Schande gesproken van stapels bomen en struiken in Kamperland IN DE REGIO hi 6 Buurt wil vrijstaande huizen In totaal staan er 29 woningen op het Rozeboom-programma. Rij tjeshuizen, twee-onder-een-kap pers en vrijstaande woningen. Ik denk dat er ergere dingen zijn in Nederland. Maar we nemen hun bezwaren mee als zienswijze Daarmee moet er voor ieder wat wils te koop komen. Maar of de oor spronkelijke plannen het he lemaal gaan ha len, is nog maar de vraag nu om wonenden er be zwaar tegen hebben. „Zij hebben aangege ven dat zij niet op een rijtje willen kijken, maar op vrijstaande woningen", legt wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimers- waal het bezwaar van de omwo nenden uit. ,,Ik vind daar wel wat van. Ik denk dat er ergere dingen zijn in Nederland. Maar we ne men hun bezwaren mee als ziens wijze en zullen ze wegen. En de raad kan er straks ook wat over zeggen. Als die vindt dat het an ders moet, dan worden de plan nen aangepast." Vertraging In de aanloop naar de plannen is er volgens Sinke wat misgegaan. Enkele omwonenden kwamen daarop in het verweer. ,,Die heb ben gezegd 'Ho eens even. Jullie hadden ons beloofd dat we er bij betrokken zouden worden.' Door allerlei personele wisselingen is dat niet helemaal goed gegaan", aldus Sinke. ,,Dus hebben we de genen die een reactie wilden ge ven uitgenodigd en hun bezwaren laten vertellen." Het gemeentelijke antwoord stemde de bezwaarmakers echter niet tot tevredenheid. Sinke: „Daarom heb ben wij besloten om eerst een vooront werpplan te ma ken in plaats van gelijk een ont werpplan. Daarin nemen we hun reactie W mee als ziens f wijze. Maar dat be- M* tekent wel dat we wat vertraging oplo pen. Want als we die fase over hadden kunnen slaan dan scheelt je dat toch gauw twee maanden." weSSL Surfoev ySXR&A.O S -mi Op de website van het Landelijk Meldpunt Bomenkap is inmiddels een protestfilmpje gepost en wordt schande gesproken van de kap. Het blijkt te gaan om verschil lende onderhoudswerkzaamhe den. Ten eerste door waterschap Scheldestromen. Langs de weg loopt een sloot en daar was sprake van aanzienlijk achterstallig on derhoud. Bomen en struiken groeiden in de sloot of slootwal en daardoor kon het water niet goed meer wegstromen. Dat is niet wenselijk volgens het waterschap en daarom is nogal wat groen ge rooid. En ook Staatsbosbeheer is Omdat het oude raster helemaal verweven was met de bomen en struiken, moesten die weg daar bezig. In het achterliggende natuurgebied lopen Schotse Hooglanders te grazen en om deze grote dieren in het natuurgebied te houden, moet er een goede afras tering staan. Alleen bleek de oude afrastering te slecht. Er staken de len uit waaraan de Hooglanders zich konden verwonden en hij was te zwak geworden. ,,En omdat het oude raster helemaal verwe ven was met de bomen en strui ken die daar stonden, moesten die weg om het te kunnen verwijde ren", vertelt boswachter Karel Leeftink. Als straks het nieuwe hek er staat laat Staatsbosbeheer de natuur weer z'n gang gaan en Leeftink verwacht dat met twee jaar de stobben weer zo ver zijn uitgelopen dat er niets meer te zien is van de bomenkap. Het hout dat is weggehaald, is niet geschikt voor verwerking tot planken of kasten. Daarom wordt het versnipperd en verbrand in een biomassacentrale. Snuffelmarkt in De Wemel HOEDEKENSKERKE Toneelvoorstelling in De Griend Lezing over het vrije denken sssifeï?! MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 11 maart 2020 BE Bezwaren tegen plan Rozeboom De vierde fase van nieuwbouw wijk Rozeboom in Krabbendijke moet een gevarieerd woning aanbod krijgen. Wel loopt de procedure voor de wijk enige vertraging op, omdat omwonen den bezwaar hebben gemaakt tegen de plannen. Willem Adriaansens Krabbendijke - Jaap Sinke, wethouder ■MHHSi' Tussen de Schotsman en de Schotsmanweg in Kamperland is flink gekapt. De stapels bomen en struiken zijn langs de Ruiterplaatweg neergelegd. foto marcelle davidse Stapels takken, struiken en ge kapte bomen liggen langs de Ruiterplaatweg in Kamperland. Tussen recreatiepark Schots man en de Schotsmanweg zijn langs de route alle struiken en bomen omgezaagd of wegge haald. Melita Lanting Kamperland - Karel Leeftink, boswachter WEMELDINGE In Dorpscentrum de Wemel wordt zaterdag van 8.00 tot 13.00 uur een snuffelmarkt gehou den. Er zijn onder meer woonaccessoires, speelgoed en tweede hands kleding verkrijg baar. Toneelvereniging Baar land geeft vrijdag en za terdag een voorstelling in Hoedekenskerke. Het 'Festival der fantas ten' (geschreven door Bernd Gombeld) wordt opgevoerd in Dorpshuis De Griend. Beide dagen begint de voorstelling om 20.00 uur. Kaarten bestellen kan via buurt- verenigingklaver3.nl, 06 29364247 of 0113 639578. GOES Het Humanistisch Ver bond heeft professor Jan van de Brande uit genodigd om vrijdag een lezing te geven over het vrije denken en de ver lichting. Het vrije denken ontwikkelde zich in het westen als een kritisch en oppositioneel den- Toneelvereniging Baarland. foto marcelle davidse ken. Gedurende de le zing wordt het duidelijk hoe het gedachtegoed van de verlichting tegen woordig gebruikt én misbruikt wordt door verschillende stromin gen. De lezing vindt plaats in de grote zaal van Hotel Terminus in Goes. Aanvang 20.00 uur. De lezing is gratis bij te wonen, wel dient men zich aan te melden door te mailen naar edevis- ser@hetnet.nl. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Sernioren- middag GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In- loop voor hulpvragen en luisterend oor; Sportpark 't Schenge, 16.45 uur: Vriendjes vriendin netjesdag bij hockey club GMHC; De Spinne, 18.00-20.00 uur: Zomerkleding-, schoenen- en speel goedbeurs 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis, 19.30 uur: Lezing Joop van den Bremen, streektaal HANSWEERT Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop HEINKENSZAND Bibliotheek, 10.00 11.30 uur: Taalcafé, voor mensen die hun Nederlands willen verbeteren 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Basisschool De Poel- jeugd, Plein 15, 14.00 16.00 uur: Leespunt, mini-bibliotheek met collectie boeken voor kinderen van 0 tot 12 jaar KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: 'Houtsnijden'; 19.15 uur: Bridgeavond RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband YERSEKE Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wan deling in groep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 67