Sound en verhalen van sterke vrouwen 5 Andrés wereld verandert Mix van magie en muziek Caramba wil je raken Toneel Mentalist Timon Krause Celine Cairo brengt Birds of Paradise 0 Joris Linssen en band Haar debuutalbum Free Fall uit 2016 nam Celine Cairo op in Los Angeles. Dat had alles te maken met het thema van dit album: 'Los laten'. Zij wilde leren wat meer avontuur in haar leven te brengen, de controle wat te laten varen. Free Fall werd enthousiast ontvangen en haar naam als indie/popartiest werd gevestigd. Zij won met het gelaagde synth-popalbum de Zil veren Notekraker, stond dat jaar op Noorderslag en er waren optre dens in Carnegie Hall (New York) en in het Concertgebouw. Nu laat Cairo van zich horen met Ultieme aanleiding om in de levens van bijzondere vrouwen te duiken Birds of Paradise, het theaterconcert als voorloper op een nieuw album, dat in mei dit jaar zal uitkomen en waarvan eind januari al de single Strong Enough is uitgebracht. Met haar vijfkoppige band maakt de zangeres nu de theatertour om al vast nieuwe songs te laten horen, naast haar oudere favorieten. Maar naast eigen werk heeft zij ook plaats ingeruimd voor een ode aan anderen. Zo speelt ze bijzondere covers van onder meer Annie Len nox en Bonnie Raitt en van eigen tijdse iconen zoals Lana del Rey en Florence Welch. ,,De keuze voor covers van ei genzinnige vrouwen kwam niet per toeval tot stand. Dit theater concert vormde de ultieme aanlei ding om in de levens van vrijge vochten, bijzondere vrouwen te duiken en te leren van hun levens lessen'', laat Cairo weten. Ze bena drukt dat deze vrouwen niet alleen inspirerend voor haar zijn op crea tief en artistiek gebied, maar ook in hun rol als vrouw in een van ouds her mannelijk domein. Cairo neemt haar publiek graag mee in de wonderlijke wereld van haar muziek en van haar iconen en ver telt daarbij ook de verhalen achter de muziek. waarop ik vind dat ik gelijk heb, maar niet de confrontatie aanga. Daar voel ik me achteraf onprettig bij. Iedereen is wel eens ontevreden met zichzelf, hoe kun je daarmee aan de slag? Daar gaat de show in essentie over." Verrassen Zijn stijl kenmerkt zich door onvoor spelbaarheid en absurdisme. In aan kondigingen wordt Van der Laan neergezet als ongrijpbaar en wazig, iets waar hij zelf geen enkel pro bleem mee heeft. „Bezoekers die mij niet kennen, zijn in het begin aftas tend. Ze verwachten misschien een cabaretier als Freek de Jonge, die pre cies zegt waar het op staat. Ik zeg nooit exact wat ik bedoel, maar pu bliek voelt door de zinnen heen wel de betekenis. Mijn doel is om mensen te verrassen." donderdag 12 maart 2020 Kasper van der Laan in zijn debuutshow 1 Kilo. foto anne van zantwijk In de tragikomedie De Vader gaat het over een groeiend maatschappe lijk probleem: dementie. Dus ook over verdriet, angst en verwarring. Dit stuk van Florian Zeiler wordt gespeeld door Het Middelburgs Theater. Het verhaal gaat over André, een man op leeftijd die steeds meer wegglijdt in het doolhof van alledag. Het publiek wordt mee genomen in de gedachte wereld van André, waarin steeds meer gaten ont staan. Langzaam veran- Bij het grote pu bliek is Joris Lins- sen vooral bekend van zijn tv-werk. Toch zet hij met zijn band Caramba al weer meer dan tien jaar menig Neder landse theaterzaal op zijn kop. Niet voor het eerst zullen ze hierbij Luctor et Emergo in Rilland aandoen. Rode draad in het werk van Caramba is 'raken en geraakt worden'. Met hun mix van opzwe pende nummers, ge voelige ballads en ontroerende levens verhalen weten ze hier keer op keer goed in te slagen. Morgen, Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur De Amsterdamse singer-song writer Celine Cairo laat eigen werk horen in haar theatercon cert Birds of Paradise, maar brengt ook een ode aan iconi sche vrouwen uit de popmuziek. Zondagmiddag staat ze in De Verwachting in Ritthem. Ali Pankow Celine Cairo Theaterconcert Birds of Para dise, Celine Cairo, zondag, Thea ter De Verwachting, Ritthem, aan vang 15.00 uur. Singer-songwriter Celine Cairo. foto daniëlle van lienden Kasper van der Laan, 1 Kilo, woensdag, Stadsschouwburg Mid delburg, aanvang 20.00 uur. Mentalist Timon Krause komt mor gen naar Hulst. De geboren Duitser tim mert al jaren aan de weg in de wereld van de magie. In 2016 werd hij uit geroepen tot Best European Mentalist, waarmee hij de jong ste winnaar ooit werd. Met zijn show Mindgames presen teert hij zijn publiek een mix van muziek, magie en mysterie. Hierbij wordt hij on- dersteund door zijn Duitse collega's Hen- ning Neidhart en Kevin Wolf. Morgen, Den Dul- laert, Hulst, 20.00 uur dert de wereld van André. De Vader is ingestu deerd onder regie van Lynn Schutter. Zij is oor spronkelijk afkomstig uit Goes en ze is net af gestudeerd aan de To neelacademie Maastricht. Met dit stuk maakt Lynn haar debuut. Zaterdag, Minitheater, Verwerijstraat 53, Middel burg, 20.00 uur. Speellijst: www.middelburgsmini- theater.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49