Zoeken naar geluk in onzekere tijden 'Ik geloof in missie van Max' 'Dat ik Iets doe waar Ik me thuis >ij voel, dat vind Ik heel belangrijk Jeroen van Inkel ,,Het lijkt er toch op dat ze het bij Red Bull Racing eens heel aardig voor elkaar hebben. Wat topman Helmut Marko ook al heeft ge zegd, ze hebben nooit een betere voorbereiding op een nieuw sei zoen gedraaid. De missie is: Max de jongste wereldkampioen ooit maken. En ja, ik geloof in die missie. Het zou kunnen gebeu ren, denk ik. Op basis van hoe ze het voorbereiden, de moeite die ze erin steken. De switch van Renault naar Honda en het pres teren van die Honda-motor vo rig jaar. Max die er volgens mij al klaar voor was. Als Red Bull er toen vanaf het begin had ge staan, had-ie al wereldkampioen kunnen zijn. Of hij had tenmin ste een heel goede kans op de ti tel gehad. Honda is toen voor zichtig begonnen, maar eenmaal volledig open geschroefd ging die motor als de brandweer. 'Het zou zomaar het laatste seizoen van Vettel bij Ferrari kunnen zijn' Dat nieuwe stuursysteem van Mercedes vind ik wel heel inte ressant. Ik weet alleen niet of ze het ook echt gaan gebruiken. Ik heb ergens ook wel het idee dat ze iedereen het bos in willen sturen, of beter gezegd: terug naar de tekentafel. Want reken maar dat ze bij Red Bull nu ook naar zo'n systeem kijken. Ferrari? Intern gaan daar toch steeds weer te veel dingetjes fout. En wie daar de leider is? Charles Leclerc is Sebastian Vet tel organisch al voorbij. Vettel mist scherpte. Hij is te veel de ar rivé, het hoeft allemaal niet meer zo. Het zou zomaar z'n laatste seizoen bij Ferrari kunnen zijn. Wie in Zandvoort wint? Max Verstappen. Je kunt het nergens op baseren, je weet nauwelijks hoe de auto's reageren op die baan. Maar ik denk wel dat hij zoveel positieve feedback krijgt van het Nederlandse publiek en de enorme aandacht: dat zal wel een extra duwtje in de rug ge ven.'' Het is dé grote vraag die boven het veertiende seizoen van Sebastian Vettel hangt: wordt dit zijn laatste jaar in de koningsklasse? Zijn con tract loopt af bij Ferrari en de Italianen hebben met Charles Leclerc voor de komende jaren al een nieuwe beoogd kampioen in huis, die heeft bewezen te kun nen winnen. Zelf zegevierde Vettel vorig jaar alleen in Singapore. Teambaas Mattia Binotto vertelde laatst bij de testdagen in Barcelona nog eens dat Vettel wat hem betreft 'een fantastische leider' is en 'de nummer 1- kandidaat' voor de stoel naast die van Leclerc. Maar over zijn toekomst blijft de 32- jarige Vettel zelf onvermin derd vaag. ,,Het belangrijkste - is dat ik gelukkig ben'', ver Dij voel, telde hij laatst nog eens in een interview. ,,En geluk hangt voor mij ook samen met de vraag of mijn familie gelukkig is. En dat ik iets doe waar ik me thuis bij voel." Of hij zich dat nog altijd volledig voelt in de Formule 1, zolang al zijn habitat? Het lijkt steeds meer de vraag. Vettel won 53 races en vier we reldtitels, maar bij Ferrari is hij nooit de verlosser gebleken waar ze in Italië op hoopten. Na zijn vier titels bij Red Buil moest de Duitser Ferrari uit de droogte helpen, maar na een prima debuutseizoen met twee zeges en zeven polepositions lijkt juist Leclerc nu steeds meer de man voor die missie. De Monegask kreeg al een contract tot 2024. Het is juist die toe komst van de sport waar Vettel zo zijn vraagte kens bij zet. Dat de auto's in 2021 eerst langzamer worden, is een gegeven. „Maar wat als het racen daar straks niet beter van wordt?", vroeg hij zich onlangs nog openlijk af. Eerst maar eens 2020 dus, voor Vettel. Een seizoen waarin hij opnieuw zal moeten bewijzen te gen de druk van een topteam bestand te kunnen zijn. Op dat gebied scoorde hij niet al te veel punten, de laatste twee jaar. „Er zijn dingen die ik beter moet doen en ik ben er zeker van dat ik dat ook ga doen, dit seizoen", zo be loofd p Vertel. woensdag 11 maart 2020 GO Vettel (5) in de achtervolging op Leclerc. Een beeld dat we vaker gaan zien? foto's belga, reuters SEBASTIAN VETTEL Radio-dj - Arjan Schouten Vettel won vorig jaar 1 race, de GP van Singapore. In 2017 en 2018 stond hij telkens 5 keer op de hoogste trede van het ereschavot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55