Zeeuws volkslied verliest van Ronnie Tober in Krabbendijke IN DE REGIO p:ir 6 Plan voor zielloos pand Yerseke MIJN DORP, MIJN STAD Maar voor het zover is, moet hij de raad er wel van overtuigen dat dit de beste oplossing is om het ge brek aan een dorpshuis te com penseren. En dus nodige hij op een winderige dinsdagavond de raadsleden uit om ter plekke te kijken in het gebouw dat grenst aan de brede school. Vissenkom Het eerste probleem wordt met een duidelijk. Waar tussen al die appartementengebouwen zit toch de ingang? In het donker zijn de namen op de gebouwen nauwe lijks te lezen en dan zit de ingang ook nog eens diep weggestopt. Eenmaal binnen overvalt je de zielloosheid van het pand. Muren van betonsteen, kaal, geen recep tie waar je iets kan vragen en een merkwaardige glazen vergader ruimte recht tegenover de ingang. Dat wordt anders, legt architect Jessica de Putter van Architecten Alliantie uit. ,,De entree wordt naar buiten gebracht, de hal wordt groter en die vissenkom gaat eruit. Het wordt een bibliotheekachtige ruimte." Het is de bedoeling vooral meer sfeer in het pand te brengen, zodat verenigingen of clubs er graag ko men. De raadsleden luisteren aan dachtig, maar houden de kaken stijf op elkaar. Nauwelijks vragen, geen commentaar. De volgende stop is de grote zaal (die overigens niet de grootste is, maar wel zo ge noemd wordt). Ook hier betonste- nen muren en een oranje lino leum vloer. Deze zaal wordt (te) weinig gebruikt, vertelt Verburg. ,,We hebben iemand van podium Reimerswaal erbij gehaald om te adviseren over licht en een po dium. Dan kunnen hier voorstel lingen gehouden worden." De Zaete In een bovenzaal met dezelfde uit straling krijgen de raadsleden meer uitleg. Ook over het misluk ken van de belofte een grote zaal te bouwen op de plek waar vroeger dorpshuis De Zaete stond. Het grootste struikelblok was het vin den van een uitbater. Tot nu vreest iedere kandidaat gedoe met de be woners van de naastgelegen ap partementen en haakt daarom af. Van de geplande 1000 tot 2000 vierkante meter ruimte is in het laatste plan maar weinig over. Om precies te zijn: 125 vierkante meter plus een winter- en zomerterras. ,,Een brasserie", legt ontwikkelaar Sven Lavrysen van Carédo uit. ,,Waar je ook maaltijden kan be stellen die worden thuisbezorgd." Hij verwacht dat voor dit concept wel een uitbater te vinden is en wil snel starten met de bouw. De gemeenteraad moet nog wel met de opknapbeurt van Tehaere instemmen. Groep 1 van cbs De Zevensprong kwam het paneel gisteren bewon deren. Bij die gelegenheid werd ook eindelijk duidelijk over welke schone Zeeuwse Tober nu eigen lijk zingt. Vlak voordat de groep naar het onlangs geopende atelier in de wachtruimte liep, ontdekte de juf dat de moeder van leerling Jay Marijke heet. ,,En ze woont ook in Krabbendijke!", vertelt het ven tje trots. ,,Nou, dan is het liedje voor jouw mama gemaakt", con cludeert Marieke Lobbezoo. Voordat de kinderen met 'Ma rieke uut Krabbendieke' het atelier indoken om haar beelden en schil- Ik wil de stations leuker maken, door te zorgen voor meer groen, bloemetjes en insecten derijen te bekijken en samen lied jes te zingen, kreeg de klas nog even uitleg van Michel Linter mans. Hij zorgde er samen met Marieke voor dat de wegens vanda lisme gesloten wachtruimte een nieuwe invulling kreeg. Linter mans wil stations in binnen- en buitenland nog verder verlevendi gen door toepasselijke (tekstpane len en afdrukken van oude foto's te plaatsen. ,,Ook wil ik de stations leuker maken, door te zorgen voor meer groen, bloemetjes en insec ten", vertelt hij de kinderen. Grasveldje Stationsmanager Armando Mar- quard is blij met het