjeblieft niet zo zijn.'' vrijdag 13 maart 2020 GO In een poging duidelijkheid te krijgen over de mysterieuze dood van Karin Grijpstra uit het Friese Cornjum heeft de politie gisteren de sloot voor haar huis bijna leeggepompt en minutieus doorzocht. Raymond Boere Cornjum M De politie plaatst netten om sporen op te vangen die meer kun nen vertellen over de dood van Karin Grijpstra. FOTO'S ANTON KAPPERS, POLITIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13