'Tijd van leren is voorbij' festival waar de race in zit, dat is het droomscenario' 'Dj-guy, zo noemen ze me in F1-wereld' De visie van... A kaanse Liberty Media, de commerci ële rechtenhouder van de Formule 1, ziet ook wel in dat al die beroemdhe den met alle nieuwe content extra waarde brengen naar de evenemen ten. Dus is het niet onlogisch om te denken dat de Formule 1-bazen in de nabije toekomst bij alle races wel zo'n muzikale omlijsting willen. ,,Ons ideaal is natuurlijk een soort Tomor- rowland meets F1, van beide werel den de top'', droomt Van Lottum hardop. ,,Een groots festival waar dan de race in zit, of andersom. Dat is ons droomscenario, een soort wonder land. Dat Martin Garrix aan het draaien is als de race bezig is.'' Van Lottum kent de kritische ge luiden. De mensen die zeggen dat Formule 1 al spectaculair genoeg van zichzelf is, al deze opsmuk niet nodig heeft. ,,Ik ben het er ook enorm mee eens dat de race uiteindelijk de core- business van F1 moet blijven. Maar je kunt er niet omheen dat je moet blij ven innoveren, na moet blijven den ken hoe je nieuwe fans bindt die niet traditioneel tv kijken. Je moet je al tijd blijven richten op de groep die nog nooit bij Formule 1 is geweest.'' TENNISVERLEDEN Dj-guy, zo noemen ze me vaak.'' „Denken dat Max Verstappen zo maar eventjes wereldkampioen gaat worden, zou echt een onder schatting van Lewis Hamilton en Mercedes betekenen, want die hebben de boel toch altijd weer als beste voor elkaar. Maar aan de eerste interviews van Max en de topmensen bij Red Bull Racing zie je wel dat ze daar op scherp staan. Ze gaan écht voor de we reldtitel dit seizoen en dat doel wordt ook veel explicieter gefor muleerd dan in de voorgaande seizoenen. Het is nu wel aan Verstappen om in de Formule 1 ook af en toe tactisch te rijden Dat helpt ook zeker wat het ge loof betreft binnen het eigen team. Er waren altijd excuses, de afgelopen jaren. Eerst met de mo tor van Renault. Vorig seizoen met Honda, want het was pas het eerste jaar. Maar op een gegeven moment moet je zeggen: de tijd van leren en verbeteren zijn we voorbij. Leuk allemaal, maar nu moét het meteen goed zijn vanaf de start. Dan zet je meteen alles op scherp. En zo'n instelling, dat moet wel gaan leven binnen een heel team. Deze situatie is in zekere zin ook nieuw voor Max, al heeft hij in eerdere raceklasses die druk ook wel gevoeld. Maar het is nu wel aan hem om in de Formule 1 ook af en toe tactisch te rijden. Dat moét je wel, als je als doel stelt wereldkampioen worden. Hij moet dan wel zijn race instinct kunnen beteugelen. Ik denk dat hij het kan, maar het blijft een interessant proces om te volgen. Er is geen ruimte meer voor fouten. Historisch gezien is de terug keer van de Formule 1 in Zand- voort natuurlijk prachtig. Al begrijp ik de bezwaren ook wel. Het blijft een beetje cru met alles wat er nu gebeurt in Nederland. Als we zelf 100 kilometer per uur moeten gaan rijden en er komt wel een Formule 1-race...'' woensdag 11 maart 2020 N FORMULE 1 13 Dj Tiësto mocht vorig jaar na de Mexicaanse grand prix een feestje bouwen voor duizenden mensen. FOTO RSR AGFNOY Hij haalde de vierde ronde op Wimble don, stond ooit 62ste op de wereld ranglijst. Maar in de Formule 1-wereld weten maar weinig mensen dat John van Lottum vroeger op topniveau tenniste. ,,Ik ben trots op mijn tennisverleden, hoor. Maar ik heb me juist heel erg los willen koppelen van die we reld, ben bewust el ders in de sportwe reld gaan werken. Behalve de Nederlan ders denk ik dat bijna niemand binnen de Formule 1 weet dat ik getennist heb. De Of het hem helpt, zijn topsportverleden? ,,Mijn doorzettings vermogen wel. Maar dat ik ongeduldig ben, helpt met al die stakeholders en het continue wachten op besluiten juist weer niet'', zegt Van Lottum lachend. „Gelukkig is er bij Heineken een heel rustige Brit verant woordelijk voor de F1-portefeuille: Ben Pincus. Als het mij iets te lang duurt, belt hij op: 'Come on Ten nis John, relax, relax Oud-topschaatser - Arjan Schouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61