initiatief van Lintermans. Het paneel met de liedtekst staat rechts van het stati onsgebouw, op een grasveldje. ,,Misschien valt het niet meteen voor alle reizigers op, maar als mensen het zien staan, nodigt het wel uit om er even naartoe te lopen en het te bekijken." Klucht Een deuke door Ons Boeregoed Lezing over oude kerken Games bouwen donderdag 12 maart 2020 Tehaere moet gaan bruisen Het gebouw is saai en zielloos. Wordt tot nu toe onvoldoende gebruikt en de ingang is ook nog eens moeilijk te vinden. Toch moet Tehaere in Yerseke hét nieuwe bruisende gemeen schapscentrum worden, als het aan wethouder Kees Ver burg ligt. Hij wil investeren om het pand aantrekkelijker te maken. Melita Lanting Yerseke 55 jaar nadat de single uitkwam is Marijke uit Krabbendijke ver eeuwigd in glas. De hit van Ron nie Tober won het in een online publieksstemming van het Zeeuws volkslied. Vorige week is een glazen paneel met de tekst en een foto van Tober bij het station van Krabbendijke geplaatst. Joeri Wisse Krabbendijke - Michel Lintermans 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN De toneelgroep van Ons Boeregoed speelt mor genavond een stuk in 's-Heer Hendrikskinde ren. De toneelgroep speelt de klucht Een deuke. Belangstellenden zijn morgen om 20.00 uur welkom in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Kaarten kosten 8,50 euro per stuk en zijn te reserveren door een e mail te sturen naar ernabraam@zeeland- net.nl of door te bellen naar 06-40800660. KAPELLE Twee gastsprekers zijn zaterdag in de Her vormde kerk in Kapelle om te spreken over het boek Als de stenen kon den spreken. Het boek bevat informatie omtrent renovaties van oude ker ken en hun bezittingen. De gastsprekers zullen, mede op basis van dit boek, een lezing geven over de grafzerken en de gewelfschilderingen van de kerk. De lezing begint om 13.45 uur en is gratis toegankelijk. Meer informatie op her- vormdegemeenteka- pelle.nl. De toneelgroep van Ons Boeregoed speelt vrij dag de klucht Een deuke. foto johan van der heijden GOES Kinderen tussen de 7 en 12 jaar kunnen zaterdag deelnemen aan Coder- Dojo bij Bibliotheek Goes. Zij leren websites bouwen, apps ontwikke len of games bouwen. Deelnemers moeten een eigen laptop meenemen. De activiteit is van 13.00 tot 15.30 uur. Aanmel den via bibliotheekoos- terschelde.nl. GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30 11.30 uur: Inloopoch tend met koffie of thee; De Mythe, 20.00 uur: Voorstel ling Saskia Temmink Doet sneeuw pijn HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling HEINKENSZAND 09.30 uur: Wandelen; Bibliotheek, Stenge plein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloop ochtend; Galerie 't Kunstuus, 13.00- 18.00 uur: Expositie André Klompmakers 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness KATS Galerie Kats, 13.00-17 uur: Bro thers in Art KRUININGEN Brouwerijstraat 1, 09.00-12.00 uur: In loopspreekuur wijk agenten Reimers- waal; Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Yoga SINT-ANNALAND Bibliotheek, 15.15 17.15 uur: Spreekuur computervragen WEMELDINGE De Wemel, 13.30- 16.00 uur: Sjoelen; 14.00-16.00 uur: Jeugdactiviteiten; 20.00-22.00 uur: Li- nedance WILHELMINADORP Stamperiusschool, 14.00-16.00 uur: Leespunt kinderen tot 12 jaar YERSEKE Tehare, 09.00-09.45 uur: Bewegen 65+; 09.45-10.15 uur: bad mintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbal; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje senioren. Michel Lintermans en Marieke Lobbezoo (links) vertellen de kinderen van groep 1 van cbs De Ze vensprong over Marijke uit Krabbendijke van Ronnie Tober. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59