7 Goudprijs op hoogste niveau ooit goudwisselkantoor WORKSHOP SCALDA Esmeralda Mulders weet het zeker: 'Ik wil de kraamzorg in'. Maar veel klasgenoten van het Goese Lyceum zijn daar nog niet zo zeker van. Dinsdag werd geprobeerd hen enthousiast te maken over het vak. woensdag 11 maart 2020 Rob Paardekam Goes Het hoofdje ondersteu nen, de temperatuur van het water meten, de pielemuis als laat ste afdrogen... Een beetje onwennig luisteren acht meiden en één jongen naar de in structies die ze krijgen op mbo- school Scalda in Goes. Het is best spannend. Ze zitten al in een vreemde om- geving en dan moeten ze ook nog een baby in bad gaan doen. Geen echte baby trouwens, maar een pop. Niet zo'n exemplaar dat je bij de Intertoys koopt. Nee, de pop pen die ze bij Scalda gebruiken, zijn haast levensecht. Huilen kun nen ze nog net niet, maar er zit bij voorbeeld wel een stukje navel streng aan. ,,De laatste pop die we hebben gekocht, kostte 1400 euro'', weet onderwijsmanager Anneke van Drimmelen. Problemen De leerlingen die met de 'baby's' aan de slag gaan, zijn derdejaars vmbo-scholieren van de opleiding 'zorg en welzijn' van het Goese Ly ceum. Hun eigen school, Scalda en Kraamcentrum DAT hebben de handen ineen geslagen om het vak van kraamverzorgster wat meer onder de aandacht te brengen. En ja, dat is nodig. ,,Nu kunnen we nog goed aan personeel ko men'', vertelt Lyske Telleman van DAT, een kraambureau dat ook in Zeeland actief is. ,,Maar in de Randstad ontstaan op dat gebied al problemen. Die willen wij voor zijn. Met deze workshop hopen we de leerlingen te enthousiasme ren voor ons mooie beroep.'' Esmeralda Mulders (r) weet al dat ze later in de kraamzorg wil gaan werken. foto marcelle davidse Scholiere Esmeralda Mulders is duidelijk in haar element. Zij heeft al min of meer besloten dat haar toekomst in de kraamzorg ligt. Ze neigde daar al een tijdje naar, maar sinds haar nichtje werd geboren, is er geen twijfel meer. ,,Ik heb van school toestem ming gekregen om een dag weg te blijven en voor haar te zorgen'', vertelt ze. ,,Dat was leuk. Ik vind het mooi om ouders te kunnen laten zien hoe ze hun baby het best kunnen verzorgen.'' Vallen Klasgenoot Kimberly op 't Hof heeft nog geen idee of ze later kraamverzorgster wil worden. Uit sluiten doet ze het niet, maar over tuigd is ze nog allerminst. ,,Ik ben zo bang dat ik een kindje laat val- len en dan zou ik me heel erg schuldig voelen'', legt ze uit. De workshop valt desondanks in de smaak. ,,We worden goed gehol pen. En gelukkig zijn het hier maar poppen.'' Verzorgende De organisatoren van de work shop weten natuurlijk dat niet alle scholieren die deze dag mee doen voor de kraamzorg zullen kiezen. Dat hoeft ook helemaal niet. Als de middag ertoe bij draagt dat een paar van de tieners het meenemen in hun overwe ging, is dat al winst. Kraamzorg is overigens geen aparte opleiding op Scalda. Het valt binnen de brede opleiding 'Maatschappe lijke zorg en verzorgende-IG'. ,,Leerlingen kunnen kiezen voor een stage in de kraamzorg'', ver telt Anneke van Drimmelen. Lyske Telleman hoop dat de workshops succes hebben. ,,Het is zo'n prachtig beroep en nog vrij uniek ook, want kraamzorg is een typisch Nederlands fenomeen. Dat mag niet ten onder gaan. En zeg nu zelf: wat is er mooier dan er een steentje aan te kunnen bij dragen dat ouders en hun baby de beste mogelijke start maken?'' Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudhaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen week steeg de goudprijs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven De rente is laag. Of beter gezegd: er is bijna geen rente meer. Op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. De afgelopen week bereikte die zelfs het hoogste niveau allertijden. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Goudwisselkantoor Nijmegen Dankzij meer dan 85 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Zo kunt u terecht bij het Goudwisselkantoor in Nijmegen, op Kelfkensbos 58. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. Nijmegen www.goudwisselkantoor.nl BE Kraamhulp helpt bij mooie start Nu is het moment om uw oude goud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 68