II Yersekenaar opent nieuwe pluktuin GroenRiJK Middelbura 7 ,,Ik word er helemaal duizelig van", roept één van de leerlingen van De Sprienke als hij rondjes draait in zijn rolstoel. Want op de Goese mytylschool wordt deze maand een serie rolstoeldans lessen gegeven. ,,We hopen dat er iets uit voortkomt." n de gymzaal van De Sprienke doet een twaalftal leerlingen fanatiek mee aan de dansles. De uit Ede afkom stige lerares Nel van der Vegte geeft via een microfoon aanwij zingen. ,,1, 2, 3, 4, en ook weer ach teruit 2, 3, 4. Langs elkaar heen. Niet tegen elkaar aan", moedigt zij de dansers aan. Sportleraar Nico de Hullu van De Sprienke: ,,Zij is van de landelijke organisa tie van rolstoeldansen en danst op hoog niveau." Gedurende de maand maart komt Van der Vegte elke woens dag van de Veluwe naar Goes voor een uurtje dansles. ,,We laten de leerlingen op deze manier kennis maken met dansen", legt De Hullu uit. ,,Dat doen we ook met andere sporten zoals judo en ta feltennis. Aan het begin van het jaar hebben de leerlingen kunnen aangeven waar ze aan willen meedoen. Degenen die zich heb ben opgegeven voor het dansen vinden het tot nu toe allemaal heel erg leuk." De Hullu hoopt dat er een structurele rolstoeldansles voor kinderen uit voortkomt. ,,Het is tot nu toe heel beperkt wat zij aan sport kunnen doen. Er is rolstoel- hockey, -basketbal en -tennis. Daar houdt het wel een beetje mee op. Daarom zou het mooi Ook op sociaal vlak is het heel belangrijk. Denk maar aan de contacten die je daar legt zijn als we hier ook het dansen zouden kunnen opstarten. Het is goed voor de kinderen dat ze kun nen bewegen, maar ook op sociaal vlak is het heel belangrijk. Denk maar aan de contacten die je daar legt." Deelnemer J ochem heeft er wel oren naar, zo'n dansles. Buiten school doet hij al aan rolstoel- hockey. ,,Bij Goes", laat hij weten. Zou hij dan op dansles gaan als dat mogelijk zou zijn? ,,Ik zou er zeker over denken", antwoordt hij. En als hij zou moeten kiezen tussen hockey en dansen? ,,Dan kies ik toch voor hockey." De Sprienke werkt bij de sport en danslessen samen met de kin- derrevalidatieafdeling Reigerbos, vertelt De Hullu. ,,Ons gezamen lijke doel is kinderen in hun vrije tijd aan het sporten te krijgen. Vandaar dat hier nu ook bewe gingsagoog (Niels Luteijn) van Revant rondloopt." Intussen is danslerares Nel aan beland bij de einddans: het paar- dansen-met-loper. ,,Stamp, stamp, stamp, klap, klap, klap, lo per doet een rondje en dan samen draaien." De muziek van Red necks (Cotton Eye Joe) klinkt hard door de gymzaal. Toch weet de lach of het gegil van de deelne mers af en toe het rauwe country- geluid te overstemmen. Alleen dat is al een prestatie van formaat. Lol Maar het belangrijkste lijkt dat de rolstoeldansers allemaal een lach op hun gezicht hebben. Ze heb ben er lol in. En ja, een enkeling wordt dan misschien een beetje duizelig van al het gedraai. Maar eerlijk is eerlijk, juf Jenny van der Ster had het al gezegd toen haar werd gevraagd wat er ging gebeu ren: ,,Ik ga je zo in de rondte slin geren dat je er rottig van wordt." Al was dat natuurlijk als een grapje bedoeld. Het gaat hard met het 'imperium' van de Yersekenaar. Onder de naam La Fleur opende Steketee in 2017 zijn eerste pluktuin aan de Breed- sendijk bij zijn woonplaats. Die in 's-Heer Hendrikskinderen en Sint Gillis-Waas zijn inmiddels al num mer zeven en acht. De pluktuin in dat eerstgenoemde dorp komt nabij de grote kruising bij de Deltaweg. Steketee spreekt de hoop uit dat mensen vanaf april weer kunnen gaan plukken. Bij de pluktuin zullen klanten geen personeel aantreffen. Steketee vertrouwt op de eerlijkheid van de mensen. Bij elk plukveld staan de prijzen aangeduid, zodat plukkers weten hoeveel geld ze moeten ach terlaten. ,,Tot nu toe hebben we daar goede ervaringen mee'', vertelt de Yersekenaar, zelf zoon van een bollenkweker. ,,Het zal best wel eens voorkomen dat iemand niet betaald, hoor. Maar eigenlijk wil ik dat niet weten.'' Bloemsoorten Loran Steketee heeft de afgelopen tijd onderzocht welke bloemsoor ten hij nog meer kan gaan aanbie den, met name bedoeld om ervoor te zorgen dat er continu kan wor den geplukt. ,,De afgelopen jaren hadden we wel eens een periode dat er niks in bloei stond. Het is de kunst om dat te voorkomen, zodat klanten nooit teleurgesteld zullen zijn.'' DE SPRIENKE ROLSTOELDANSLES r KRUIEN 1 NAAR VOORDEEL Lvantit/m 24 MAART J Groen Rijk Middelburg donderdag 12 maart 2020 Sportleraar Nico de Hullu draait fanatiek een rondje om rolstoeldanser Jarne tijdens het onder deel paardansen. foto johan van der heijden Willem Adriaansens Goes - Nico de Hullu, De Sprienke Kijk op de site bij /video Samen dansen in de rolstoel bij De Sprienke Zelf een bos bloemen plukken kan binnenkort ook in 's-Heer Hendrikskinderen. Aan de Nieuwe Rijksweg heeft Loran Steketee uit Yerseke een pluk tuin aangelegd. Ook in het Vlaamse Sint-Gillis-Waas kun nen mensen binnenkort met een snoeischaar het veld in. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Rondjes draaien tot het je duizelt 3TRAYS ----- Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 uur Za. 10.00-17.00 uur Zo. 12.00-17.00 uur Groot- of klein- bloemige violen Viola F1 of cornuta. Diverse kleuren. 0 9 cm. Oraagtray 6 stuks 3.49 3 Stuks 1&47

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60